Zabrakło doświadczenia. Gwardia Koszalin przegrała z Bałtykiem Gdynia

Krzysztof Marczyk
W meczu w ramach 19. kolejki Gwardia musiała uznać w Gdyni wyższość miejscowego Bałtyku.

To drugie z rzędu przegrane spotkanie ekipy Tadeusza Żakiety w rundzie wiosennej. Wyżej notowany Bałtyk nie dał większych szans gwardzistom, kontrolując większą część meczu. Po kilku wybornych wręcz okazjach dla gospodarzy wynik otworzył Filip Sobiecki. To nie zadowoliło podopiecznych trenera Sebastiana Letniowskiego i ci niespełna dwie minuty później wygrywali już 2:0. Tym razem Macieja Dulewicza pokonał Michał Marczak. Gwardia nie potrafiła zagrozić w tej części meczu bramce Bałtyku, sytuacji było jak na lekarstwo.

Po zmianie stron goście rzucili się do odrabiania strat. Starali się dłużej szanować piłkę, nie pozbywać się jej zbyt pochopnie i uważnie wyczekiwać swojej szansy. Ta nadarzyła się w 64. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Sebastian Ginter. To był dobry fragment w wykonaniu koszalińskiej ekipy, bo z woleja groźnie uderzał też Gabriel Szygenda.

By odwrócić losy rywalizacji, brakowało jednak precyzji, ostatniego podania, zimnej krwi w polu karnym. Tej nie zabrakło miejscowym, którzy niedługo po straceniu bramki odpowiedzieli w sposób najlepszy z możliwych, odbierając Gwardii wszelką nadzieję. Wynik ustalił bowiem niespełna 17-letni Filip Sobiecki, który w pewnym stylu wykorzystał podanie wprowadzonego na boisko trzy minuty wcześniej Krzysztofa Garczewskiego.

Koszaliński zespół przystąpił do meczu osłabiony, bowiem nie mogli zagrać m.in. Daniel Wojciechowski, Michał Szubert i Paweł Bednarski. To, zdaniem trenera, wpłynęło na postawę drużyny w Gdyni.

- Zabrakło doświadczenia na murawie - przyznał.

- Zagraliśmy praktycznie zespołem młodzieżowym. Gol kontaktowy nas uskrzydlił, a szybko stracona bramka na 1:3 te skrzydła nam podcięła i drużyna po tym ciosie już się nie podniosła - podsumował.

Bałtyk Gdynia - Gwardia Koszalin 3:1 (2:0)
1:0 Sobiecki (38.), 2:0 Marczak (40.), 2:1 Ginter 64.), 3:1 Sobiecki (69.).
Gwardia: Dulewicz - Dondera (62. Szwak), Stańczyk, Czyżewski, Gołojuch, Piotrowski, Szygenda, Ginter (80. Szczypek), Karbowiak, M. Bachleda (44. Cybula), Drzewiecki.

Na inaugurację rundy wiosennej w III lidze, Gwardia Koszalin uległa u siebie Raduni Stężyca 1:2.

III liga: Gwardia Koszalin - Radunia Stężyca 1:2 [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: Zabrakło doświadczenia. Gwardia Koszalin przegrała z Bałtykiem Gdynia - Głos Koszaliński