Zagłębie - Cracovia LIVE! Niedawni pucharowicze walczą o...

Zagłębie - Cracovia LIVE! Niedawni pucharowicze walczą o utrzymanie w lidze

2

Cracovia

2

• Koniec meczu! Zagłębie rzutem na taśmę zremisowało z Cracovią 2:2!

• Potworne zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i piłkę do siatki z najbliższej odległości wepchnął Lubomir Guldan. 2:2!

• GOOOOL! LUBOMIR GULDAN! 2:2!

• Łukasz Piątek obejrzał pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

• Arbiter przedłużył mecz o cztery minuty!

• Łukasz Janoszka dograł do Martina Nespor, a ten znakomicie uderzył tuż zza pola karnego. Piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie wpadła do siatki!

• GOOOOOOL! MARTIN NESPOR!

• Mateusz Szczepaniak opuścił boisko. W jego miejsce na murawie zameldował się Jaroslav Mihalik.

• Wyskakujący do piłki Łukasz Janoszka przypadkowo trafił butem w twarz Mateusza Szczepaniaka. Na szczęście graczowi gości nic się nie stało.

• Adam Buksa dopadł do futbolówki i natychmiast uderzył. Piłka po drodze dotknęła jeszcze gracza Pasów. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Sebastian Steblecki zmienia Mateusza Cetnarskiego.

• Błąd defensywy Cracovii. Martin Nespor zagrał do niepilnowanego Adama Buksy, ale ten huknął ponad poprzeczką!

• Zgranie piłki Adama Buksy do wbiegającego Filipa Starzyńskiego. Gracz Miedziowych nieczysto trafił w futbolówkę. Piłka minęła bramkę Pasów.

• Adam Buksa pociągnął kontratak i dokładnie dograł do Łukasza Janoszki. Miedziowym zabrakło wykończenia tej akcji.

• Wrzutka Tomasza Brzyskiego, ale żaden żaden z zawodników Cracovii nie zamknął tej akcji.

• Adam Buksa zmienił Krzysztofa Janusa.

• Starcie Martina Nespora z Diego Ferrareso. Obaj gracze leżą na murawie. Sędzia musiał na chwilę przerwać spotkanie.

• W końcu zagrali podaniami z pierwszej piłki zawodnicy Zagłębia. Decydujące podanie Filipa Starzyńskiego było jednak niedokładne.

• Daniel Dziwniel zatrzymał kontratak Cracovii, ciągnąc rywala za koszulkę. Arbiter oszczędził gracza gospodarzy.

• Błąd Lubomira Guldana i dogodną sytuację miał Damian Dąbrowski. Pomocnik Cracovii oddał strzał tuż zza pola karnego, ale nieznacznie obok słupka.

• Łukasz Janoszka pojawił się na murawie w miejsce Kamila Mazka.

• Łukasz Piątek przerzucił piłkę do Martina Nespora. Ten wbiegł w pole karne, ale został wzięty w kleszcze przez dwóch defensorów Cracovii i nie zdołał zagrozić bramce Pasów.

• Uraz Diego Ferraresso. Gracz Cracovii potrzebował chwili na dojście do siebie.

• Aktywny w drugiej połowie Daniel Dziwniel. Gracz Zagłębia znowu dograł w pole karne, ale dobrze ustawiony był 18-letni Radosław Kanach.

• Protestuje Filip Jagiełło, który domagał się odgwizdania faulu, ale arbiter pokazał, że od bramki rozpocznie golkiper Cracovii.

• Daniel Dziwniel wstrzelił piłkę w pole karne. W szesnastce przewrócił się Filip Starzyński, ale Tomasz Kwiatkowski nakazał grać dalej.

• Ofensywny faul Kamila Mazka. Gracz Zagłębia faulował Diego Ferraresso.

• Zmiana w szeregach Zagłębia. Dominik Jończy zakończył już swój występ, w jego miejsce wszedł Filip Jagiełło.

• Tomasz Kwiatkowski rozpoczął drugą połowę.

• Koniec pierwszej części meczu. Cracovia prowadzi w Lubinie 2:0.

• Arbiter przedłużył pierwszą połowę spotkania o 60 sekund.

• Krzysztof Piątek zdecydował się na strzał po ziemi z około 20 metrów. Bardzo niedokładne uderzenie.

• Stały fragment gry dla Zagłębia Lubin. Gwizdek arbitra. Ofensywne przewinienie gracza Miedziowych.

• Krzysztof Piątek otrzymał krótkie podanie od Damiana Dąbrowskiego. I po chwili strzałem po długim rogu pewnie pokonał Zbigniewa Małkowskiego!

• GOOOOOLO! KRZYSZTOF PIĄTEK! 2:0 DLA CRACOVII!

• Tomasz Brzyski dośrodkował piłkę prosto do Zbigniewa Małkowskiego. Tym razem bramkarz Miedziowych nie popełnił błędu.

• Jakub Tosik bardzo dobrze zablokował prostopadłe podanie Tomasza Brzyskiego.

• Diego Ferraresso dośrodkował z prawej strony. Wydawało się, że piłka wyląduje w rękawicach Małkowskiego, ale golkiper wypuścił ją, z czego skorzystał Mateusz Szczepaniak. Gracz gości głową wpakował futbolówkę do siatki. Fatalny błąd golkipera Zagłębia!

• GOOOOOL! MATEUSZ SZCZEPANIAK!

• Miał trochę miejsca Kamil Mazek. Skrzydłowy Zagłębia zdecydował się na uderzenie z dystansu. Niewiele się pomylił!

• Spotkanie w Lubinie jak na razie nie może się podobać. Piłkarzom brakuje dokładności, a arbiter co chwila musi używać gwizdka.

• Z rzutu wolnego uderzył ponad murem Tomasz Brzyski. Piłka minęła też poprzeczkę bramki strzeżonej przez Małkowskiego.

• Krzysztof Janus próbował zwodem minąć defensora Cracovii, a po chwili upadł. Sędzia Kwiatkowski pokazał, że w tej sytuacji nie było przewinienia.

• Ciekawa akcja lubinian. Łukasz Piątek wrzucił piłkę w kierunku Martina Nespora. Ten tylko musnął futbolówkę głową.

• Z rzutu rożnego dogrywał Filip Starzyński. Futbolówka po chwili zamieszania znalazła się w rękawicach Grzegorza Sandomierskiego.

• Fatalny strzał Tomasza Brzyskiego. Piłka poleciała daleko od bramki Zagłębia Lubin.

• Nieudane dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego. Piłka nie przeszła pierwszego obrońcy Cracovii.

• Ostre wejście w nogi Kamila Mazka. Do wykonania rzutu wolnego z lewej strony przygotowuje się Filip Starzyński.

• Długa piłka do Martina Nespora. Piłkarz Zagłębia na wyraźnym spalonym.

• I pierwsza zmiana w drużynie gości. Diego Ferraresso wszedł w miejsce niezdolnego do gry Jakuba Wójcickiego.

• Kontuzja Jakuba Wójcickiego. Zawodnik Cracovii nie będzie mógł kontynuować gry.

• Dogranie z prawego skrzydła w pole karne w kierunku Krzysztofa Piątka, ale ten nie był w stanie oddać strzału.

• Ucierpiał w powietrznym starciu Hubert Wołąkiewicz. Chwila przerwy, ale zawodnik Pasów będzie mógł kontynuować grę.

• Pierwszy gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego. Gramy!

• Ławka rezerwowych Cracovii: Stępniowski, Litauszki, Dimun, Steblecki, Mihalík, Jaroszyński, Ferraresso.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Polacek, Madera, Cotra, Vlasko, Janoszka, Jagiełło, Buksa.

• Zagłębie w ostatnich tygodniach notowało bardzo słabą formę. Poskutkowało to brakiem awansu do grupy mistrzowskiej. Ostatni mecz Miedziowi wygrali 7 marca, kiedy to w wyjazdowym pojedynku okazali się lepsi od Górnika Łęczna 1:0. Przed własną publicznością po raz ostatni zwyciężyli 20 lutego. Bez punktów z Lubina wyjechała wówczas Arka.

• Na zakończenie 31. kolejki LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zmierzy się z Cracovią. Która drużyna lepiej rozpocznie walkę w grupie spadkowej?

Bartosz Głąb

13.03.2017 krakow  ekstraklasa pilka nozna mecz cracovia zaglebie lubin vestenicky tomasfot.anna kaczmarz / dziennik polski /polska press

13.03.2017 krakow ekstraklasa pilka nozna mecz cracovia zaglebie lubin vestenicky tomas fot.anna kaczmarz / dziennik polski /polska press ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press

W ostatnim meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy w pojedynku grupy spadkowej Zagłębie Lubin podejmie na własnym stadionie Cracovię. Oba zespoły jeszcze niecały rok temu walczyły w eliminacjach Ligi Europy, a dzisiaj drżą o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie.

Jeszcze tak niedawno, bo zaledwie rok temu i Zagłębie Lubin, i Cracovia były w zupełnie innym miejscu i nastrojach. Oba zespoły z walczyły o podium Lotto Ekstraklasy i możliwość gry w eliminacjach do Ligi Europy. Ostatecznie "Miedziowi" sezon zakończyli na trzecim miejscu w lidze, natomiast "Pasy" lokatę niżej i oba zespoły mogły zagrać w pucharach z gorszym lub nieco lepszym skutkiem.

Sytuacja obu drużyn zmieniła się diametralnie.
To jakby niemal lustrzane odbicie ubiegłego sezonu, bo jeśliby odwrócić tabelę do góry nogami to wtedy i Cracovii i Zagłębiu niewiele by brakowało do podium. A na poważnie, pozycja obu drużyn jest bardzo zła, zwłaszcza "Pasów", które są tuż nad strefą spadkową i mają tyle samo punktów co będące już w niej śląskie drużyny Piast Gliwice i Ruch Chorzów.

Sytuacja Zagłębie Lubin jest nieco lepsza. Przed tym spotkaniem zajmują dziesiąte miejsce z dwudziestoma punktami, co daje im aktualnie cztery punkty nad strefą spadkową. W przypadku zwycięstwa na sześć kolejek przed końcem sezonu będą mieli siedem "oczek" przewagi nad dnem tabeli i powiedzmy że coraz bardziej komfortową sytuację, choć w grupie spadkowej chyba żaden z zespołów nie może czuć się komfortowo. Zwłaszcza, że tutaj co kolejkę chyba sytuacja będzie zmieniać się jak w kalejdoskopie.

W bezpośrednich starciach obu ekip w tym sezonie mamy idealny remis. Zarówno we wrześniu w Lubinie jak i w marcu w Krakowie padały wyniki 1:1. W pierwszym meczu rozgrywanym w Lubinie wynik spotkania w 24. minucie dla Zagłębia otworzył Łukasz Janoszka, ale siedem minut później wyrównał Marcin Budziński. W Krakowie również "Miedziowi" wyszli na prowadzenie, tylko że za sprawą Filipa Starzyńskiego, a do wyrównania doprowadził ponownie Marcin Budziński. Dzisiaj remis zdecydowanie bardziej pasuje Zagłębiu.

NIE ZAGRAJĄ

Zagłębie Lubin: Jach, Forenc, Petravicius (kontuzje), Woźniak (kartki);

Cracovia: Covilo, Cunta, Adamczyk (kontuzje), Polczak (kartki).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Zagłębie Lubin: Polacek - Dziwniel, Tosik, Guldan, Todorovski - Janoszka, Ł.Piątek, Starzyński, Kubicki, Mazek - Nespor;

Cracovia: Sandomierski - Brzyski, Wołąkiewicz, Malarczyk, Deleu - Szczepaniak, Budziński, Kanach, Dąbowski, Wójcicki - K.Piątek.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

Zagłębie - Śląsk 1:1 (Lotto Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Zagłębie 1:0 (Lotto Ekstraklasa)
Zagłębie - Jagiellonia 3:4 (Lotto Ekstraklasa)
Lechia - Zagłębie 1:0 (Lotto Ekstraklasa)
Zagłębie - Ruch 0:1 (Lotto Ekstraklasa)

Cracovia
Cracovia - Legia 1:2 (Lotto Ekstraklasa)
Jagiellonia - Cracovia 0:0 (Lotto Ekstraklasa)
Cracovia - Śląsk 1:0 (Lotto Ekstraklasa)
Wisła Płock - Cracovia 4:1 (Lotto Ekstraklasa)
Korona - Cracovia 3:0 (Lotto Ekstraklasa)

SĘDZIA

Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) - etatowy sędzia Lotto Ekstraklasy. W tym sezonie sędziował cztery mecze Cracovii i trzy Zagłębiu. "Pasy" na inaugurację sezonu rozbiły w Krakowie zespół Piasta Gliwice aż 5:1, miesiąc później przegrały w Poznaniu z Lechem 1:2. W połowie października zremisowały w derbach Krakowa na wyjeździe z Wisłą 1:1, a już w kwietniu tego roku zostali rozbici w Płocku przez Wisłę 1:4. Natomiast Zagłębie zremisowało u siebie z Pogonią Szczecin 1:1, i wygrywało po 2:1 na wyjeździe z Ruchem i Koroną.

Zagłębie Lubin - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Cracovia przeprowadzi od 17:45 stacja Eurosport HD. Relacja LIVE w GOL24.pl.

Staże trenerów w Ekstraklasie. Od ilu dni pracują?