Zagłębie lepsze od Zawiszy

Marcin Karpiński/Nasze Miasto
Zawisza w miniony weekend nie miała powodów do radości
Zawisza w miniony weekend nie miała powodów do radości Mateusz Bosiacki (Ekstraklasa.net)
Dwie bramki dla Zagłębia, dwa uderzenia w poprzeczkę piłkarzy Zawiszy i biegający po murawie zajączek - to zobaczyło 3,5 tysiąca widzów na meczu w Sosnowcu, w tym 300 fanów z Bydgoszczy.

Gospodarze wygrali to spotkanie 2:0 i mają w tabeli tyle samo punktów, co drugi Górnik Polkowice (po bramce w 82 minucie wygrał w Toruniu z Elaną).

W rundzie rewanżowej drużynie Zawiszy, niestety, nie wszystko się układa. Potwierdzają się zarazem słowa trenera Mariusza Kurasa, że w przypadku walki o awans należy dysponować szeroką kadrą.

Ostatnio kontuzje dopadły podstawowego obrońcę Tomasza Warczachowskiego i napastnika Jacka Magdzińskiego. Do Sosnowca po przebytym urazie wybrał się Jacek Kosmalski, lecz na boisko wszedł dopiero na ostatnie pięć minut. Do tego kolejną kartkę wykluczającą ze środowego meczu z Ruchem Radzionków otrzymał, bardzo groźny przy stałych fragmentach, obrońca Tomasz Midzierski.

Nie ma jednak co biadolić. Ci, którzy są do gry, muszą być w gazie i dać z siebie wszystko. Bez względu na to, że spotkania odbywają się co kilka dni.

Pojedynek w Sosnowcu, mimo końcowego wyniku, nie był jednostronnym widowiskiem. Zawiszanie też mieli swoje okazje. W pierwszej połowie bardzo ładnie ,,zamykał" akcję głową Tomasz Podgórski, lecz bramkarz Zagłębia w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Golkiper gospodarzy Mateusz Pruss miał też wiele szczęścia. Bydgoszczanie dwukrotnie bowiem trafiali w poprzeczkę.

W obronie nasz zespół również nie prezentował się najgorzej. Kilka odważnych wejść na mokrej murawie Macieja Dąbrowskiego i Cezarego Stefańczyka zażegnało niebezpieczeństwo utraty kolejnych goli.

Miejscowi prowadzenie uzyskali w 31 minucie po doskonałym prostopadłym podaniu w pole karne i strzale tuż przy słupku Marcina Lachowskiego. Po przerwie rezultat ustalił mocnym uderzeniem z dalszej odległości Arkadiusz Kłoda.

Po meczu powiedzieli:
Lachowski: - Pomimo wyniku, to nie był łatwy dla nas mecz. Do końca musieliśmy uważać na rywali, którzy w poprzednim sezonie zdołali nas w Sosnowcu pokonać.

Kłoda: - Bydgoszczanie w drugiej połowie mocno nas przycisnęli, a po drugiej bramce trochę niepotrzebnie, acz podświadomie zaczęliśmy się bronić.

Kuras: - Szczęście było po stronie Zagłębia, lecz na pewno w tym spotkaniu nie byliśmy dla niego tłem. To był dobry mecz, na wyższym, niż drugoligowym poziomie. Była walka, akcje, czyli to co kibice lubią najbardziej. Musimy się pozbierać i zagrać dobry mecz z Ruchem. Jesteśmy przygotowani na walkę do końca. Nie po to pracowaliśmy przez pięć miesięcy, żeby teraz nie mieć sił. Sytuacja jest trudna, ale nie wszystko stracone.