Fortuna Puchar Polski, Półfinał, pierwszy mecz

3

Arka Gdynia

0

• Koniec spotkania! Zagłębie wygrywa pewnie 3-0 z Arką Gdynia

• Gdynianie walczą do samego końca ale tak jak przez cały mecz, brakuje strzałów.

• Na trybunach przez cały mecz ARKA&ZAGŁĘBIE! Super postawa kibiców obu drużyn!

• Miedziowi spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie, chcąc dokończyć to spotkanie.

• Pan Bartosz Frankowski dolicza 4 minuty!

• Rzut z autu w okolicach narożnika boiska dla Zagłebia.

• Trener Lenczyk wprowadza Banasia za Guldana

• Mecz wydaje się być już rozstrzygnięty, choć Arka stanęła teraz przed kolejną okazją ale dobrym wyjściem popisałl się Rodić

• Aleksander opuszcza boisko a w jego miejsce wchodzi Jakub Bach.

• Zagłębie już uspokoiło swoją grę i teraz czeka tylko na błędy piłkarzy Arki.

• Nie wiemy na co czekał teraz Szromnik, piłka wyleciał za boisko ledwo się tocząc. Rzut rożny dla Zagłębia

• Piłkarze Arki starają się wymieniać dużo podań, ale na koniec brakuje najważniejszego - strzałów.

• Duet ofensywny Zagłębia - Piech i Abwo, jest dzisiaj nie do zatrzymania. Rozumieją się bardzo dobrze

• Rymaniak faulowany przed własnym polem karnym

• Arka walczy o kontaktową bramkę, która w rewanżu może mieć duże znaczenie!

• Żółtą kartką ukarany został Arkadiusz Piech

• Łukasz Piątek zajmie miejsce Curto

• Na koniec zabawił się z bramkarzem Arki i wpakował piłkę do pustej bramki.

• Bramkę na 3-0 zdobył po indywidualnej akcji David Abwo!

• 3-0 !!!

• Rzut rożny dla Zagłębia ale piłkę wybija Radzewicz

• Miejmy nadzieję, że z piłkarzy Arki nie zeszło do końca powietrze... i będziemy mieli jeszcze dobry mecz!

• W akcji bramkowej przed Szromnikiem było trzech piłkarzy Zagłebia, więc nie mogło się to skończyć inaczej.

• Żółtą kartką ukarany został Aleksander Kwiek.

• Arkadiusz Piech podwyższa na 2-0!n

• 2-0!!

• Kontra Zagłębia! Piech dogrywa na 7 metr do Papadopulosa ale ten nie nadążył!

• Orest Lenczyk zauważył, że gra ofensywna jego zawodnikom w drugiej połowie nie wychodziła najlepiej dlatego posyła drugiego napastnika.

• Papadopulos za Bertilssona od 68 minuty.

• Dużo lepiej w drugiej połowie prezentują się zawodnicy Arki Gdynia. Nie pozwalają już na tak wiele Miedziowym

• Arkadiusz Aleksander oddał celny strzał. Tyle możemy powiedzieć, bo piłka ledwo dotoczyła się do Rodicia.

• Oprawa kibiców Zagłębia: Oprawa na meczu Zagłębie - Arka

• Rodić pewnie łapie piłkę wrzuconą przez Pruchnika.

• rzut wolny dla Arki z 25 m.

• Arka przycisnęła teraz Miedziowych i co raz łatwiej przedostaje się pod ich pole karne.

• Znakomita szansa dla Arki ale piłkę z drugiego metra głową wybił Rymaniak.

• Piłkarze Zagłębia boją się strzelać. Rymaniak przełożył sobie obrońcę i zamiast uderzać z 16 metrów to starał się jeszcze dogrywać - niecelnie.

• Kwiek podał do wbiegającego w pole karne Cotry, jednak jego podanie przeciął Glauber i mamy rzut rożny dla MIedziowych.

• Po szybszym początku drugiej połowy, spowolnił nam się mecz. Obie drużyny skupiły się na środku pola.

• Maciej Koziara za Pawła Oleksego od 52 minuty.

• Nie zaliczy powrotu do Lubina doi udanych.

• Na boisku leży Paweł Oleksy. Nie wyglądało to groźnie ale chyba będzie musiał opuścić boisko.

• Zagłębie spokojnie rozgrywa piłkę próbując przedostać się pod pole karne Arki.

• Agresywniej ruszyła Arka i już pierwszej akcji mogła zagrozić Zagłębiu

• Radzewicz za Jarzębowskiego od 46 minuty

• Zaczynamy!

• Powracają już piłkarze - pierwsi pojawili się Miedziowi.

• Obecny jest również były zawodnik Zagłębia - Enkeleid Dobi.

• Z trybun zmagania swoich kolegów ogląda m.in. Filip Jagiełło - pomocnik Zagłębia Lubin.

• W przerwie intensywnie rozgrzewa się Marcin Radzewicz, także możemy się spodziewać zmiany w Arce przed rozpoczęciem drugich 45 minut.

• Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Gospodarze skutecznie realizują swoją taktykę grając szybką piłką czym wprowadzają trochę zamieszania w szeregach Arki Gdynia. Z kolei zawodnicy z pomorza cały czas próbują coś zdziałać, jednak jak na razie Miedziowi kontrolują to spotkanie i na zbyt wiele im nie pozwalają.

• Pan Bartosz Frankowski kończy pierwszą połowę. Zagłębie prowadzi 1-0 po bramce Arkadiusza Piecha z 15 minuty.

• Sędzia główny doliczył 1 minutę.

• Szybko rozegrany rzut wolny i przez okazją do zdobycia bramki stanął Bertilsson, jednak uderzył daleko od bramki Szromnika.

• Oleksy znakomicie dośrodkował nad głowami obrońców Zagłębia, jednak strzał Budki był za lekki i nie zagroził Rodiciowi.

• Szybka akcja Zagłębia. Prawą stroną w pole karne wbiegał Abwo i dograł do Bertilssona, jednak Szwed nie trafił w bramkę.

• Aleksander dograł piłkę na 20 metr do Kowalskiego, ale ten stracił piłkę i po raz kolejny wynik nie uległ zmianie.

• Środek boiska należy dzisiaj do Miedziowych. Dużo daje Manuel Curto, który rozdziela piłki do napastników ale także znakomicie spisuje się w grze defensywnej.

• Z trybun drużynę Arki wspiera dzisiaj ok. 250-300 fanów.

• Żółtą kartką został ukarany Arkadiusz Aleksander za uderzenie w twarz Arkadiusza Piecha.

• Na spalonym złapany Olek Kwiek. Za późno dostał podanie od Cotry.

• Z dystansu teraz próbował Guldan ale pewną interwencją popisał się Szromnik.

• Po raz kolejny na strzał zdecydował się Adrian Budka, jednak znowu niecelnie.

• Manuel Curto fauluje Tomasza Kowalskiego, który zwija się z bólu. Będzie rzut wolny dla Arki z około 20 metrów.

• Znakomite dośrodkownie Budki i w ostatniej chwili głową piłkę wybija Rymaniak. Rzut rożny dla Arki.

• Z rzutu wolnego Curto ale trafił piłką w głowę jednego z zawodników stojących w murze.

• Żółtą kartką ukarany zawodnik Arki Gdynia, Glauber.

• Arka próbuje ale jej akcje najczęściej kończą się niecelnymi strzałami.

• Miedziowi co raz częściej próbują atakować środkiem. Teraz do prostopadłej piłki wyszedł Kwiek, ale uprzedził go Szromnik.

• Rzut wolny na 40 metrze dla Miedziowych. Glauber wszedł nakładką w nogi Arkaciusza Piecha

• Najlepiej w drużynie Arki Gdynia spisują się jak na razie boczni obrońcy. Zarówno Budka oraz Oleksy, skutecznie blokują taki Miedziowych, włączając się również do akcji ofensywnych swojego zespołu.

• Na trybunach panuje fantastyczna atmosfera. Zaprzyjaźnieni kibice obu zespołów w kulturalny sposób dopingują swoich ulubieńców.

• Na strzał z 20 metrów zdecydował się Adrian Budka, jednak piłka wyleciała po za boisko.

• Zagłębie od kilku minut przejęło inicjatywę, czego potwierdzeniem jest zdobyta bramka.

• David Abwo wbiegł w pole karne i wyłożył piłę Arkadiuszowi Piechowi, który z pięciu metrów dopełnił formalności.

• 1-0 !!

• Piłkarze Zagłębia sygnalizowali zagranie ręką jednego z zawodników Arki, ale sędzia kazał grać dalej.

• David Abwo jak na razie nie ma tyle swobody na prawym skrzydle, ponieważ sktucznie radzi sobie z nim Paweł Oleksy.

• Pierwszy strzał piłkarzy z Gdynii. Z około 30 metrów próbował Tomasz Kowalski, ale piłka przeleciała nad bramką Rodicia.

• Lubomir Guldan wybija piłkę na rzut rożny.

• Składna akcja Zagłębia Lubin, Bertilsson rozegrał piłkę z Piechem, ale napastnik Miedziowych nie trafił w bramkę z 8 metrów.

• Aleksander fauluje Lubomira Guldana, rzut wolny dla Zagłębia.

• Zagłębie uspokoiło grę i stara się teraz grać krótkimi podaniami.

• Bertilsson zamiast strzelać z ok. 17 metrów, zdecydował się na podanie do Piecha , które przejęli obrońcy Arki.

• Pierwszy faul w tym spotkanie, faulowany był Adrian Budka.

• Na razie obie drużyny próbują spokojnie rozgrywać piłkę, jednak nie wychodzi im to za dobrze i piłka częściej jest w powietrzy niż na murawie.

• Mecz rozpoczynają piłkarze Zagłębia Lubin!! Ruszamy !

• Zagłębie zagra dzisiaj na pomarańczowo, natomiast Arka wystąpi z strojach żółto- niebieskich.

• Piłkarze obu drużyn są już na murawie!

• W drużynie Arki Gdynia zagra dzisiaj wypożyczony z Zagłębia, Paweł Oleksy.

• Zgoda pomiędzy kibicami obu zespołów trwa już ponad 30 lat, a jej powstanie miało miejsce w latach 80-tych ubiegłego wieku. Z racji tego, że obie drużyny przeważnie grały w różnych klasach rozgrywkowych, dwumecz w Pucharze Polski będzie kolejną okazją to piłkarskiego święta na trybunach. Niestety spotkanie rozgrywane jest w tygodniu co może być powodem niższej frekwencji, jednak powoli na stadion wchodzą również fani z Gdyni, witani okrzykami przez kibiców gospodarzy.

• Droga Zagłębia Lubin do półfinału :

Piast Gliwice 0 – 0 KGHM Zagłębie Lubin (awans po karnych)

GKS Tychy 0 – 1 KGHM Zagłębie Lubin

KGHM Zagłębie Lubin 2 – 0 Sandecja Nowy Sącz

Sandecja Nowy Sącz 0 – 5 KGHM Zagłębie Lubin

• Droga Arki do półfinału:

Pelikan Łowicz 1 – 2

Arka Gdynia Arka Gdynia 3 – 2 Ruch Chorzów (po dogrywce)

Arka Gdynia 5 – 1 Korona Kielce

Arka Gdynia 1 – 1 Miedź Legnica

Miedź Legnica 2 – 3 Arka Gdynia (po dogrywce)

• Dużo większy problem miał szkoleniowiec Arki Gdynia, Paweł Sikora. Dzisiaj z powodu różnych absencji nie mógł skorzystać z tych zawodników : Paweł Wojowski, Piotr Tomasik, Bartosz Ślusarski – żółte kartki

Sławomir Cienciała – czerwona kartka

Marcus Vinicius, Michał Rzuchowski – kontuzje

• Trener Orest Lenczyk przy ustalaniu składu nie mógł brać pod uwagę tylko kontuzjowanego Borisa Godala.

• Ławka rezerwowych Arki Gdynia :

Miszczuk- Bach, Koziara, Radzewicz, Sobieraj, Sulewski, Szubert

• Ławka rezerwowych Zagłębia Lubin :

Ptak-Banaś, Vidanov, Piątek, Błąd, Przybecki, Papadopulos

• Rozjemcą w dzisiejszym meczu będzie Pan Bartosz Frankowski z Torunia. W obecnym sezonie ten arbiter prowadził dwa mecze z udziałem Miedziowych i oba zakończyły się porażkami lubinian (0-1 z Cracovią oraz 0-2 z Legią).

Pomagać mu będą Sędzia asystent 1: Dawid Golis – Łódzki ZPN Sędzia asystent 2: Kamil Wójcik – Mazowiecki ZPN Sędzia techniczny: Sylwester Rasmus – Kujawsko-Pomorski ZPN

• Obok wyjściowe jedenastki wybrane przez szkoleniowców obu drużyn.

• Przed nami pierwsze spotkanie półfinału Pucharu Polski!
    Do meczu już tylko 40 minut, więc serdecznie zapraszam na relację LIVE prosto ze stadionu Zagłębia Lubin!