Zagłębie Lubin

1

Cracovia

2

• Pan Paweł Gil kończy to spotkanie. Cracovia wygrywa w Lubinie i chyba spuszcza Zagłębie do I ligi.

• Bartosz Rymaniak wylatuje z boiska za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.

• Krzysztof Pilarz wypiąstkował piłkę

• To będzie już chyba ostatnia szansa dla Zagłębia - rzut wolny.

• Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty.

• Za niesportowe zachowanie żółtą kartką ukarany został Arkadiusz Piech.

• Saidi Ntibazonkiza po raz kolejny zdecydował się na strzał zza pola karnego ale ponownie znakomicie zachował się Rodić.

• Cracovia gra mądrzej i jest co raz bliższa przełamania swojej fatalnej serii meczów bez zwycięstwa.

• Miedziowi nie mają pomysłu na składną akcję. Próbują środkiem ale tam dobrze prezentują się pomocnicy Cracovii

• Składna akcja Cracovii. Dąbrowski idealnie dograł do Budzińskiego ale jego strzał obronił Rodić.

• Aleksander Kwiek po raz kolejny huknął z dystansu. Tym razem piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

• Boisko opuścił kontuzjowany Papadopulos a w jego miejsce pojawił się Krzysztof Piątek. Jest to dla niego debiut w ekstraklasie.

• Silvio Rodić uratował teraz Zagłębie przed stratą bramki. Dwukrotnie broniąc strzały zawodników Cracovii.

• Piech strzelał z 4. metrów ale Pilarz był na posterunku.

• Zagłębie po tej drugiej bramce dla Pasów przygasło i teraz Cracovia doszła do głosu.

• Czech powrócił już na boisko ale do intensywnej rozgrzewki ruszył Krzysztof Piątek.

• Napastnik Zagłębia jest opatrywany po za boiskiem.

• Michal Papadopulos zderzył się głową z Adamem Marciniakiem i potrzebna jest pomoc lekarzy

• Marcin Kuś wchodzi za Jaroszyńskiego.

• Rymaniak został ukarany żółtą kartką.

• Ależ mamy mecz w Lubinie. Zagłębie powinno prowadzić a tymczasem to Nykiel strzałem z 16. metrów ponownie dał Cracovii prowadzenie.

• GOOL! Krzysztod Nykiel wyprowadza Cracovię na prowadzenie.

• Na żywo spotkanie z trybun ogląda 5 072 widzów.

• Kibice Cracovii zamarli patrząc na to co dzieje się na boisku.

• Miedziowi ciągle atakują. Gorąco pod bramką Pilarza.

• Deniss Rakels zajmie miejsce Papadopulosa.

• Miał nosa Piotr Stokowiec. Kwiek oddał precyzyjny strzał z okolic 20. metra i Pilarz był bezradny.

• Aleksander Kwiek doprowadza do remisu !!!!

• Miłosz Przybecki przymierzył precyzyjnym strzałem z 16. metrów ale piłkę wybił Pilarz.

• Piotr Stokowiec postawił na atak i grę trzema obrońcami.

• Aleksander Kwiek z miejsce Jirego Bilka.

• David Abwo za Błąda

• Boljević za Bernhardta

• kibice pasów

• Marcin Budziński zdecydował się na strzał z 17. metrów ale piłka przeleciała obok bramki Rodicia.

• Piłkarze Zagłębia mają dzisiaj rozregulowane celowniki również przy dośrodkowaniach.

• Dośrodkowania Adriana Błąda pewnie złapał Krzysztof Pilarz.

• Bartosz Rymaniak faulowany na boku boiska przez Saidiego.

• Zagłębie rozpoczęło drugą połowę od ataków ale nie przynoszą one korzyści drużynie gospodarzy

• Pierwsza okazja dla Zagłębia. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Cotra ale piłkę wybił Giannis Papadopulos.

• Drugą część rozpoczyna Zagłębie.

• Oba zespoły wyszły bez zmian na drugą połówkę.

• Piłkarze obu zespołów powracają już na murawę. Pierwsi pojawili się na niej Miedziowi.

• Z trybun mecz ogląda Boris Godal - zawodnik Zagłębia Lubin.

• Zapowiadają się emocje w drugiej połowie, a piłkarze Zagłębia na pewno dostają teraz burę od trenera Stokowca.

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy po trafieniu Dawida Nowaka prowadzi Cracovia.

• Arbiter główny do pierwszej części spotkania doliczył jedną minutę.

• Zagłębie cały czas próbuje ale ich strzały jak na razie nie stwarzają problemów Pilarzowi albo są po prostu niecelne.

• Saidi odgryza się piłkarzom Zagłębia. Teraz faulował Piątka 30 metrów od bramki Pilarza.

• Z rzutu wolnego piłkę dośrodkowywał Cotra ale Papadopulos nie zdołał oddać celnego strzału głową.

• Damian Dąbrowski został ukarany żółtą kartką.

• W polu karnym Papadopulos zgrał głową piłkę do Piecha ale napastnik Zagłębia skiksował.

• Cracovia umiejętnie się broni powiększając krycie przy akcjach Zagłębia.

• Michal Papadopulos został ukarany żółtą kartką za faul na Dąbrowskim w środku boiska.

• Miedziowi atakują . Tym razem strzelał Błąd ale piłkę wybił Pilarz. Zagłębie przez chwilę zamknęło Cracovię w ich polu karnym ale rezultat nadal się nie zmienia.

• Saidi Ntibazonkiza nie ma łatwo dzisiaj z obrońcami Zagłębia. Tym razem faulującym był Bartosz Rymaniak.

• Piłkę wybili obrońcy Pasów ale na kolejny rzut rożny.

• Kolejny rzut rożny dla Zagłębia.

• Bardzo dobrze w środku pola Cracovii gra były zawodnik Zagłębia - Damian Dąbrowski.

• Kolejny faul Cotry. Obrońca Zagłębia nie radzi sobie z zawodnikami Cracovii. Tym razem padło na Saidiego Ntibazonkizę.

• Cracovia dużo lepiej czuje się w grze krótkimi podaniami na małej przestrzeni i jak na razie piłkarze Zagłębia sobie z tym nie radzą.

• Nad Zagłębie nadciągają czarne chmury i nie tylko te sportowe. Zanosi się na ulewę w Lubinie.

• Cracovia po wybiciu piłki pomknęła z kontrą na bramkę Zagłębia ale w ostatniej fazie akcji źle dośrodkowywał Ntibazonkiza.

• Rzut rożny dla Zagłębia po próbie dośrodkowania przez Przybeckiego

• W tym momencie Zagłębie nie ma już nic do stracenia. Taki wynik oznaczałby już chyba spadek do pierwszej ligi.

• GOOOOOL !!! Po zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Dawid Nowak i pokonał Silvio Rodicia.

• Rzut rożny dla Cracovii.

• Bartosz Rymaniak zaatakował agresywniej Dawida Nowaka i sędzia Paweł Gil ostrzegł kapitana Zagłębia przed taką grą.

• Tym razem piłkarze Pasów przedostali się pod pole karne Zagłębia szybko rozgrywając piłkę, jednak zabrakło ostatniego podania i akcja zakończyła się opuszczeniem piłki po za boisko.

• Akcje Cracovii kończą się najczęściej na defensywnych pomocnikach Zagłębia.

• Zagłębie przejęło inicjatywę i dłużej utrzymuje się przy piłce ale jak na razie nie potrafi stworzyć sobie klarownej sytuacji.

• Szybka odpowiedź Zagłębia. Adrian Błąd pomknął lewą strona boiska, następnie zszedł do środka boiska i zdecydował się na strzał z ok 20. metrów. Krzysztof PIlarz pewnie złapał futbolówkę.

• Pierwsza okazja dla Cracovii. Na strzał w pełnym biegu z 18. metrów zdecydował się Papadopulos ale piłka przeleciała obok bramki Rodicia.

• Początek spotkania przynosi odrobinę chaosu i mamy dużo walki na boisku.

• Pierwsza minuta spotkania i Cracovia miała już rzut wolny, jednak dośrodkowanie było fatalne.

• Rozpoczyna Cracovia!

• Piłkarze są już na murawie! Za chwilę zaczynamy mecz Zagłębia z Cracovią !

• Z trybun swoich piłkarzy będą wspierać kibice z Krakowa. Powoli zbierają się na sektorze!

• Piłkarzy wyprowadzą dzisiaj młodzi zawodnicy Orła Międzyrzecz.

• Spiker odczytał już składy obu drużyn, także do rozpoczęcia spotkania pozostało już kilka minut !

• Cracovia zagra dzisiaj na biało-niebiesko a Miedziowi wystąpią w swoich tradycyjnych pomarańczowych strojach.

• Pogoda w Lubinie nie rozpieszcza piłkarzy. Przez Lubin przeszedł teraz mały deszczyk.

• Piłkarze obu drużyn będą chcieli dzisiaj zaprezentować się z jak najlepszej strony bo zarówno w Cracovii jak i w Zagłębiu przed tą kolejką doszło do zmiany szkoleniowców.

• Dla piłkarzy Zagłębia Lubin może to być mecz o być albo nie być w ekstraklasie. W przypadku porażki do utrzymania Miedziowych potrzebny będzie cud.

• Mirosław Hajdo nie chciał zdradzać o swoich planach na najbliższe spotkanie. - To prawda, że zagramy troszeczkę inaczej, ale nie chciałbym mówić o szczegółach. Przeciwnik wie o nas niewiele, ale my o nim również – zaznaczył Hajdo na przedmeczowej konferencji prasowej.

• Lubinianie do pojedynku z Cracovią przygotowywali się na mini zgrupowaniu w Wałbrzychu. - Jedziemy lepiej się poznać, będzie okazja do indywidualnych rozmów. Chcemy jak najlepiej wykorzystać ten czas, popracować nad atmosferą w drużynie. Oczywiście będziemy trenowali na boisku, popracujemy nad taktyką i skupimy się na stałych fragmentach gry – powiedział Piotr Stokowiec.

• Niestety Cracovia pod tym względem jest lepsza o jedno spotkanie. Ostatni raz zdołali zdobyć trzy punkty wygrywając z Górnikiem Zabrze 4 kwietnia. Od tamtego meczu notują serię czterech spotkań bez zwycięstwa.

• Zagłębie Lubin ostatnio notuje fatalną serię meczów bez zwycięstwa - przed tym meczem jest to 5 kolejnych spotkań a ostatni raz Miedziowi wygrali 31 marca w Lubinie z Wisłą Kraków.

• Obie drużyny nadal walczą o utrzymanie w ekstraklasie i dzisiejszy mecz może jedną z ekip przybliżyć do osiągnięcia tego celu.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Pan Paweł Gil. Na liniach pomagać mu będą Piotr Sadczuk oraz Marcin Borkowski. Cała trójka jest zrzeszona w Lubelskim ZPN.

• Już o 15:30 rozpocznie się mecz Zagłębia Lubin z Cracovią Kraków. Serdecznie zapraszam na relację LIVE prosto ze stadionu w Lubinie!