PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie - Cracovia ONLINE. Przełamać...

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie - Cracovia ONLINE. Przełamać bolesny impas. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• ALeks Ławniczak - 3
    • Mateusz Bartolewski - 3 (Guram Giorbelidze - bez oceny)
    • Marko Poletanović - 2 (Tomasz Pieńko - 3)
    • Łukasz Łakomy - 3
    • Filip Starzyński - 3 (Koki Hinokio - 3)
    • Bartłomiej Kłudka - 3
    • Martin Doleżal - 2 (Rafał Adamski - 3)

• Michal Siplak - 4
    • Jewhen Konoplianka - 3 (Michał Rakoczy - bez oceny)
    • Benjamin Kallman - 4 (Filil Balaj - bez oceny)
    • Patryk Makuch - 4
  • Koniec meczu! Cracovia wywozi z Lubina komplet punktów po bramkach Benjamina Kallmana i Patryka Makucha

• Łukasz Łakomy kulejąc wraca na murawę!

• Karol Niemczycki spokojnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu Aleksa Ławniczaka.

• Łukasz Łakomy z pomocą sztabu medycznego opuszcza boisko. Piotr Stokowiec wykorzystał wcześniej limit zmian i to spotkanie "Miedziowi" będą kończyć w "dziesiątkę"!

• Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkarze Cracovii wybijają piłkę przed pole karne pod nogi Bartłomieja Kłudki. Jego strzał z woleja wypada przemilczeć.

• Bartosz Frankowski dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Przerw w grze. Sztab medyczny "Pasów" zajmuje się Matejem Rodinem. Goście przez moment będą grać w "dziesiątkę".

• Atak Zagłębia przerwany przed polem karnym Cracovii.

• Na lewej stronie "Miedziowych" było pusto z powodu zmiany Mateusza Bartolewskiego na Gurama Giorbelidze. Tam pojawił się Patryk Makuch, który przejmuje piłkę po zagraniu z głębi pola i uderza mocno tuż przy słupku!

• GOL DLA CRACOVII! STRZELCEM PATRYK MAKUCH!!!

• Giuram Giorbelidze zastępuje Mateusza Bartolewskiego.

• Filip Balaj wchodzi za Benjamina Kallmana.

• Michał Rakoczy zmienia Jewhena Konopliankę.

• Koki Hinokio z żółtą kartką za faul na Takuto Oshimie.

• Piłkarze Jacka Zielińskiego wybijają piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Łakomego z rzutu wolnego.

• ... i było gorąca pod bramką Kacpra Bieszczada! Najpierw słupek, a po chwili bramkarz piąstkuje, uprzedzając napastników Cracovii!

• Atak gości prawą stroną przynosi rzut rożny. Florian Loshaj ustawia piłkę w narożniku...

• [WIDEO] GOL BENJAMINA KALLMANA (ZAG - CRA 0:1)

• Za mocne zagranie Łukasza Łakomego na lewą stronę do Kacpra Chodyny. Ten nie miał szans, by opanować piłkę przed linią końcową boiska.

• 4 012 widzów w Lubinie ogląda mecz Zagłębia z Cracovią.

• "Żółtko" na koncie Bartosza Kopacza za faul.

To jego czwarta żółta kartka w tym sezonie, więc nie zagra w następnej kolejce ze Stalą Mielec.

• Zakotłowało się przed bramką "Miedziowych" pod dośrodkowaniu z lewej strony. Michal Siplak nie sięgnął piłki.

• Koki Hinokio przedziera się środkiem, urywając się Takuto Oshimie. Nie zdecydował się na strzał, a na podanie. Ostatecznie Tomasz Pieńko za mocno wypuścił sobie piłkę po zagraniu z głębi pola. Grę z "piątki" wznawia Karol Niemczycki.

• Nieudany strzał Jewhena Konoplianki. Sporo brakowało mu do celu.

• ... a za Marko Poletanovicia na murawie melduje się Tomasz Pieńko.

• ... Kacper Chodyna wchodzi za Damijana Bohara...

• Potrójna zmiana w ekipie gospodarzy: Koki Hinokio w miejsce Filipa Starzyńskiego...

• Karol Knap zmienia Floriana Loshaja.

• Mocne dośrodkowanie Otara Kakabadze z prawej strony przed bramkę. Tam najprzytomniej zachował się Benjamin Kallman, który uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA CRACOVII! STRZELCEM BENJAMIN KALLMAN!!!

• Atak Zagłębia przynosi rzut rożny. Goście radzą sobie z dośrodkowaniem Marko Poletanovicia. Ten miał okazję do poprawki - Karol Niemczycki piąstkuje.

• Mocne zagranie do Karola Knapa, który pojawił się na "dziewiątce", gubiąc obronę "Miedziowych"! Brakowało "tylko" dokładnego przyjęcia. Piłkę łapie Kacper Bieszczad.

• (Poza boiskiem) W niespełna minutę trener bramkarzy "Pasów" Marcin Cabaj, został dwukrotny dwiema żółtymi i w konsekwencji czerwoną kartką!

Marcin, spokojnie!

- powiedział mu Jacek Zieliński.

• Zagłębie - Cracovia

• 8 Strzały 9
    • 1 Strzały celne 3
  • W zamieszaniu w "szesnastce" Patryk Makuch uderza w środek bramki. Dokładnie tam, gdzie był bramkarz gospodarzy.

• I jeszcze jeden korner po interwencji Bartosza Kopacza.

• Cracovia wyszła z kontrą czterech na dwóch! Otar Kakabadze biegł z piłką w środkiem, po czym podaje na prawą stronę pola karnego do Patryka Makucha. Jego strzał paruje Kacper Bieszczad na rzut rożny!

• Rafał Adamski zmienia Martina Doleżala.

• Martin Doleżal nie opanował piłki po zagraniu Mateusza Bartolewskiego.

• Zablokowany strzał Filipa Starzyńskiego z dystansu. Gospodarze mają "tyko" aut na wysokości pola karnego "Pasów".

• Cornel Rapa upomniany żółtą kartką za faul.

To jego czwarte "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce z Jagiellonią Białystok.

• Bartłomiej Kłudka uderza z "szesnastki" obok prawego spojenia!

• Benjamin Kallman dostaje piłką na prawej stronie pola karnego. Uderza płasko w stronę dalszego rogu i pomylił się nieznacznie!

• Druga połowa rozpoczęta! Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie.

• Wracamy do Lubina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Zagłębia z Cracovią. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Zagłębie Lubin bezbramkowo remisuje z Cracovią.

• Zupełnie nieudany strzał Łukasza Łakomego z ok.30 metrów. Stał niemal na wprost bramki, ale piłce po jego uderzeniu było bliżej... bocznej chorągiewki.

• Karol Niemczycki nie sięgnął piłki po uderzeniu Filipa Starzyńskiego Karol Niemczycki

• Słupek ratuje Karola Niemczyckiego przed wyciąganiem piłki z siatki! Na atomowe uderzenie z dystansu zdecydował się Filip Starzyński i był bardzo blisko wpisania się na listę strzelców!

• Niespodziewanie Matej Rodin pojawił się na prawej stronie. Jego płaskie zagranie nie znajduje adresata w polu karnym "Pasów".

• Rzut rożny dla Cracovii. Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem Jewhena Konoplianki.

• Piłka ląduje w siatce Cracovii! Sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej Jarosława Jacha po zagraniu Mateusza Bartolewskiego. Gol nie został uznanyJarosław Jach na wyraźnym spalonym

• Kolejne bardzo dobre dośrodkowanie Łukasza Łakomego i Jarosławowi Jachowi brakowało centymetrów, by skierować piłkę do siatki z 3-4 metrów!

• Karol Niemczycki łapie piłkę za linią końcową. To oznacza, że gospodarze będą mieli rzut rożny.

• Damjan Bohar zbiega z piłką w stronę prawego narożnika "szesnastki". Jego strzał został zablokowany.

• Kacper Bieszczad spokojnie łapie po przeciągniętym dośrodkowaniu Benjamina Källmana.

• Po dośrodkowaniu Łukasza Łakomego Aleksa Ławniczak uderza głową metr obok lewego słupka.

• Akcją lewą stroną ruszyli piłkarze Piotra Stokowca. Udało się wywalczyć rzut rożny.

• Do wrzutki z lewego narożnika najwyżej przed bramką wyskakuje Virgil Ghita. Jego strzał głową był jednak niecelny.

• Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie w pole karne i dwukrotnie interweniuje Łukasz Łakomy. Najpierw głową wybija piłkę, a po chwili blokuje uderzenie Cornela Rapy. Jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

• Dośrodkowanie Jewhena Konoplianki z lewej strony blokuje Bartłomiej Kłudka. Korner dla "Pasów".

• Daleki wyrzut z autu w "szesnastkę", z którego niewiele wynikło.

• Benjamin Källman długo szukał miejsca do oddania strzału z pola karnego. Gdy je w końcu znalazł, to piłkę za linię boczną wybił Marko Poletanović.

• Patryk Makuch zagrywa na prawą stronę do Otara Kakabadze. Ten zagrywa płasko przed pole karne do Jewhena Konoplianki, ale jego uderzenie bez przyjęcia mija bramkę "Miedziowych" w bezpiecznej odległości.

• Mocne prostopadłe podanie na wolne pole do Patryka Makucha. Szybszy od niego był Aleks Ławniczak. Wycofał on piłkę do bramkarz, zażegnując niebezpieczeństwo.

• Cornel Rapa niedokładnie wybija piłkę. Przejmuje ją w polu karnym Filip Starzyński! Popularnemu "Figo" za bardzo odskoczyła i przez to nie mógł uderzyć w stronę bramki.

• Karol Niemczycki intuicyjnie odbija piłkę przed siebie po uderzeniu Łukasza Łakomego z kilku metrów! Bramkarz Cracovii miał trochę ułatwione zadanie - piłka poleciała w środek bramki, czyli tam, gdzie stał!

• Składna akcja Zagłębia. Damjan Bohar zagrywa płasko w "szesnastkę" do Martina Doleżala. Jego strzał został jednak zablokowany.

• Aktywny od początku spotkania jest Bartłomiej Kłudka. Pokazuje się do gry; dostał piłkę od Filipa Starzyńskiego i "łamie" akcję ze skrzydła do środka. Oddaje piłkę koledze, ale nastąpiła strata.

• A teraz było groźnie pod drugą bramką. Jewhen Konoplianka posyła na dalszy słupek do Cornela Rapy. Jego uderzenie pewnie broni Kacper Bieszczad.

• Dalekie zagranie Bartosza Kopacza do Bartłomieja Kłudki. Ten wrzuca w pole karne, gdzie w walce o górną piłkę faulował Martin Doleżal.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Kapitanami są Bartosz Kopacz i Michal Siplak.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• "Pasy" Jacka Zielińskiego nazywane są w tej kampanii drużyną-kameleonem, bowiem z mocnymi rywali Cracovia jak z Rakowem, Legią, Lechem czy Pogonią zdołali wygrać lub zremisować, a gubi punkty z średniakami jak z Miedzią czy Piastem.

• Piotr Stokowiec po ostatnie ligowej porażce z Lechią apelował o spokój i odniósł się do medialnych głosów jakoby mecz przeciwko gdańszczanom "był o jego stołek": - Czytam przed meczem, że walczę o posadę i gram o swoją przyszłość. Wywiązała się z tego wręcz histeria - powiedział stanowczo trener Zagłębia na konferencji. Jak widać kredyt zaufania w klubie ma i to w nim pokładane są nadzieję, że z nizin tabeli uda się szybko drużynę wyprowadzić na odpowiednie tory.

• Oba zespoły o październiku najchętniej by zapomniały: "Pasy" zanotowały dwa remisy i dwie porażki (w tym jedną w Pucharze Polski z niżej notowaną Resovią Rzeszów). Zagłębie natomiast również z Pucharami się pożegnało, a w tym miesiącu wygrało zaledwie raz - w meczu z Górnikiem. Później podopieczni trenera Stokowca zremisowali z Koroną i ulegli kolejno Widzewowi, Motorowi (puchar) i Lechii Gdańsk.

• Niedzielę z PKO Ekstraklasą rozpocznie nam spotkanie w Lubinie, gdzie do miejscowego Zagłębia przyjedzie Cracovia. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania! Pierwszy gwizdek o 12.30.

©fot. PAP/Maciej Kluczyński

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Cracovia ONLINE. To spotkanie drużyn, które o październiku najchętniej by zapomniały; Miedziowi wygrali tylko raz, na samym początku, a Pasy wcale. Relacja LIVE w niedzielę od godziny 12:30.

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Cracovia ONLINE

Mówiąc o Zagłębiu nie sposób odnieść się do słów szkoleniowca, Piotra Stokowca. Tydzień temu po porażce z Lechią Gdańsk grzmiał: - Czytam przed meczem, że walczę o posadę i gram o swoją przyszłość. Wywiązała się z tego wręcz histeria - mówił i dodawał, że oczekuje należytego szacunku. Zamiast niego pracę stracili Waldemar Fornalik (Piast Gliwice) oraz Leszek Ojrzyński (Korona Kielce).

W tym sezonie stadion w Lubinie nie jest żadną twierdzą - na siedem spotkań podopieczni Stokowca zwyciężyli tylko raz. Cracovia natomiast w delegacjach spisuje się przeciętnie; ma tyle samo wygranych co remisów i porażek - po dwie.

Zdobycie kompletu przez Zagłębie pozwoliłoby drużynie z Lubina awansować nawet o cztery lokaty i znaleźć się przed Cracovią. Pasy natomiast mają szansę znaleźć się obok Lecha, z którym ostatnio rywalizowali. Remis nie ucieszy nikogo.

Gwizdać w meczu Zagłębie - Cracovia będzie sędzia z Torunia, Bartosz Frankowski. Pomagać mu będą Marcin Boniek i Jakub Winkler na liniach. Sędzią technicznym zostanie Szymon Lizak, a za VAR odpowiadać będą Tomasz Wajda i Tomasz Listkiewicz.

Przewidywane składy na mecz Zagłębie - Cracovia:
Zagłębie: Kacper Bieszczad - Bartosz Kopacz, Jarosław Jach, Aleks Ławniczak, Guram Giorbelidze - Łukasz Łakomy, Tomasz Makowski, Kacper Chodyna, Filip Starzyński, Damjan Bohar - Rafał Adamski.

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Virgil Ghita - Otar Kakabadze, Takuto Oshima, Florian Loshaj, Paweł Jaroszyński - Jakub Myszor, Benjamin Kallman, Patryk Makuch.

Nie zagrają w meczu Zagłębie - Cracovia:
Zagłębie: Jakub Żubrowski, Kacper Lepczyński, Dawid Kurminowski (urazy).
Cracovia: David Jablonsky (żółte kartki), Kamil Pestka (uraz), Jakub Jugas, Mathias Hebo Rasmussen (występy wątpliwe).

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie - Cracovia TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłącznie w kodowanym kanale Canal+ Sport i Canal+3. Mecz dostępny również na stronie i w aplikacji Canal+ Online i Polsat Box Go. Komentuje duet Robert Skrzyński - Maciej Murawski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12.30 - zapraszamy!