Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA I STREAM NA ŻYWO

2

Górnik Zabrze

0

• Anemiczny strzał Jesusa Jimeneza z ok. 20 metrów broni Dominik Hładun.

Koniec meczu! Zagłębie Lubin pokonuje przed własną publicznością lidera, Górnik Zabrze. Obie bramki padły przed przed przerwą, a strzelili je Sasa Żivec i Patryk Szysz.

• Jesus Jimenez faulowany na lewej strony, blisko linii bocznej pola karnego. To może być ostatnia okazja do bramki kontaktowo-honorowej.

• Z bandażem na głowie Lubomir Guldan wraca na murawę. Zderzył się głową z Krzysztofem Kubicą, który uderzał w stronę bramki po centrze Erika Janży.

• Po centrze Erika Janży jeden z zawodników Górnika uderza głową w środek bramki i Dominik Hładun broni.

Gorzej, że urazu głowy nabawił się Lubomir Guldan. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Żółtą kartką upomniany Rok Sirk. Faulował WOjciecha Hajdę.

• Jarosław Przybył dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej połowy.

• Po interwencji Jewgienija Baszkirowa goście mają rzut rożny. Daniel Ściślak wrzuca z narożnika na dalszy słupek do nikogo.

• ... a Wojciech Hajda wchodzi w miejsce Bartosza Nowaka.

• Krzysztof Kubica zmienia Alasanę Manneha...

• Rok Sirk mógł, a właściwie powinien, "zamknąć" mecz. Po podaniu Dejana Drazicia uderza zbyt anemicznie, by pokonać Martina Chudy'ego.

• Przerwa w grze. Faul Adama Ryczkowskiego na Sasy Żivcu. bez konsekwencji kartkowej.

• Lubinanie wyszli z kontrą czterech na trzech! W końcowej fazie Sasa Żivec podaje płasko na dalszy słupek do Łukasza Poręby, ale zdążył wrócić Adam Ryczkowski i wybić piłkę na korner!

• Adam Ryczkowski zastępuje Romana Prochazkę.

• Hit hitem, ale trzeba wyróżnić kibiców obu drużyn

• Patryk Szysz schodzi, Dejan Drazić schodzi.

• Jakub Żubrowski zmienia Filipa Starzyńskiego...

• Łukasz Poręba z dystansu wysoko ponad poprzeczką. Przynajmniej kontry nie będzie.

• Nieudany atak Górnika. Ostatecznie grę od bramki wznawia Dominik Hładun.

• Po chwili udana interwencja Lubomira Guldana w polu karnym.

• Jesus Jimenez przyjmuje piłkę w polu karnym, mimo że na plecach miał Kacpra Chodynę. Hiszpan uderza z woleja w środek bramki, przez co Dominik Hładun miał ułatwione zadanie!

• I tak też się dzieje.

• Przerwa w grze. Problemy zgłaszał Lorenco Simić, ale wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• ... a za Aleksa Sobczyka pojawia się Piotr Krawczyk.

• Podwójna zmiana w Górniku. Daniel Ściślak zastępuje Giannisa Masourasa...

• Ciekawie zapowiadała się akcja "Miedziowych". Do momentu dośrodkowania Mateusza Bartolewskiego - piłkę łapie Martin Chudy.

• Rok Sirk zmienia Samuela Mraza.

• Lorenco SImić kolejny raz góruje we własnym polu karnym. Zabrzanie z uporem maniaka grają na dośrodkowania. Za każdym razem nieudanie.

• Jesusowi Jimenezowi nie udało się uderzyć z pola karnego po podaniu Romana Prochazki. Po chwili centrostrzał Giannisa Masourasa nie znalazł adresata.

• Mateusz Bartolewski w dziecinny sposób traci piłkę blisko swojego pola karnego. Lubinianom udało się wyjść z opresji - zablokowali strzał Romana Prochazki.

• Po zagraniu Erika Janży Alex Sobczyk chciał w stylu Andresa Iniesty podać w pole karne do Bartosza Nowaka. Pomysł dobry, ale w to zagranie włożył za dużo siły.

• Filip Starzyński miękko wrzuca piłkę w pole karne do Lorenco Simicia, który miał za zagranie zgrać przed bramkę Martina Chudy'ego. Nie powiodła mu się ta sztuka.

• Żółtą kartką upomniany Alasana Manneh za pociąganie Filipa Starzyńskiego za koszulkę.

• Zabrzanie zaczynają drugie trzy kwadranse!

• Seria zostanie podtrzymana?

• Wracamy do Lubina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Zagłębie - Górnik Zabrze. Po pierwszej połowie hitu 6. kolejki Ekstraklasy gospodarze prowadzą z liderem po bramkach Sasy Żivca i Patryka Szysza.

Co nas czeka po zmianie stron? Czy "2:0 to niebezpieczny wynik" sprawdzi się i dzisiaj? Przekonamy się niebawem.

• +2' Koniec pierwszej połowy. Lubinianie nie grają porywająco, ale zabójczo skutecznie. Po bramkach Sasy Żivca i Patryka Szysza prowadzą z liderem, Górnikiem Zabrze!

• Samuel Mraz wywalczył piłkę w środku pola, podając wślizgiem do Łukasza Poręby. Ten mocnym prostopadłym podaniem uruchomił Patryka Szysza, który w pojedynku biegowym okazał się szybszy od Michała Koja i z pola karnego uderza płasko do siatki tuż przy prawym słupku!

Jeszcze trochę czekaliśmy na ostateczną decyzję z wozu VAR, ale bramka "do szatni" została uznana.

• PATRYK SZYSZ PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Samuel Mraz szczęśliwie "objechał" Martina Chudy'ego i kieruje piłkę do siatki! Gol nie został uznany przez pozycję spaloną. Jeżeli była, to naprawdę minimalna!

• Dość niespodziewanie gospodarze wychodzą na prowadzenie! Sasa Żivec przejmuje piłkę na lewej stronie pola karnego, z "siatką" mija Przemysława Wiśniewskiego, po czym uderza z okolicy lewego narożnika pola bramkowego w stronę bliższego słupka. Martin Chudy musnął piłkę butem, ale piłka wpada do siatki!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! STRZELCEM SASA ŻIVEC!!!

• Po chwili lewą stroną przedarł się Sasa Żivec. Chciał zagrać przed pole karne do kolegi, ale w porę zorientował się Alasana Manneh.

• Kacper Chodyna centruje z prawej strony w pole karne Górnika. Tam góruje Przemysław Wiśniewski.

• W odpowiedzi zupełnie nieudane uderzenie Giannisa Masourasa. Dominik Hładun z "piątki".

• Martin Chudy broni strzał Samuela Mraza z linii pola karnego. Nawet gdyby skierował piłkę do siatki, to gol nie zostałby uznany przez pozycję spaloną. Ale za to jest pierwszy strzał celny po stronie "Miedziowych".

• Jesus Jimenez w roli lewoskrzydłowego podaje przed pole karne do niepilnowanego Romana Prochazki. Ten chciał technicznie skierować piłkę w stronę bramki, ale nadał jej za małą rotację. W bezpiecznej odległości minęła prawy słupek.

• Zarówno po stronie strzałów, jak i strzałów celnych, statystyka jest taka sama: 0 po stronie Zagłębia i "dwójka" po stronie Górnika.

• Zbyt koronkowo chcieli rozegrać akcję zabrzanie. Przed polem karnym miała być mini-Barcelona, a była okazja do oddania strzału z niespełna 20 metrów.

• Laga Sasy Żivca na wolne pole. Do nikogo. Lubinianie długo walczyli o odzyskanie piłki, a kiedy im się udało, to momentalnie ją oddają.

• Z kontrą wychodzili teraz gospodarze. Dobre podanie na lewą stronę do Sasy Żivca, za którym wrócił Giannis Masouras. Grek udanie przerwał groźnie zapowiadającą się akcję Zagłębia.

• Kto będzie lepiej wspominał to spotkanie?

• Mateusz Bartolewski wchodzi w miejsce kontuzjowanego Sasy Balicia.

• Przyjezdni chcą wykorzystać grę w przewadze, póki nie ma jeszcze zmiany w Zagłębiu. Nie są jednak w stanie utrzymać się przy piłce na dłużej.

• Przerwa w grze. Poważnie wyglądającego urazu nabawił się Sasa Balić. Ten trzyma się za nogę. Może być konieczna zmiana.

• Dominik Hładun paruje strzał na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• W odpowiedzi przebojowa akcja Patryka Szysza, który zagrywa w pole karne do Samuela Mraza. Było groźnie, ale czujna była defensywa lidera Ekstraklasy.

• Na atomowe uderzenie zza pola karnego zdecydował się Bartosz Nowak. Piłka leciała w środek bramki i Dominik Hładun zdołał sparować strzał do boku!

• Ciekawie zapowiadała się akcja piłkarzy Martina Seveli lewą flanką. Po stracie Sasy Żivca goście ruszyli z kontrą, którą wślizgiem przed linią końcową kasuje Jewgienij Baszkirow.

• Bartosz Nowak chciał przedrzeć się z prawej strony w pole karne Zagłębia. Za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Sasa Balić - skutecznie zablokował zawodnika Górnika.

• Jesus Jimenez nie zdołał opanować piłki w polu karnym "Miedziowych" po zagraniu Giannisa Masourasa.

• Za mocne podaniJewgienija Baszkirowa na wolne pole do Kacpra Chodyny. Podobnie było po chwili po drugiej stronie, gdzie akcję chcieli przeprowadzić Sasa Balić i Filip Starzyński.

• Giannis Masouras chciał ograć na prawej stronie Sasę Balicia, wypuszczając piłkę z prawej strony Czarnogórca, a obiegając go z lewej. Obrońca Zagłębia nie dał się na to nabrać.

• Erik Janża centruje w pole karne w poszukiwanie Aleksa Sobczyka. Wyżej wyskoczył od niego Lorenco Simić. Po chwili diagonalne podanie na lewe skrzydło do Sasy Żivca, który był na spalonym.

• Na gwizdek Jarosława Przybyła pierwsze kopnięcie w meczu należy do gospodarzy!

• Obaj zawodnicy są przy arbitrze. Przywitanie, rzut monetą...

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są stoperzy - Michał Koj i Lubomir Guldan.

• Coraz bliżej rozpoczęcia spotkania

• W poprzednim starciu obu ekipy w Lubinie górą było Zagłębie, które wygrało 2:0. Wówczas na listę strzelców wpisali się nieobecni już Damjan Bohar i Bartosz Białek.

A kiedy ostatnio piłkarzom Górnika udało się wywieźć komplet punktów z Lubina? Miało to miejsce 6 maja 2018 r. Bramki strzelili Marcin Urynowicz i Damian Kądzior.

• Skład Zagłębia i ławka rezerwowych

• Jak już wspomniałem na wstępie. "Miedziowi" są na 4. miejscu w tabeli. Do tej pory piłkarze Martina Seveli uzbierali 10 punktów. Tyle samo ma będący "piętro" wyżej Śląsk Wrocław dzięki lepszemu bilansowi bramek. Drugi jest Raków z 13 punktami (po 6 meczach), a liderem jest Górnik - 13 punktów (po 5 spotkaniach).

• Wizualizacja składu Górnika i ławki rezerwowych

• Kto jeszcze nie miał okazji, może teraz przeczytać zapowiedź tego meczu:

• A poprowadzi ją Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Mało kto sądził, że starcie Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze będzie hitem 6. kolejki Ekstraklasy. Ale skoro czwarta drużyna w lidze podejmuje lidera, to nie może być inaczej. Zatem już tylko 25 minut dzieli nas do pierwszego gwizdka Jarosława Przybyła i zapraszamy do relacji!

Zagłębie Górnik transmisja

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapres

Zagłębie - Górnik ONLINE. Górnik jest jedyną niepokonaną drużyną w PKO Ekstraklasie, ale Zagłębie stoi wysoko w tabeli i ma szansę na wygraną. Stawką tego pojedynku będzie fotel lidera tabeli zajmowany na razie przez podopiecznych trenera Marcina Brosza. Sobotni mecz o 20:00 może być więc hitem.

Zagłębie - Górnik ONLINE

Górnik jest jedyną niepokonaną drużyną w PKO Ekstraklasie. Zabrzanie w pięciu spotkaniach zdobyli 13 pkt i otwierają ligową tabelę. Fotel przodownika nie jest im jednak dany raz na zawsze i dziś w Lubinie stoczą o niego bój z Zagłębiem.

Lubinianie również są jedną z rewelacji tego sezonu.
Na razie plasują się za plecami zabrzan, ale w razie dzisiejszego zwycięstwa mogą ich przegonić w tabeli i awansować na pierwszą lokatę. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, które transmitować będzie Canal+ Sport. Tutaj możesz śledzić na żywo wynik i relację live z meczu Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze.

Osobą łączącą Zagłębie i Górnika jest Artur Jankowski. Obecny prezes klubu z Lubina wcześniej w latach 2011-2014 był szefem zabrzańskiego klubu, a później przez kolejne trzy lata zasiadał w Radzie Nadzorczej Górnika. Dziś obserwował będzie bezpośredni pojedynek dwóch drużyn najbliższych jego sercu.

Górnik sezon zaczął od pięciu kolejnych wygranych, ale w ostatnim spotkaniu z Wisłą Kraków zaprezentował się nieco słabiej i tylko bezbramkowo zremisował. Zabrzanie imponują łatwością w zdobywaniu goli, a Jesus Jimenez wspierany przez Bartosza Nowaka błyskawicznie zastąpił w tym zadaniu królującego w poprzednich sezonach w ataku Górnika Igora Angulo.

Zagłębie - Górnik TRANSMISJA TV

Mecz Zagłębie - Górnik odbędzie się w sobotę, 3 października o godz. 20:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 od godz. 19:50. Sędzią meczu Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

Zagłębie - Górnik STREAM dostępny jest na platformach ncplusgo.pl i canaplus.com, lecz tylko dla abonentów nc+. dc_trk_aid=460132035

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.