Zagłębie Lubin 1 - 1 Jagiellonia Białystok

1

Jagiellonia Białystok

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej niedzieli!

• Za tydzień Zagłębie Lubin pojedzie do Grodziska Wielkopolskiego na mecz z Wartą Poznań, natomiast Jagiellonia Białystok u siebie podejmie Stal Mielec.

• Tomasz Makowski - 4
    • Łukasz Łakomy - 4, (Koki Hinokio - bez oceny)
    • Kacper Chodyna - 3, (Tornike Gaprindaszwili - 4)
    • Filip Starzyński - 3, (Marko Poletanović - bez oceny)
    • Damjan Bohar - 4, (Cheikhou Dieng - bez oceny)
    • Rafał Adamski - 3, (Dawid Kurminowski - bez oceny)

• Zlatan Alomerović - 3
    • Tomas Prikryl - 3
    • Israel Puerto - 3
    • Michał Pazdan - 3
    • Bojan Nastić - 3
    • Jakub Lewicki - 3, (Mateusz Kowalski - bez oceny)
    • Taras Romanczuk - 3, (Martin Pospisil - 3)
    • Nene - 4
    • Fedor Cernych - 3, (Marc Gual - 3)
    • Bartosz Bida - 3, (Maciej Bortniczuk - 4)
    • Jesus Imaz - 3, (Wojciech Łaski - bez oceny)
  • Oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie zwycięskiej bramki, ale mimo wszystko bliżej tego było Zagłębie. Ostatecznie remis wydaje się być sprawiedliwy.

• Koniec meczu w Lubinie! Zagłębie remisuje z Jagiellonią Białystok 1:1.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Koki Hinokio zmienił Łukasza Łakomego.

• Natomiast Wojciech Łaski pojawił się w miejsce Jesusa Imaza.

• Dwie ostatnie zmiany w Jagiellonii Białystok. Mateusz Kowalski zmienił Jakuba Lewickiego

• Maciej Bortniczuk ucierpiał po starciu w środku pola, ale raczej to lekki uraz.

• Nene zagrał w pole karne Zagłębia do Macieja Bortniczuka, ten przyjął piłkę i mocnym strzałem umieścił piłkę w rogu bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Bortniczuk doprowadza do wyrównania!

• Łukasz Łakomy chciał zagrać prostopadle, ale Israel Puerto łatwo przejął piłkę.

• W drużynie Zagłębia Lubin Cheikhou Dieng pojawił się w miejsce Damjana Bohara

• Natomiast Marko Poletanović pojawił się w miejsce Filipa Starzyńskiego.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Dawid Kurminowski zmienił Rafała Adamskiego

• Maciej Bortniczuk oddał strzał z dystansu, ale bardzo niecelny.

• Wrzutka w pole karne Zagłębia, ale Kacper Bieszczad pewnie wyłapał piłkę.

• Łukasz Łakomy sfaulował rywala w polu karnym Jagiellonii i gospodarze stracili szansę na drugą bramkę.

• Damjan Bohar stanął przed szansą na ładną bramkę z dystansu, ale zawodnik Zagłębia uderzył minimalnie niecelnie!

• Zmiana w drużynie Jagiellonii. Martin Pospisil zmienił Tarasa Romanczuka.

• Kolejna cudowna interwencja Zlatana Alomerovića po uderzeniu Tornike Gaprindaszwiliego!

• Tornike Gaprindaszwili wpadł w pole karne Jagiellonii, uderzył mocno, ale Zlatan Alomerović świetnie interweniował!

• Natomiast Maciej Bortniczuk pojawił się w miejsce Bartosza Bidy.

• Dwie zmiany w Jagiellonii Białystok. Marc Gual zmienił Fedora Cernycha

• Tomasz Makowski dośrodkował w pole karne Jagiellonii Białystok, nikt nie przeciął tej wrzutki, ale zmylony Zlatan Alomerović wpuścił piłkę do swojej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Tomasz Makowski zdobywa bramkę dla Zagłębia Lubin!

• Damjan Bohar wpadł z piłką w pole karne Jagiellonii, ale zagrał fatalnie i gospodarze stracili piłkę.

• Łukasz Łakomy oddał strzał z dystansu, ale piłka także minęła bramkę rywala.

• Damjan Bohar zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył minimalnie obok bramki!

• Tomas Prikryl dostał piłkę po prawej stronie boiska, zagrał w pole karne, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Tornike Gaprindaszwili mocno ucierpiał po starciu w środku pola, ale arbiter nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

• Filip Starzyński uderzył z rzutu wolnego, ale Kacper Bieszczad spokojnie interweniował.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Lubinie!

• W przerwie jedna zmiana w Zagłębiu Lubin. Tornike Gaprindaszwili zmienił Kacpra Chodynę.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Lubinie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Bartosz Kopacz oddał strzał z dystansu, ale to uderzenie zostało zablokowane.

• Zagłębie coraz bardziej naciska bramkę rywala. Gospodarze jeszcze przed przerwą chcą wyjść na prowadzenie.

• Kacper Chodyna wpadł w pole karne Jagiellonii i uderzył mocno, ale świetna interwencja bramkarza gości!

• Filip Starzyński mocno uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała tuż nad poprzeczką bramki rywala!

• Filip Starzyński dostał piłkę w polu karnym Jagiellonii, chciał zagrać do Rafała Adamskiego, ale tego uprzedził obrońca "Jagi".

• Łukasz Łakomy zdecydował się na strzał z dystansu, ale ponownie znakomicie broni Zlatan Alomerović.

• Świetna wrzutka na głowę Bartosza Bidy, ale ten uderzył nad poprzeczką.

• Kolejna wrzutka w pole karne Jagiellonii, ale tym razem świetnie interweniował Zlatan Alomerović.

• Dogranie do Jesusa Imaza w pole karne Zagłębia, ale tam Hiszpan nie zdołał przyjąć piłki.

• Damjan Bohar wpadł w pole karne Jagiellonii, minął rywala i uderzył minimalnie niecelnie!

• Świetne rozegranie Jagiellonii Białystok, Fedor Cernych oddał strzał zza pola karnego, ale piłka minęła bramkę gospodarzy.

• Teraz Bartosz Bida dostał piłkę w "szesnastce" gości, ale bardzo łatwo stracił piłkę.

• Fedor Cernych dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale tam Tomas Prikryl sfaulował rywala.

• Znakomita kombinacyjna akcja Zagłębia, Damjan Bohar dostał piłkę w polu karnym Jagiellonii, ale uderzył fatalnie.

• W odpowiedzi z kontratakiem ruszyło Zagłębie, Filip Starzyński wpadł w pole karne, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Jakub Lewicki popędził skrzydłem, dograł w pole karne gospodarzy do Fedora Cernycha, ale ten uderzył wprost w obrońcę rywali.

• Znakomite prostopadłe podanie do Tomasa Prikryla, ten pojawił się sam na sam z bramkarzem Zagłębia, ale znowu spalony.

• Wrzutkę w pole karne Zagłębia Lubin spokojnie wybić Jarosław Jach.

• Łukasz Łakomy spróbował dośrodkować w pole karne Jagiellonii, ale wrzutka spokojnie zablokowana.

• Próba prostopadłego podania do Fedora Cernycha, ale zawodnik Jagiellonii był na spalonym.

• Zagłębie Lubin rozpoczęło mecz od utrzymywania się przy piłce. Gospodarze spokojnie rozgrywają futbolówkę w środkowej strefie boiska.

• Zaczynamy niedzielne granie w PKO Ekstraklasie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Lubinie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast tak prezentuje się skład Jagiellonii Białystok:

• Tak prezentuje się skład Zagłębia Lubin na dzisiejsze spotkanie:

• W poprzednim sezonie w starciach Zagłębia Lubin z Jagiellonią Białystok dwukrotnie lepsza okazała się "Jaga". W Lubinie wygrała 1:0 po trafieniu Jesusa Jimaza. Natomiast w Białystoku wygrała 2:1 po bramkach Andrzeja Trubehy i Marca Guala. Jedynego gola dla "Miedziowych" zdobył wtedy Patryk Szysz, który obecnie występuje w lidze tureckiej.

• W środku mijającego tygodnia oba zespoły zagrały w 1. rundzie Fortuna Pucharu Polski. Zagłębie Lubin bez problemu poradziło sobie z czwartoligowym Startem Jełową wygrywając aż 4:0 po golach Aleksa Ławniczaka, Mateusza Bartolewskiego i dwóch trafieniach Filipa Starzyńskiego. Dużo większe problemy z awansem miała Jagiellonia Białystok, która trafiła na pierwszoligową Odrę Opole. W podstawowym czasie gry nie padły bramki, a decydujące trafienie w 96. minucie meczu dla "Jagi" zanotował Maciej Bortniczuk.

• Natomiast Jagiellonia Białystok miała fatalny początek sezonu, ale teraz powoli wszystko zaczyna wracać do normy. W pierwszych czterech meczach "Jaga" zdobyła tylko trzy punkty wygrywając z Piastem Gliwice w 1. kolejce sezonu PKO Ekstraklasy. Jednak w trzech ostatnich meczach zespół z Białegostoku zdobył aż pięć "oczek" wygrywając z Miedzią Legnica oraz remisując z Górnikiem Zabrze i Rakowem Częstochowa. Dzisiaj faworytem wydaje się być "Jaga", ale Zagłębie wcale nie stoi na straconej pozycji.

• Oba zespoły niezbyt imponująco rozpoczęły ten sezon ligowy. Zagłębie Lubin w siedmiu spotkaniach ligowych zdobyło osiem punktów notując dwa zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki. Ostatnie dwa spotkania "Miedziowych" to przegrane z Radomiakiem Radom i Pogonią Szczecin. Dzisiaj trzecia porażka może spowodować, że sytuacja Zagłębia może robić się bardzo nieciekawa.

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin na własnym stadionie zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.