• Adam Deja - 3, (Janusz Nojszewski - bez oceny)
    • Oskar Sewerzyński - 3, (Adam Frączczak - 3)
    • Jakub Łukowski - 3
    • Jewgienij Szykawka - 2, (Dalibor Takac - bez oceny)
  • Wyrównane spotkanie w Lubinie i wydaje się że zasłużony remis. Mimo wszystko Zagłębie może czuć niedosyt, gdyż wyrównującą bramkę straciło w ostatnich minutach meczu.

• Koniec meczu w Lubinie. Zagłębie remisuje z Koroną Kielce 1:1.

• Znakomite dośrodkowanie z prawej strony boiska wprost na głowę Miłosza Trojaka, a ten precyzyjnym uderzeniem doprowadził do remisu!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Miłosz Trojak doprowadza do wyrównania!!!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Aleks Ławniczak spróbował swoich sił strzałem z dystansu, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Janusz Nojszewski zmienił Adama Deję.

• Tomasz Pieńko świetnie ruszył na bramkę gości, minął rywala i chciał mocno uderzyć, ale piłka podskoczyła przed samym uderzeniem i powędrowała daleko od bramki Korony.

• Końcówka meczu w Lubinie. Tempo rywalizacji nie jest zbyt wysokie. Żaden z zespołów nie krapi się do huraganowych ataków.

• Zmiana także w Koronie Kielce. Dalibor Takac zastąpił Jewgienija Szykawkę.

• Natomiast Tomasz Pieńko pojawił się w miejsce Filipa Starzyńskiego.

• Dwie zmiany w szeregach gospodarzy. Martin Doleżal zmienił Rafała Adamskiego

• Kacper Chodyna dostał piłkę po prawej stronie boiska, ale zagrał wprost w ręce Konrada Forenca.

• Dośrodkowanie w pole karne Korony zupełnie bez zagrożenia.

• Rafał Adamski próbował wpaść w pole karne Korony, ale w ostatniej chwili jeden z obrońców zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• Druga zmiana w Zagłębiu Lubin. Kacper Chodyna zmienił Tornike Gaprindaszwiliego.

• Rafał Adamski ucierpiał po starciu z rywalem.

• Natomiast Adam Frączczak zastąpił Oskara Sewerzyńskiego.

• Łukasz Sierpina pojawił się w miejsce Dawida Błanika

• Trzy zmiany w Koronie Kielce. Jacek Podgórski zmienił Adriana Danka

• Piłka w polu karnym Korony trafiła do Łukasza Makowskiego, ale ten z woleja uderzył bardzo niecelnie.

• Bartosz Kopacz znakomicie dograł na głowę Tornike Gaprindaszwiliego, ale ten w świetnej sytuacji fatalnie spudłował!

• Pierwsza zmiana w Zagłębiu Lubin. Marko Poletanović zmienił Łukasza Łakomego.

• Świetne zagranie w pole karne Zagłębia, ale tam Kacper Bieszczad pierwszy przy piłce pewnie interweniował.

• Ronaldo Deaconu zdecydował się na strzał z dystansu, ale wykonanie fatalne i bardzo niedokładne.

• Wrzutka z narożnika boiska nie zagroziła bramce "Miedziowych".

• Ronaldo Deaconu mocno dośrodkował w pole karne Zagłębia, ale obrońcy wybili piłkę na rzut rożny.

• Korona wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Lubinie. Do przerwy Zagłębie prowadzi z Koroną Kielce 1:0.

• Bartosz Kopacz znakomicie dośrodkował ze środka pola prost na głowę Rafała Adamskiego, a ten precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce rywali!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Rafał Adamski zdobywa bramkę "do szatni"!!!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Jarosław Jach spróbował oddać strzał z dystansu, ale piłka powędrowała daleko od bramki rywali.

• Tomasz Makowski nieźle dośrodkował w pole karne Korony, ale tam Rafał Adamski nie zdołał oddać strzału.

• Filip Starzyński dostał piłkę w szesnastce gości, ale zagrał bardzo niedokładnie w pole bramkowe.

• Bartosz Kopacz próbował dośrodkować w pole karne Korony, ale piłka odbiła się od pierwszego z obrońców gości.

• Nieco siadło nam tempo spotkania w ostatnich minutach. Żadna z drużyn nie jest w stanie rozegrać składnej akcji zespołowej.

• Niezbyt udane dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Zagłębia.

• Także Bartosz Kopacz z żółtą kartką po ostrym faulu przy linii bocznej.

• Tomasz Makowski ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu.

• Łukasz Łakomy teraz wrzucił z narożnika boiska, ale zupełnie nieudanie.

• Łukasz Łakomy mocno wstrzelił piłkę w pole karne Korony, ale Konrad Forenc zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny.

• Filip Starzyński sfaulowany w kole środkowym. Gościom ciężko jest odebrać piłkę graczowi "Miedziowych".

• Adam Deja dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy, ale bez zagrożenia.

• Ronaldo Deaconu zdecydował się na strzał z dystansu i piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy.

• Damjan Bohar dostał piłkę przed polem karnym gości i zdecydował się na strzał, który świetnie wybronił Konrad Forenc.

• Zagłębie prezentuje się dzisiaj nieco lepiej, jednak niespecjalnie potrafi to wykorzystać. "Miedziowi" głównie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Ronaldo Deaconu znakomicie dośrodkował na głowę Adriana Danka, ale ten w stuprocentowej sytuacji nieczysto trafił w piłkę!

• Jakub Łukowski popędził prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne gospodarzy ale tam obrońcy wybili piłkę na rzut rożny.

• Teraz nieco więcej gry w środku pola. Żaden z zespołów nie potrafi utrzymać się dłużej przy piłce.

• Jarosław Jach prostopadle zagrał do Filipa Starzyńskiego, ale tego uprzedził Konrad Forenc.

• W odpowiedzi Tomasz Makowski zagrał w pole karne Zagłębia do Rafała Adamskiego, ale ten nieczysto trafił w piłkę.

• Dośrodkowanie w pole karne Korony ponownie bez zagrożenia.

• Oskar Sewerzyński delikatnie ucierpiał po starciu z rywalem.

• Pierwsza akcja w tym meczu gospodarzy skrzydłem, ale bez finalizacji.

• Rozpoczynamy pojedynek Zagłębia z Koroną!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Lubinie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Korony Kielce:

• Tak prezentuje się skład Zagłębia Lubin na dzisiejsze spotkanie:

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się w sezonie 2019/20. Wtedy w Kielcach gospodarze wygrali 1:0 po bramce Michala Papadopoulosa. W Lubinie był remis 1:1. Natomiast w rundzie finałowej w Lubinie Zagłębie wygrało 2:1 po dwóch trafieniach Jewgieniego Baszkirowa.

• Natomiast Korona Kielce po dobrym początku sezonu, obecnie nie spisuje się najlepiej. "Złocisto-krwiści" zajmują miejsce w strefie spadkowej i nie wygrali czterech ostatnich meczów. Dwa ostatnie pojedynki to przegrane z Górnikiem Zabrze i Jagiellonią Białystok. Zwłaszcza ta ostatnia porażka była bardzo wyraźna i Korona nie miała wielu argumentów na zagrożenie rywalowi.

• Zagłębie Lubin nieźle radzi sobie w ostatnich tygodniach. "Miedziowi" nie przegrali czterech ostatnich spotkań ligowych, a dwa ostatnie mecze to zwycięstwa z Wisła Płock i Górnikiem Zabrze. Obecnie lubinianie plasują się na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli i do podium tracą zaledwie pięć punktów.

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin na własnym stadionie zmierzy się z Koroną Kielce. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Gazeta Wroclawska Piotr Krzyzanowski/Polska Pres Grupa

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Korona Kielce ONLINE. Zagłębie Lubin wreszcie weszło na dobre tory. Od czterech spotkań nie zaznali smaku porażki. Korona Kielce jest ich przeciwieństwem - w czterech ostatnich spotkaniach nie udało im się zdobyć trzech punktów. Początek zaległego spotkania 9 października o godz. 15:00. Gdzie oglądać mecz Zagłębie - Korona na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Korona Kielce ONLINE

Po przeciętnym początku sezonu, Zagłębie nareszcie zaczyna wyglądać jak drużyna. Cztery ostatnie mecze to dwa remisy oraz dwie wygrane. Zwycięstwa z Górnikiem oraz Wisłą Płock pozwoliły im awansować na 9. miejsce. Dzisiejsza wygrana z Koroną może sprawić, że ekipa Piotra Stokowca będzie w czołówce ligi.

Największym zagrożeniem dla Korony będzie Łukasz Łakomy, który w obecnym sezonie Ekstraklasy ma najwięcej kluczowych podań ze wszystkich zawodników ligi. 27 takich zagrań uplasowało go na pozycji lidera przed takimi zawodnikami jak Ivi Lopez czy Kamil Grosicki. Jeśli dołożymy do tego Martina Doležala, który świetnie gra głową, atak Zagłębia wygląda bardzo interesująco.

Na początku sezonu, Korona Kielce pokazała się z bardzo dobrej strony. Pragmatyczny styl gry, który oferował Leszek Ojrzyński budził podziw wielu ekspertów. Z biegiem czasu Kielczanom szło coraz gorzej, a twardy i oparty na fizyczności futbol nie przynosił rezultatów. Cztery mecze bez wygranej są najlepszym dowodem na to, że Korona Kielce znalazła się w kryzysie. Jeśli chce się utrzymać w lidze, musi jak najszybciej wyjść z impasu i przerwać niechlubną serię.

Damjan Bohar, zawodnik Zagłębia: - Na pewno będzie to ciężki mecz. Trener nam mówił, jak Korona gra. Zrobimy jeszcze analizę i dobrze się przygotujemy na ten mecz. Musimy mieć dobrą taktykę. Jeśli ten mecz wygramy, to będzie to bardzo dobre dla zespołu. Jeśli zdobędziemy te punkty, walczymy wtedy w górnej połowie tabeli.

Leszek Ojrzyński, trener Korony: - Najprostsza recepta to zdobyć jedna bramkę więcej od przeciwnika i wtedy trzy punkty będą nasze. Musimy się wystrzegać się błędów w defensywie. Między innymi chować ręce i musimy być skuteczniejsi, bo popełnialiśmy błędy. Mówi się, że jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz. Popełniliśmy dużo błędów. Mogliśmy nie stracić żadnego gola, a wracaliśmy jak zbici. Przed nami kolejny wyjazd. Jest wiara i nadzieja w naszym zespole na poprawę. Wiemy, że druga połowa w Białymstoku nam nie wyszła. Zaplątaliśmy się w polu karnym, ale nie było łatwo to odrobić w pierwszej lidze, a w ekstraklasie jest jeszcze trudnej.

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Tomasz Kwiatkowski. Pomagać mu będą Arkadiusz Kamil Wójcik, Marcin Lisowski (asystenci), Sebastian Tarnowski (sędzia techniczny), Piotr Lasyk, Krzysztof Myrmus (VAR).

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:1 (26.06.2020, Ekstraklasa)
Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1:1 (09.06.2020, Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Zagłębie Lubin - Korona Kielce:
Zagłębie: Zivec, Żubrowski (kontuzje)
Korona: Malarczyk (kontuzja)

Zagłębie Lubin - Korona Kielce TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Korona Kielce w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra HD. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!

15:00 Zagłębie Lubin - Korona Kielce transmisja