3

3 1 połowa

Lech Poznań

3

• Koniec spotkania. To się oglądało! Zagłębie świetne przed przerwą, ale bez pary w drugiej połowie. Lech to wykorzystał i doprowadził do remisu.

• Van der Hart z czujnym wyjściem. Uprzedził rozpędzonego Bohara.

• Kartka dla Poręby.

• Sędzia z Bytomia doliczył sześć minut.

• Hiszpan uderzył w lewo, Hładun rzucił się w prawo. A więc wszystkie karne dziś na tę samą bramkę i w ten sam róg!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! WYRÓWNANIE. Nie pomylił się Ramirez. Drugi gol!

• RZUT KARNY DLA LECHA! A więc szansa na remis. Przypomnijmy, że Lech do przerwy przegrywał 1:3...

• Poręba za Starzyńskiego.

• Pora na interwencję VAR-u. Chodzi o rękę Guldana i ewentualną jedenastkę dla Lecha.

• Korner, główka Rogne i piłka przelatuje tuż obok lewego słupka. Norweg jednak faulował w pojedynku powietrznym.

• Lech naciska. Coraz bliżej trzeciej bramki!

• Marchwiński... Niewiele zabrakło. Ładny strzał - minimalnie obok.

• Żamaletdinow za Gytkjaera. Komplet zmian w Lechu wykorzystany.

• Tosik za Drazicia. Czyli Zagłębie broni wyniku.

• Lech długo rozegrał akcje. W końcu Rogne przegrał do boku do Kostewycza, ten podał do środka do Kamińskiego, który technicznym strzałem zmniejszył straty.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Lech na 2:3. Pięknie trafił Kamiński/

• Bomba z dystansu! Moder obija tylko lewy słupek. Uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego.

• Pakulski zmienił Żivca.

• Lech przeważa, ale nic z tego nie wynika. Zagłębie cofnięte, chyba czeka na zabójczy kontratak.

• Trener Żuraw wylatuje na trybuny! Obejrzał... drugą żółtą kartkę.

• Drazić wywalczył wolny w okolicach narożnika. Faulowali Butko z Satką.

• Lech w poszukiwaniu kontaktowej bramki. Na przeszkodzie stoi brak dokładności.

• Celne uderzenie Ramireza, lecz znów na posterunku Hładun.

• Drazić! Przekombinował w polu karnym Lecha. Za długo kiwał, za słabo uderzył. Potem poprawka kolegi i piłka ląduje w rękach van der Harta.

• Marchwiński przerwał akcję Żivca. Kartki brak.

• Nie ma drugiej bramki dla Lecha, choć piłka zatrzepotała w siatce! Gytkjaer złapany na spalonym.

• Kopacz wślizgiem zatrzymał podanie Butki.

• Najjaśniejsze postacie po stronie Zagłębia? Na pewno Hładun, Starzyński, ale i Czerwiński - przyszły zawodnik Lecha.

• Kamiński szukał długiego rogu. Uderzył obok. Trochę zabrakło do szczęścia.

• Interwencja Rogne po wrzutce Starzyńskiego. Skakał do piłki Białek.

• Rogne z kartką. W następnej kolejce pauzuje. Nie zagra przeciw Pogoni.

• Druga połowa rozpoczęta. Od środka Lech - z trzema młodzieżowcami w składzie. Zagłębie z jedynym Białkiem.

• I jeszcze za Muhara melduje się Moder.

• Od razu podwójna zmiana w Lechu. Marchwiński za Puchacza.

• Koniec pierwszej połowy. Zagłębie prowadzi z Lechem 3:1. Jesteśmy świadkami dobrego widowiska - zgodnie z przewidywaniami.

• Nie ma gola dla Lecha! Satka obił poprzeczkę, a potem udanie interweniował Hładun!

• Baszkirow z żółtą kartką.

• Z dystansu Tiba. Technicznie, ale nad poprzeczką. Piłka spada na siatkę.

• Zagłębie każe Lechowi biegać. Dołujący obrazek dla trenera Żurawia.

• A tym, który zagrał ręką był Kostewycz.

• Wtedy i teraz - strzał w lewy róg bramkarza. Holender wprawdzie się rzucił we właściwą stronę, ale piłki nie był w stanie dogonić.

• GOOOOOOOOOOOOOL! 3:1. Znów Starzyński!

• RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA! Sędzia Lasyk wskazuje na wapno!

• Lech złapany w pułapkę ofsajdową.

• Puchacz w pojedynkę - Balić przyjmuje uderzenie na siebie.

• Białek! Celny strzał kończy widowiskową akcję Zagłębia. Van der Hart na rzut rożny.

• Za krótkie dośrodkowanie Starzyńskiego. Lech wybija daleko od bramki.

• Żivec robi co chce. Wpadł w pole karne, przegrał piłkę, a dopiero potem został przyblokowany przez Rogne. Jest korner.

• To ósmy ligowy gol Żivca. Do dośrodkowania składał się też Białek, ale niższy od niego Żivec jako pierwszy dopadł do piłki.

• Guldan podprowadził na skrzydło, stamtąd została posłana wrzutka Czerwińskiego do Żivca i Słoweniec trafia... głową!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Zagłębie ponownie na prowadzeniu.

• To szesnaste trafienie Gytkjaera w tym sezonie. Napastnik Lecha przewodzi klasyfikacji strzelców.

• No i mamy zasłużone wyrównanie. Ramirez idealnie między dwóch rywali, a Gytkjaer ze spokojem lobuje Hładuna.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Oczywiście Gytkjaer.

• Kontratak Zagłębia - zmarnowany. Bohar kopnął po ciele rywala. W efekcie futbolówka wyhamowała i ledwie doturlała się do bramkarza.

• Ostatnie minuty pod dyktando Lecha. Tiba podciął piłkę dla Gytkjaera, Duńczyk jednak niepotrzebnie ją przyjmował. Potem nieudana wrzutka Puchacza.

• Jeszcze raz Hładun - znów górą. Tym razem bombę z dystansu posłał Muhar.

• HŁADUN! Kapitalna interwencja po główce Gytkjaera. Gdyby nie ta parada to piłka wpadłaby przy prawym słupku.

• Blisko wyrównania. Ramirez kopnął z lewej nogi sprzed pola karnego - na posterunku jednak Hładun.

• Lech zagubiony pod własną bramką. Naciskają m.in. Drazić i Bohar.

• Dla Starzyńskiego to piąty gol w tym sezonie. Po raz czwarty trafił z rzutu karnego.

• GOOOOOOOOOOOL! Starzyński na 1:0! Van der Hart w prawo, strzał w lewo.

• To Kamiński sfaulował Starzyńskiego. VAR chyba zbyteczny.

• RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA! W polu karnym faulowany Starzyński.

• W odpowiedzi Zagłębie. Żivec zniweczył pracę Czerwińskiego. Oddał strzał nad poprzeczką.

• Tiba powinien zachować się lepiej. Lech stworzył przewagę liczebną pod bramką, Portugalczyk przemknął jednak sam i oddał strzał - celny, ale za słaby.

• Bohar faulowany przez Kamińskiego na środku boiska.

• Lech od początku ofensywnie. Rozgrywa na połowie własnej i przeciwnika.

• Gramy! Od środka rozpoczęli gospodarze. W Lubinie całkiem ciepło. Na termometrach około 17-18 stopni Celsjusza.

• Zagłębie w strojach pomarańczowych, Lech na niebiesko-biało. Trwa przywitanie kapitanów: Guldana i Rogne.

• Sytuacja w tabeli jest następująca: Lech z 42 punktami może awansować dziś na trzecie miejsce. Zagłębie, które z 36 punktami zajmuje dwunastą lokatę może wskoczyć na maksymalnie dziewiąte miejsce.

• Zagłębie jest po świetnym meczu w Szczecinie. Pogoń ograło 3:0. Dziś trener Sevela wystawia tę samą jedenastkę.

• Na ławce Lecha tylko siedmiu zawodników (dopuszczonych jest dziewięciu):

• W ataku Lecha od początku zobaczymy Gytkjaera. Z Legią - jak pamiętamy - zaczął Żamaletdinow. Rosjanin zepsuł wtedy doskonałą piłkę od Tiby.

• Lech dziś bez pauzujących Jóźwiaka i Crnomarkovicia. Zastępują ich kolejno Kamiński i wracający po kontuzji Rogne, który założy opaskę kapitana.

• Od 17:30 spodziewamy się dobrego meczu. Zagłębie opromienione zwycięstwem nad Pogonią zagra z Lechem, który musiał uznać wyższość Legii. W składzie "Kolejorza" dostrzegamy parę zmian.

DW

Zagłębie Lech transmisja

Zagłębie Lubin - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Zagłębie Lubin - Lech Poznań ONLINE. Drugi sobotni mecz 28. kolejki PKO Ekstraklasy to starcie Zagłębia z Lechem. Miedziowi przed tygodniem rozbili Pogoń Szczecin, natomiast Kolejorz przegrał przy Bułgarskiej z Legią. Obie drużyny, aby myśleć o górnej połowie tabeli, muszą wygrać swój mecz.

Zagłębie - Lech ONLINE

Ligowe rozgrywki Lech Poznań rozpoczął bardzo słabo. Przegrał na własnym stadionie prestiżowy mecz z Legią Warszawa. Stołeczni przyjechali do Wielkopolski głównie myśląc o obronie. Nie potrzebowali wielu okazji, by pokonać Micky'ego Van der Haarta. W zasadzie bramkarz Lecha sprezentował gola Tomasowi Pekhartowi. Było to jedyne trafienie w meczu, a drużyna Dariusza Żurawia nie przedstawiła wielu konkretów podczas odrabiania strat.
Zagłębie - Lech STREAM

Zagłębie Lubin jest na drugim biegunie. Znajduje się w grupie spadkowej, ale może jeszcze dostać się do górnej części tabeli. Miedziowi zaczęli wspinaczkę świetnie, bo wysoko ograli Pogoń (aż 3:0). Brakuje im jednak aż czterech punktów i muszą to nadrobić w zaledwie trzy spotkania. Czy uda im się ta sztuka?

Lech do liderującej Legii traci dwanaście oczek. Ten dystans wydaje się nie do odrobienia. Kolejorzowi pozostaje zatem walka o jak najlepsze miejsce w tabeli, być może europejskie puchary. O czołową czwórkę gra dziś Śląsk Wrocław, Cracovia i Lechia. Poznaniacy mogą się dostać do kwalifikacji Ligi Europy również poprzez Puchar Polski, ale to nie udało im się od dawna.
Oglądaj mecz Zagłębie - Lech na żywo online w Player.pl >>>
Do składu Lecha Poznań wraca Christian Gytkjaer. Zabraknie za to Kamila Jóźwiaka i Djordje Crnomarkovicia. W składzie Miedziowych nie zobaczymy Kamila Mazka i Pawła Żyry, którzy leczą kontuzje.

Zagłębie - Lech LIVE
Forma obu zespołów jest różna, a jak to wygląda w pojedynkach bezpośrednich? Zagłębie Lubin to dla Lecha rywal, którego bardzo trudno jest pokonać. Kolejorz dokonał tego dopiero w piątym ostatnim spotkaniu. W 2019 drużyny zagrały ze sobą aż trzy razy, dwukrotnie padał wynik 2:1 dla lubinian, a raz był remis 1:1.

W przypadku wygranej Lech nie awansuje bardzo w tabeli. Będzie miał na koncie 45 punktów i zacznie tracić do wicelidera cztery oczka. Może za to być jeszcze niżej, bo niewielka różnica jest między podium a ósmym miejscem. Miedziowi mogą wyprzedzić Górnika Zabrze, który w piątek wygrał. Reszta uzależniona jest od wyników innych meczów.

Zagłębie - Lech TRANSMISJA

Mecz Zagłębie - Lech rozpocznie się w sobotę 6 czerwca o godz. 17:30. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Internetowy STREAM online dostępny jest pod adresem ncplusgo.pl oraz canalplus.com. Warunkiem jest posiadanie abonamentu. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.