2

Lech Poznań

1

• Za uwagę dziękuje wam dziś Wojciech Maćczak. Do następnego razu!

• Dzisiejsze spotkanie pokazało, że mistrz Polski jest w głębokim kryzysie. Podopieczni Macieja Skorży nie mieli dzisiaj kompletnie żadnego pomysłu na grę i zasłużenie przegrali z Zagłębiem. Oby w czwartkowym spotkaniu z Videotonem zaprezentowali się zdecydowanie lepiej.

• Sędzia Musiał nie pozwolił nawet gospodarzom rozpocząć gry od środka boiska. Koniec meczu!

• MAMY HONOROWE TRAFIENIE DLA LECHA! MARCIN ROBAK UMIEŚCIŁ PIŁKĘ W SIATCE!

• Kownacki z dystansu uderzył wysooooko nad bramką Forenca.

• Druga połowa przedłużona o trzy minuty.

• Po dośrodkowaniu z wolnego piłkę w aut wybija Todorovski.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy: Eryk Sobków zastępuje Łukasza Janoszkę.

• Dąbrowski huknął z rzutu wolnego nad bramką Lecha.

• Kownacki wrócił na boisko, ale wygląda na to, że nie jest do końca sprawny.

• "Marsz, marsz Dąbrowski" śpiewali kibice przed rozpoczęciem spotkania. Chcieli to mają - boisko opuszcza Michal Papadopulos, a w jego miejsce wchodzi Maciej Dąbrowski.

• Na boisku leży Dawid Kownacki. Kolejny uraz?

• To powinien być rzut karny dla Zagłębia! Po niepewnym piąstkowaniu Buricia i strzale zawodnika Zagłębia piłkę ręką zatrzymał Marcin Robak!

• Żółta kartka dla Tomasza Kędziory, który faulował Łukasza Janoszkę.

• Żółta kartka dla Adriana Rakowskiego za faul na Łukaszu Trałce.

• Kędziora dostał za mocne podanie na prawej stronie boiska. Zdołał dojść do piłki tuż przed linią końcową, ale dośrodkowanie było nieudane.

• Podobnie jak w pierwszej połowie mamy chwilę przerwy na picie.

• Kadar dośrodkował w pole karne rywala... zupełnie do nikogo. Postawa poznaniaków w dzisiejszym meczu woła o pomstę do nieba, tego nie da się oglądać.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się mocno pod bramką Zagłębia, piłka trafiła w końcu do Robaka, a ten posłał ją w trybuny.

• Kownacki dobrze zgrał piłkę głową na środek, tam znalazł się Karol Linetty, który oddał dobry strzał, obroniony przez Forenca. To była najlepsza okazja gości w tym meczu!

• Strzał Kadara z dystansu zablokowany, po czym z kontratakiem, prawą stroną ruszył Janus. W zakończeniu akcji skutecznym dośrodkowaniem przeszkodził mu Kebba Ceesay.

• Kownacki ostro potraktował Janoszkę, obyło się jednak bez kartki.

• Kownacki dobrze dojrzał Robaka w polu karnym rywala, ten jednak nie zdołał przyjąć piłki.

• Niezła wymiana piłki w zespole Lecha zakończona dobrą interwencją Tosika.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Guldan.

• Na spalonym złapany Krzysztof Piątek.

• Niecelny strzał z ostrego kąta oddał Dariusz Formella.

• Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry niecelnie uderzał Tosik.

• ...a Davida Holmana zastąpił Denis Thomalla.

• W przerwie nastąpiły dwie zmiany w zespole Lecha: w miejsce Abdula Tetteha wszedł Karol Linetty...

• Zaczynamy drugą część dzisiejszego meczu!

• Prowadzenie Zagłębia do przerwy jak najbardziej zasłużone. Co więcej, podopieczni Piotra Stokowca spokojnie mogli zdobyć jeszcze ze dwie-trzy bramki. Lech nie ma żadnego pomysłu na grę w ofensywie, kompletnie gubi się w obronie i nie może poradzić sobie z beniaminkiem.

• Przerwa.

• To była dziwna akcja. Najpierw po dośrodkowaniu w pole karne Lecha piłka odbijała się bezwładnie od kilku zawodników, po czym zdołał wybić ją Tetteh. Czarnoskóry pomocni Lecha posłał ją pod nogi Rakowskiego, ten uderzał z dystansu, w polu karnym nogę wystawił Kamiński i... skierował piłkę pod nogi Piątka. Jako ze Burić rzucił się już w drugą stronę przy uderzeniu Rakowskiego, napastnik Zagłębia spokojnie wykończył akcję skutecznym strzałem.

• GOOOOOOOOL!!! KRZYSZTOF PIĄTEK PODWYŻSZA PROWADZENIE ZAGŁĘBIA!!!

• Pierwsza połowa dzisiejszego meczu przedłużona o trzy minuty.

• Ceesay nie miał pomysłu, co zrobić z piłką, to wziął i dośrodkował ją w ręce Forenca. Tak gra mistrz Polski...

• Lech próbował wyjść z kontrą, tyle że Kownacki zagrał do... Janusa.

• Rakowski wyłuskał piłkę spod nóg Tetteha i uderzył nad bramką Buricia.

• Po dośrodkowaniu Robaka źle głową zagrywał Jach, jego błąd naprawił jednak Guldan.

• Ależ piękna akcja Zagłębia! piątek zagrał na jeden kontakt do wychodzącego na pozycję Papadopulosa, ten jednak przegrał pojedynek sam na sam z Buriciem! Mogło być już pozamiatane!

• Mogło być już 2:0! Po dośrodkowaniu Janusa bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Janoszka!

• Konieczna jest zmiana w zespole Zagłębia - Krzysztof Piątek zastępuje Jana Vlasko.

• Na boisku leży Vlasko, opatrywany przez sztab medyczny Zagłębia.

• Kownacki za lekko do wchodzącego w pole karne Holmana.

• Po dośrodkowaniu Formelli z prawej strony niecelnie strzelał Ceesay. Gambijczyk naciskany przez Janusa nieczysto trafił w piłkę.

• Dośrodkowanie Formelli z wolnego wybite przez pierwszego obrońcę Zagłębia. Cóż, w kwestii wykonywania stałych fragmentów gry wyraźnie widać brak Barry'ego Douglasa.

• Chwila przerwy w grze, sędzia Tomasz Musiał zarządził czas na uzupełnienie płynów.

• Za mocne dośrodkowanie Kędziory z prawej strony. Holman zdołał doskoczyć do piłki, ale na skierowanie jej w stronę bramki zabrakło mu centymetrów.

• Kadar zdecydował się na uderzenie z dystansu. Pomysł niezły, jednak strzał zbyt lekki, by mógł zaskoczyć Forenca.

• Dośrodkowanie Kędziory w pole karne rywala trafia pod nogi Guldana.

• Vlasko był bardzo bliski przejęcia piłki w polu karnym Lecha po dośrodkowaniu Cotry. W ostatniej chwili wybił mu ją Marcin Kamiński.

• Groźnie pod bramkę Zagłębia. Po dośrodkowaniu Formelli z rzutu wolnego Forenc wypiąstkował piłkę przed pole karne pod nogi Holmana, a ten uderzył niecelnie.

• Mamy zmianę w Lechu: kontuzjowanego Lovrencsicsa zastępuje Formella.

• Uraz Lovrencsicsa miał wpływ na bramkę straconą przez Lecha, bo to w końcu prawy pomocnik jest odpowiedzialny za lewego obrońcę, czyli w tym wypadku Cotrę.

• Lovrencsics znów leży na boisku, uraz barku jednak uniemożliwi mu kontynuowanie gry.

• A więc lechici nie wyciągnęli wniosków z ostrzeżenia sprzed minuty. Cotra dobrze dośrodkował z lewej strony, w polu karnym Lecha nikt nie pilnował Janusa, a ten pewnym strzałem pokonał Buricia. Co robił Kadar, gdzie był Ceesay?

• GOOOOOOL!!! KRZYSZTOF JANUS PAKUJE PIŁKĘ DO SIATKI!

• Ależ było blisko gola dla Zagłębia! Po dośrodkowaniu Janusa z prawej strony piłka trafiła na głowę Papadopulosa, a ten minimalnie przestrzelił. Było groźnie!

• Z Węgrem już wszystko w porządku, może kontynuować grę.

• Po faulu Łukasza Janoszki na murawie leży Gergo Lovrencsics, potrzebna jest pomoc sztabu medycznego.

• Teraz kapitan Lecha faulował przy pressingu na połowie rywala.

• Od razu mamy pierwszą próbę w wykonaniu Lecha, niecelnie uderzał Trałka.

• I właśnie zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała!

• Golkiper Zagłębia wybrał połowę, piłka dla Lecha.

• Kibice odśpiewali już wszystkie zwrotki Hymnu Państwowego, a więc możemy zaczynać. Za chwilę kapitanowie Łukasz Trałka i Konrad Forenc przystąpią do losowania.

• Mecz rozpocznie się od odegrania "Mazurka Dąbrowskiego". To z okazji jutrzejszego Święta Wojska Polskiego.

• Oba zespoły wychodzą już na boisko, za chwilę zaczynamy!

• Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski - Karol Linetty, Denis Thomalla, Maciej Wilusz, Dariusz Formella, Krystian Sanocki, Niklas Zulciak.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Martin Polaćek, Maciej Dąbrowski, Konrad Andrzejczak, Filip Jagiełło, Jarosław Kubicki, Eryk Sobków, Krzysztof Piątek.

• Składy obu zespołów możecie państwo zobaczyć już w okienku obok.

• Zresztą to niejedyny kłopot szkoleniowca "Kolejorza". Jego zespół w ostatnich dniach dotknęła prawdziwa plaga kontuzji, przez co wystawiony dzisiaj skład dalece różni się od optymalnego. Barry Douglas, Kasper Hamalainen, Darko Jevtić czy Szymon Pawłowski to tylko część nieobecnych, do tego na ławce siedzi oszczędzany na spotkanie z Videotonem Karol Linetty. A w podstawowym składzie m. in. David Holman, który w tygodniu wbił dwa gole Olimpii Grudziądz w meczu Pucharu Polski.

• Oczywiście to miejsce nie satysfakcjonuje ani lubinian, ani poznaniaków. W przypadku tych pierwszych pokazuje, że powrót do Ekstraklasy nie jest wcale tak łatwy, jakby się mogło wydawać, podopieczni Skorży mają natomiast ogromny problem z pogodzeniem rozgrywek ligowych oraz europejskich pucharów.

• Pojedynek ten następuje w dość ciekawej sytuacji, bowiem po dotychczasowych czterech kolejkach Lech i Zagłębie zajmują to samo, jedenaste miejsce w ligowej tabeli. Na taki rezultat składa się jedno zwycięstwo, jeden remis i dwie porażki oraz bilans bramkowy 3-5.

• Witam was serdecznie, z tej strony Wojciech Maćczak. Zapraszam na relację na żywo z rozpoczynającego się już za trzy kwadranse meczu pomiędzy Zagłębiem Lubin a Lechem Poznań.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAGŁĘBIE LUBIN - LECH POZNAŃ

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:1

Piłkarze Zagłębia Lubin w piątek z pewnością będą chcieli odgryźć się na porażkę z Niecieczą sprzed tygodnia. W Mielcu podopieczni Piotra Stokowca przegrali z innym beniaminkiem Ekstraklasy, Termalicą.

„Miedziowych” czeka jednak trudne zadanie, bowiem przyjdzie im zmierzyć się z mistrzem Polski, Lechem. W ostatnim czasie poznaniacy nie mają powodów do radości, gdyż na ligowych boiskach spisują się bardzo przeciętnie. Dotąd piłkarze Macieja Skorży wygrali tylko jeden mecz i plasują się na 12. miejscu w tabeli.

Humor obu drużyną mogą nieznacznie poprawić ich występy w Pucharze Polski. Lubinianie ograli rewelację ubiegłorocznej edycji rozgrywek, Błękitnych 4:2, z kolei poznaniacy pokonali Olimpie Grudziądz 2:0.