Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Lider podtrzyma znakomitą serię?

Zagłębie Lubin

2

Lechia Gdańsk

1

• Mała niespodzianka w Lubinie, Zagłębie zgarnia komplet punktów! W drugiej połowie gospodarze przez dłuższy czas nie potrafili zagrozić bramce Kuciaka, a lepsze sytuacje na gola miała Lechia. Jedna kontra, znakomite dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego i wykończenie Damjana Bohara sprawiły, że Zagłębie zwyciężyło i zbliżyło się na trzy punkty do grupy mistrzowskiej. Przewaga Lechii nad Legią Warszawa zmniejszyła się za to do czterech oczek - ekipa Piotra Stokowca przegrała dopiero trzeci mecz w tym sezonie. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Zagłębie wygrywa z Lechią 2:1!

• Paixao mógł doprowadzić do remisu! Bardzo dobrze dośrodkował w pole karne Mladenović, Flavio Paixao miał dobrą okazję do strzału głową, ale uderzył nad poprzeczką!

• Leży w polu karnym Paixao, a ostro protestuje Filip Mladenović. Doczekał się żółtej kartki, bo nie była to pierwsza tego typu sytuacja.

• Łukasz Poręba faulował Haraslina. Żółta kartka dla gracza Zagłębia.

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Kąśliwe dośrodkowanie Starzyńskiego, piąstkuje piłkę Kuciak.

• Przez dłuższy czas miało teraz piłkę Zagłębie na lewej stronie. Faulowany był Tuszyński.

• Fatalny strzał Nalepy z dystansu. Piłka wysoko nad poprzeczką.

• Piłka w pole karne do Jakuba Araka, ale faulował Lubomira Guldana napastnik Lechii.

• Na lekki uraz narzeka Bartłomiej Pawłowski, który schodzi z boiska. Wchodzi Dawid Pakulski.

• Szybko reaguje jeszcze na wydarzenia boiskowe Piotr Stokowiec. Schodzi Daniel Łukasik, zastępuje go Konrad Michalak.

• Po golu Damjan Bohar zdjął koszulkę. Mamy więc żółtą kartkę.

• Tego spodziewało się raczej niewielu - Zagłębie znów prowadzi! Piłkę na prawej stronie dostał Bartłomiej Pawłowski, ten znakomicie dośrodkował w pole karne, a Damjan Bohar z bliska pokonał Kuciaka.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! DAMJAN BOHAR!

• Nie zdołał opanować piłki w polu karnym Flavio Paixao. Wcześniej Portugalczyk i tak był na spalonym.

• Z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Mladenović, oddał strzał głową Michał Nalepa, ale uderzenie było zbyt lekkie, aby zagrozić Hładunowi - bramkarz Zagłębia spokojnie złapał piłkę.

• Filip Starzyński ostro fauluje Makowskiego. Żółta kartka dla gracza Zagłębia.

• 4.053 kibiców obserwuje dzisiaj mecz ze stadionu w Lubinie.

• Teraz gra toczy się w środku boiska. Na razie żaden z zespołów nie jest bliski tego, aby zgarnąć dziś komplet punktów.

• Zmiana także w Zagłębiu. Maciej Dąbrowski zastępuje Damiana Oko.

• Druga zmiana w Lechii. Poza boiskiem Artur Sobiech, za niego Jakub Arak.

• Pojedynek biegowy Haraslina i Slisza. Lepszy piłkarz Zagłębia.

• W polu karnym Lechii piłka trafiła w rękę Daniela Łukasika, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Gracz gości unikał piłki jak tylko mógł, a ręka nie powiększała powierzchni ciała.

• Bardzo ładnie minął dwóch rywali Bohar, ale potem źle podał do Poręby.

• Próbował dryblingu lewą stroną Haraslin. Bez problemu powstrzymał go Kopacz.

• Dwójkowa akcja Pawłowskiego i Tuszyńskiego. W ostatniej chwili uratował sytuację Mladenović, wślizgiem przejmując piłkę.

• Złe dośrodkowanie Balicia w pole karne Lechii.

• Kolejne niecelne uderzenie Starzyńskiego. Tym razem piłka przeszła nad bramką.

• Z dystansu uderzał teraz Starzyński, lecz był to strzał niecelny. Od bramki Kuciak.

• Blisko gola Artur Sobiech! Po dośrodkowaniu w pole karne i zgraniu piłki przez jednego z kolegów blisko trafienia był napastnik gości, ale piłka poszła po głowie gracza Zagłębia i mamy tylko rzut rożny!

• Dłużej mieli teraz piłkę przed bramką rywali piłkarze Lechii. Skończyło się na kolejnym kornerze.

• Tomasz Makowski zagrał na lewą stronę do Sobiecha, ten próbował dośrodkować w kierunku Paixao, lecz zablokował go Slisz. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Znów brakuje na razie dokładności i tempa piłkarzom obu drużyn. Na razie w drugiej części gry częściej przy futbolówce Lechia.

• Miał piłkę w polu karnym Tuszyński, chciał dograć do jednego z partnerów, został jednak zablokowany.

• Sobiech zgrał piłkę na lewą stronę do Haraslina, lecz na spalonym był drugi z graczy Lechii.

• Blisko gola Lechia! Po stracie Starzyńskiego piłkę przejął Łukasik, zagrał do Haraslina, ten obsłużył Mladenovicia, a boczny obrońca zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Odbił piłkę Hładun, potem jeszcze przewrotką z bliska uderzał Paixao, lecz futbolówka przeszła nad poprzeczką!

• Daleka piłka do Slisza - wyszedł z bramki Kuciak, minął go już gracz Zagłębia, ale dobrze asekurował golkipera Michał Nalepa i Slisz nie miał jak oddać strzału. Ostatecznie uderzał Starzyński, ale do bramki brakło sporo.

• Pierwszą akcję po przerwie wyprowadziło Zagłębie. Strzał Tuszyńskiego został zablokowany, potem faulowany był Kuciak.

• Od razu po przerwie mamy jedną zmianę w zespole Lechii. Nie wrócił na boisko Michał Mak, zastąpił go wracający po kontuzji Lukas Haraslin.

• Znów gramy!

• Choć w tym meczu mieliśmy już dwa gole, to niewiele dzieje się na razie w Lubinie. Zagłębie stworzyło dwie okazje po dwóch indywidualnych błędach gdańszczan - za drugim razem skończyło się na rzucie karnym, który wykorzystał Filip Starzyński. Lechia obudziła się w ostatnim kwadransie, dwukrotnie zrobiło się gorąco w polu karnym gospodarzy, a świetne dośrodkowanie Filipa Mladenovicia wykorzystał Jarosław Kubicki. Na drugą połowę zapraszamy już za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Fatalne dośrodkowanie piłkarza Zagłębia z prawej strony boiska. Od bramki zacznie Kuciak, piłkarze obu drużyn wydają się już czekać na przerwę.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Prostopadłe podanie Paixao w kierunku Sobiecha. Brakło Portugalczykowi nieco precyzji, piłkę spokojnie łapie Hładun.

• Ostre wejście Karola Fili w nogę Tuszyńskiego. Żółta kartka dla stopera Lechii.

• Kubicki po tym trafieniu nie okazywał większej radości. Nie ma w tym nic dziwnego - to wychowanek Zagłębia, który w Lubinie grał przez wiele lat.

• I mamy już remis! Pawłowski zostawił sporo miejsca Filipowi Mladenoviciowi, ten świetnie dośrodkował w pole karne, minął się jeszcze z piłką Sobiech, nie trafił w nią Damian Oko, a Jarosław Kubicki z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! JAROSŁAW KUBICKI!

• Patryk Tuszyński zagrał do Pawłowskiego, ten padł na murawę po starciu z jednym z rywali, ale milczy gwizdek arbitra.

• Po błędzie obrońców zrobiło się groźnie pod bramką Zagłębia! Mógł tę pomyłkę wykorzystać Paixao, lecz jego strzał został zablokowany przez ofiarnie interweniującego Kopacza.

• Kolejne dośrodkowanie Paixao tym razem zablokowane przez Bartosza Kopacza. Będzie rzut rożny dla Lechii.

• Flavio Paixao dośrodkował w pole karne z prawej strony, próbował zgrać piłkę Sobiech, lecz nie było to dobre zagranie.

• Sasa Balić po raz drugi w krótkim odstępie czasu sfaulował Michała Maka. Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

• Pojedynek Mladenovicia ze Sliszem na lewej stronie boiska. Lepszy okazał się gracz Zagłębia, od bramki zacznie Hładun.

• Lechia starała się odpowiedzieć. Po dośrodkowaniu Łukasika piłka doszła do Maka, ale ten nie zdołał oddać strzału.

• Zaczęło się od fatalnej straty Łukasika, Bartosz Slisz wpadł z piłką w pole karne, a Błażej Augustyn wszedł wślizgiem w jego nogę. "Jedenastkę" bez problemu wykorzystał Filip Starzyński - Kuciak rzucił się w jedną stronę, pomocnik Zagłębia spokojnie strzelił w drugą.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! STARZYŃSKI!

• RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA! BŁAŻEJ AUGUSTYN FAULUJE BARTOSZA SLISZA!

• Rozgrywają na własnej połowie piłkę gracze Zagłębia. Mają problemy z przebiciem się przez dobrze ustawionych graczy Lechii.

• Dośrodkowanie Mladenovicia bez żadnego problemu łapie Hładun. Piłka leciała wprost w jego ręce.

• Najciekawiej jest na razie... na trybunach. Nie rezygnują z głośnego dopingu kibice Zagłębia, szkoda, że dużo słabiej prezentują się piłkarze.

• Niezła piłka w pole karne do Artura Sobiecha, ten przyjął sobie piłkę i zdołał oddać strzał, lecz został zablokowany.

• Odpowiedź Lechii - Jarosław Kubicki zagrał na prawą stronę do Michała Maka, poradzili sobie jednak z dośrodkowaniem tego ostatniego obrońcy Zagłębia.

• Kontuzjowany Filip Jagiełło już poza boiskiem. Zastąpił go Łukasz Poręba.

• Ładnie wyszedł spod pressingu Starzyński. Potem akcja Zagłębi znacznie zwolniła, ale piłkę na prawej stronie dostał Pawłowski. Skończyło się kolejnym dośrodkowaniem, lecz znów nie było tam żadnego z piłkarzy Lechii.

• Pomocy lekarzy potrzebuje Filip Jagiełło. Wszystko wskazuje na to, że będzie musiał opuścić boisko.

• Teraz niecelne zagranie Daniela Łukasika. Na razie sporo mamy pomyłek wśród piłkarzy obu drużyn. Próżno szukać natomiast wypracowanych przez dobre akcje sytuacji podbramkowych.

• Bardzo niedokładnie zagrał teraz Filip Starzyński. Miał sporo miejsca, a podał w zasadzie do Kuciaka.

• Ręką zagrywa piłkę Filip Mladenović. Kłócił się jeszcze z arbitrem, ale ten pozostał nieugięty.

• Jarosław Kubicki faulował Damjana Bohara. Piłka po dośrodkowaniu przeszła jednak przez pole karne i wylądowała za linią końcową.

• Bartosz Kopacz zagrał do Pawłowskiego, ten znów dośrodkowywał, lecz futbolówka wylądowała w rękach Dusana Kuciaka.

• Daniel Łukasik chciał podać do Michała Maka, ale nie zrozumiał jego intensji skrzydłowy. Od bramki zacznie Dominik Hładun.

• Gorąco pod bramką Lechii! Bardzo niepewnie interweniował Błażej Augustyn, tracąc piłkę w polu karnym na rzecz Bartłomieja Pawłowskiego. Ten zagrał przed bramkę, lecz nie było tam żadnego z jego kolegów.

• Od środka rozpoczęła Lechia. Gdańszczanie na biało-zielono, Zagłębie w pomarańczowych strojach.

• Zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest Daniel Stefański. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Ostatni mecz obu drużyn w Lubinie zakończył się natomiast bezbramkowym remisem. Mamy nadzieję, że dziś doczekamy się goli na stadionie Zagłębia.

• W rundzie jesiennej oba zespoły zagrały szalony mecz w Gdańsku - w pierwszej połowie klasycznego hat-tricka tricka ustrzelił Artur Sobiech i wydawało się, że Lechia zgarnie pewne trzy punkty. Zagłębie ze stanu 0:3 wyszło na remis, a gola na wagę punktu zdobyło w 91. minucie.

• Lechia zaczyna powoli celować w mistrzostwo Polski. Ekipa Piotra Stokowca jest liderem ze sporą przewagą nad resztą stawki - druga Legia teraz ma cztery punkty mniej. Jeśli gdańszczanie dziś wygrają, będą mieli siedem punktów przewagi. Zagłębie marzy o czołowej ósemce - na razie zajmuje dziesiąte miejsce, a strata do ósmej lokaty wynosi sześć oczek.

• Rezerwowi Lechii: Zlatan Alomerović, Steven Vitoria, Konrad Michalak, Lukas Haraslin, Jakub Arak, Mateusz Sopoćko, Mateusz Żukowski

• Rezerwowi Zagłębia: Piotr Leciejewski, Jakub Tosik, Maciej Dąbrowski, Daniel Dziwniel, Dawid Pakulski, Łukasz Poręba, Patryk Szysz

• Po prawej stronie widzicie już wyjściowe składy obu zespołów. W Lechii taka sama jedenastka jak w wygranym ligowym meczu z Górnikiem. W Zagłębiu dwie zmiany w stosunku do przegranych derbów ze Śląskim - do składu wskoczyli Bartosz Kopacz i Filip Starzyński.

• W ostatnim meczu 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin podejmie na własnym boisku Lechię Gdańsk. Początek tego spotkania już o godzinie 18:00. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Maciej Pietrasik.

red

©FOT. PRZEMYSLAW SWIDERSKI

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk ONLINE. Piłkarze gdańskiej Lechii nie przegrali 16 kolejnych meczów - 13 ligowych i trzech w Pucharze Polski. Czy doskonałą serię podtrzymają w Lubinie? Początek meczu 24. kolejki Ekstraklasy o godz. 18. Relacja LIVE w GOL24! [4.03.2019]

Mecz Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk ONLINE

Trener Zagłębia Ben van Dael zapewnia, że wie jak trzeba zagrać z Lechią, lecz problem w tym, że na ławce go zabraknie. Holender po derbach ze Śląskiem Wrocław został zawieszony (w końcówce sędzia wyrzucił go za scysję z arbitrem technicznym) i będzie oglądał to spotkanie z wysokości trybun.

- Musimy zadbać o to, aby to spotkanie dla Lechii również było wyzwaniem.
Jestem optymistą, choć wiem, że w tej lidze niema łatwych gier. Chciałbym, żeby przyszło wielu kibiców, bo raz: przyjeżdża lider, dwa: gramy atrakcyjną piłkę, trzy: rywale nie będą mieli z nami łatwo - deklaruje van Dael.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk?

Na papierze faworytem są przyjezdni, ale trzeba mieć na uwadze, że Lechia w środę grała w Pucharze Polski z Górnikiem w Zabrzu. Stokowiec traktuje te rozgrywki bardzo poważnie, dlatego wystawił podstawowy skład. Jedyną zmianą było wystawienie rezerwowego bramkarza Zlatana Alomerovicia. Gdańszczanie mają zatem w nogach dodatkowe 90 minut.

- Każdy mecz w Pucharze Polski czy w ekstraklasie jest bardzo ciężki, bardzo fizyczny. Trzeba do niego podchodzić w stu procentach skoncentrowanym, a także walczyć. My jesteśmy na to gotowi, jesteśmy gotowi na cały sezon. Myślę, że będziemy to pokazywali w kolejnych spotkaniach. Mnie to bardzo cieszy, że gramy co trzy dni. Mógłbym grać tak cały czas, bo to jest dla mnie przyjemność. Po to mieliśmy obóz w Turcji, żeby złapać kondycję. Ja się cieszę z tego, że możemy grać co trzy dni - przyznaje Michał Nalepa, obrońca biało-zielonych.

Dla trenera Piotra Stokowca oraz Jarosława Kubickiego wyjazd do Lubina ma wymiar sentymentalny. Szkoleniowiec biało-zielonych pracował w Zagłębiu w latach 2014-17, awansował z tym klubem do ekstraklasy, a następnie zagrał w europejskich pucharach. Od odejścia z Zagłębia po raz pierwszy przyjedzie do Lubina jako trener rywali „Miedziowych”. Kubicki z kolei urodził się w Lubinie i jest wychowankiem Zagłębia. W barwach dzisiejszych rywali Lechii rozegrał w ekstraklasie 90 meczów i strzelił sześć goli.

Zagłębie - Lechia. Nie zagrają

Zagłębie Lubin: Wladislaw Sirotow (pauza za żółte kartki)

Lechia Gdańsk: Rafał Wolski, Patryk Lipski (kontuzje), Grzegorz Wojtkowiak (rezerwy).

Zagłębie - Lechia TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Spotkanie Zagłębia z Lechią pokaże Eurosport 1. Wstęp do meczu od godziny 17:30. Początek transmisji na żywo o 17:55. Komentuje duet: Michał Zawacki – Andrzej Strejlau. W internecie spotkanie będzie można obejrzeć na Eurosport Player. Relacja LIVE w GOL24!

18:00 Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk TRANSMISJA Eurosport 1

TOP 10 najlepiej zarabiających Polaków. Kto za "Lewym"?