PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Fornalik znajdzie sposób na wicelidera?

1

Legia Warszawa

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Zagłębie Lubin zagra u siebie w niezwykle ważnym meczu z Piastem Gliwice, natomiast Legia Warszawa przy Łazienkowskiej podejmie Cracovię.

• Oceny piłkarzy po meczu Zagłębie Lubin - Legia Warszawa (w skali 1-6):

• Jasmin Burić - 2
    • Bartłomiej Kłudka - 3
    • Bartosz Kopacz - 2
    • Aleks Ławniczak - 3
    • Arkadiusz Woźniak - 2, (Mateusz Grzybek - 2)
    • Tomasz Makowski - 3
    • Łukasz Łakomy - 4, (Tornike Gaprindaszwili - bez oceny)
    • Kacper Chodyna - 4
    • Filip Starzyński - 3, (Tomasz Pieńko - 3)
    • Damjan Bohar - 2, (Sasa Żivec - 3)
    • Rafał Adamski - 3, (Dawid Kurminowski - 2)

• Kacper Tobiasz - 3
    • Maik Nawrocki - 3
    • Artur Jędrzejczyk - 3
    • Yurii Ribeiro - 3
    • Paweł Wszołek - 4
    • Bartosz Slisz - 3
    • Igor Strzałek - 3, (Rafał Augustyniak - 3)
    • Josue - 4, (Robert Pich - bez oceny)
    • Filip Mladenović - 3, (Makana Baku - bez oceny)
    • Ernest Muci - 4, (Tomas Pekhart - bez oceny)
    • Maciej Rosołek - 3
  • Legia Warszawa wygrywając ten meczu utrzymuje siedem punktów straty do liderującego Rakowa Częstochowa. Natomiast Zagłębie Lubin wciąż jest na wyciągnięcie ręki dla Piasta Gliwice znajdującego się w strefie spadkowej.

• Koniec meczu w Lubinie! Legia Warszawa pokonuje Zagłębie 2:1!

• W końcówce meczu naciska Zagłębie Lubin, ale niewiele z tego wynika.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Tornike Gaprindaszwili zmienił Łukasza Łakomego.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Ostatnia zmiana w Legii Warszawa. Robert Pich zmienił Josue.

• Kacper Chodyna ponownie popędził prawą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

• Kacper Chodyna dostał piłkę w polu karnym Legii i oddał mocny, ale minimalnie niecelny strzał!

• Łukasz Łakomy oddał strzał z dystansu, ale tym razem piłka powędrowała wysoko nad bramką rywali.

• Natomiast Makana Baku pojawił się w miejsce Filipa Mladenovića.

• Dwie kolejne zmiany w Legii Warszawa. Tomas Pekhart zastąpił Ernesta Muciego

• Szybka akcja Zagłębia Lubin, dostał piłkę Sasa Żivec, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Natomiast Tomasz Pieńko pojawił się w miejsce Filipa Starzyńskiego.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Mateusz Grzybek zmienił Arkadiusza Woźniaka

• Rafał Augustyniak dostał piłkę przed polem karnym Zagłębia, ale oddał strzał wprost w rywala.

• W Zagłębiu Lubin Dawid Kurminowski zmienił Rafała Adamskiego.

• Koronkowa akcja Zagłębia Lubin, ale w decydującym momencie Filip Starzyński fatalnie zagrał na pole karne Legii.

• Pierwsza zmiana w Legii Warszawa. Rafał Augustyniak zmienił Igora Strzałka.

• Łukasz Łakomy zdecydował się na mocny strzał z dystansu, spóźniony Kacper Tobiasz nie zdążył do piłki i ta zatrzepotała w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Łukasz Łakomy daje nadzieje Zagłębiu na korzystny rezultat!!!

• Po zdobyciu bramki Legia nieco oddała inicjatywę, ale Zagłębie na razie nie potrafi z tego skorzystać.

• Josue mocno dośrodkował z rzutu wolnego, top lotu piłki delikatnie przeciął Ernest Muci i piłka wpadła do bramki tuż przy słupku!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Ernest Muci podwyższa na 2:0!!!

• Filip Starzyński ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zatrzymanie przeciwnika.

• Kacper Chodyna popędził skrzydłem, ale zagrał wprost w nogi obrońcy.

• Josue został ostro sfaulowany przez Bartosza Kopacza i otrzymał za to żółtą kartkę.

• Zakotłowało się w polu karnym Legii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale obrońcy Legii zdołali oddalić zagrożenie.

• Zagłębie Lubin ruszyło z kontratakiem, jednak Filip Starzyński zagrał wprost w nogi rywala.

• Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry, jednak wrzutka w pole karne Legii trafiła wprost w ręce Kacpra Tobiasza.

• Zagłębie Lubin wywalczyło rzut wolny blisko pola karnego gości.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• W przerwie jedna zmiana w szeregach Zagłębia Lubin. Sasa Żivec pojawił się w miejsce Damjana Bohara.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Lubinie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Legia prowadzi z Zagłębiem Lubin 1:0.

• Filip Mladenović popędził skrzydłem, ale jego wrzutka okazała się bardzo niedokładna.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Kacper Tobiasz nie najlepiej wybił piłkę spod własnej bramki, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał z tego skorzystać.

• Długo trwało sprawdzanie możliwego faulu na graczu Zagłębia, ale ostatecznie bramka Legii została uznana.

• Paweł Wszołek dostał prostopadłe podanie wpadł w pole karne Zagłębia, minął rywala i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Paweł Wszołek otwiera wynik meczu w Lubinie!!!

• Josue zagrał prostopadle, ale niedokładnie i obrońcy gospodarzy oddalili zagrożenie.

• Kacper Chodyna oddał mocny strzał z dystansu, ale Kacper Tobiasz Pewnie interweniował.

• Szybki mecz w Lubinie, cios za cios. Oba zespoły mają wiele sytuacji na stworzenie groźnych sytuacji.

• Josue zagrał mocne podanie w pole karne Zagłębia na nogę Ernesta Muciego, ten oddał zaskakujący strzał, ale Jasmin Burić skutecznie interweniował!

• Znowu Legia częściej przy piłce, a gospodarze czekają na kontratak.

• Josue oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Jasmin Burić.

• Kacper Chodyna został obdarzony znakomitym prostopadłym podaniem, wpadł w pole karne Legii i oddał mocny strzał, który znakomicie wybronił Kacper Tobiasz!

• Legia coraz częściej utrzymuje się przy piłce. Goście znacznie lepiej spisują się w ostatnich minutach.

• Rozegranie rzutu rożnego przez Legię nie przyniosło zagrożenia.

• Kolejna oskrzydlająca akcja Legii, jednak wrzutka Pawła Wszołka zostało wybite na rzut rożny.

• Dośrodkowanie z rzutu trafiło do Artura Jędrzejczyka, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Ernest Muci zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka odbita od rywala opuściła plac gry.

• W odpowiedzi Paweł Wszołek popędził prawą stroną boiska, ale dośrodkował fatalnie.

• Dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego nie zagroziło bramce Legii.

• Gospodarze wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Ernest Muci popędził na bramkę Zagłębia, wpadł w pole karne rywali, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Rafała Adamskiego, ale ten uderzył niecelnie.

• Gospodarze zaatakowali prawą stroną boiska i wywalczyli rzut rożny.

• Zagłębie po raz pierwszy wyszło z piłką za własną połowę.

• Bartosz Slisz zagrał prostopadle do Ernesta Muciego, ale zawodnik Legii na spalonym.

• Znakomite prostopadłe podanie do Macieja Rosołka, ale tego uprzedził Jasmin Burić

• Rozpoczynamy pojedynek w Lubinie!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu w Lubinie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Mecz Zagłębia Lubin z Legią Warszawa rozpocznie się z małym opóźnieniem z powodu przedłużającego się pojedynku Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk.

• Natomiast oto zestawienie Zagłębia Lubin:

• Tak prezentuje się skład Legii Warszawa:

• Latem Legia Warszawa pewnie wygrała u siebie z Zagłębiem Lubin 2:0 po dwóch bramkach Pawła Wszołka. Dzisiaj skrzydłowy stołecznej drużyny również wybiegnie w pierwszym składzie.

• Natomiast Legia Warszawa jest wiceliderem tabeli i chcę odzyskać siedmiopunktową stratę do Rakowa Częstochowa, który dzisiaj już wygrał swoje spotkanie. Legioniści przed tygodniem wygrali z Koroną Kielce 3:2, mimo że w pewnym momencie prowadzili już 3:0. Dzisiaj faworytem wydaje się być Legia, która zagra na zdecydowanie lepszej murawie niż przed tygodniem na własnym obiekcie.

• Zagłębie Lubin do dzisiejszego spotkania przystępuje w niezłych nastrojach. Przed tygodniem "Miedziowi" w meczu derbowym wygrali ze Śląskiem Wrocław aż 3:0 nie dając rywalom żadnych szans. Rozpędzona drużyna Waldemara Fornalika dzisiaj chce podtrzymać dobrą serię, ale naprzeciw staje niezwykle trudny przeciwnik. Zagłębie zajmuje czternaste miejsce w ligowej tabeli, ale w przypadku zwycięstwa może awansować nawet o trzy pozycje.

• Witamy serdecznie! w ostatnim sobotnim meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin na własnym stadionie zmierzy się z Legią Warszawa. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Zagłębie - Legia LIVE! Fornalik znajdzie sposób na wicelidera?

Zagłębie - Legia LIVE! Fornalik znajdzie sposób na wicelidera? ©Szymon Starnawski

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Legia Warszawa ONLINE. To będzie wymagający sprawdzian dla wicelidera. Miedziowi rozpoczęli rundę rewanżową od efektownej wygranej w Derbach Dolnego Śląska, a trener Waldemar Fornalik nie raz udowodnił, że potrafi znaleźć sposób na Legię. Początek spotkania w sobotę o godzinie 20. Gdzie oglądać mecz Zagłębie - Legia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja na żywo w GOL24!

PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Legia Warszawa ONLINE

Miedziowi mają za sobą znakomitą inaugurację. W derbowym pojedynku rozbili Śląsk 3:0. We Wrocławiu jednym z bohaterów był Tomasz Pieńko. 19-latek wszedł na boisko dopiero w końcówce, ale przeprowadził akcję, która na długo pozostanie w pamięci. Przejął piłkę w środku boiska, mijał kolejnych obrońców Śląska, a następnie umieścił ją w siatce.

Natomiast Legia nie bez problemów rozprawiła się z Koroną. Kiedy trafiła rywala na 3:0, przestała grać i straciła dwie bramki. - Pierwsze 65 minut to chyba nasz najlepszy występ w tym sezonie. Później straciliśmy dwa gole. Byliśmy w zbyt dużej euforii. Cały czas graliśmy ofensywnie i zapominaliśmy o defensywie. Jako klasowa drużyna nie możemy do tego dopuszczać. To dla nas bardzo dobra nauczka. Dobrze zagraliśmy w ataku, ale zdajemy sobie sprawę, że musimy popracować nad defensywą - zaznaczył trener Kosta Runjaić.

Do Lubina nie przyjechał Carlitos, który złamał rękę i pauzujący za nadmiar kartek Bartosz Kapustka. Pod nieobecność Hiszpana w ataku obok Macieja Rosołka zagra najpewniej Ernest Muci. W kadrze meczowej znajdzie się także zakontraktowany w tym tygodniu Tomas Pekhart, ale czeski wieżowiec zacznie na ławce. Do składu po pauzie za żółte kartki może wrócić Artur Jędrzejczyk.

Gdy Waldemar Fornalik prowadził Piasta, miał bardzo korzystny bilans meczów z Legią. W ciągu dwóch lat nie przegrał żadnej potyczki ze stołecznym zespołem. - To bardzo dobry trener, uznana marka w ekstraklasie. Widać jego pracę. Wygrali wszystkie sparingi w okresie przygotowawczym. Grają zwarcie w pomocy, w obronie czekają na możliwość odbioru piłki w defensywie, zakładają pressing - podkreślił Runjaić.

Spotkanie w Lubinie poprowadzi sędzia Jarosław Przybył. Za VAR odpowiadać będą Bartosz Frankowski i Adam Kupsik.

Nie zagrają w meczu Zagłębie Lubin - Legia Warszawa
Zagłębie: Kacper Lepczyński (uraz), Mateusz Bartolewski (pauza za czerwoną kartkę).

Legia: Carlitos, Lindsay Rose, Blaz Kramer (urazy), Bartosz Kapustka (pauza za kartki).

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Zagłębie - Legia w TVP Sport oraz Canal+ Sport. Darmowy stream w internecie na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentuje duet Maciej Iwański, Kazimierz Węgrzyn, a Canal+ Sport Rafał Skrzyński i Maciej Murawski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00 - zapraszamy!