Zagłębie Lubin

3

ŁKS Łódź

1

• Koniec spotkania! Zagłębie pokonuje ŁKS 3:1. To był dobry mecz. Goście oddali przeszło 25 strzałów, a jednak nie ugrali nawet oczka...

• Na boisku pojawił się jeszcze Poręba. Za Starzyńskiego.

• Żivec... Marnuje okazję na 4:1. Trafił w Malarza.

• Arbiter doliczył cztery minuty.

• Guima otrzymał żółtą kartkę za faul.

• Niedokładnośc po stronie gości. Pirulo przeprasza, że piłka wyszła na aut. Do zakończenia meczu zostało ledwie kilka minut.

• Jeszcze jeden strzał Zagłębia. Nad bramką.

• Sędzia uspokaja rezerwowego Bryłę. Dał mu... kartkę!

• Sirk w miejsce Szysza.

• Pirulo! Mocny, ładny strzał z dystansu. Piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Gdyby nie rykoszet to może byłoby 2:3.

• 4155 widzów na trybunach

• ŁKS oddał w tym meczu 24 strzały z czego 9 było celnych.

• Od razu Pirulo znalazł się pod bramką. Uderzył głową, lecz obok lewego słupka. Wrzucał Bogusz.

• Pirulo zastąpił Piątka.

• Szysz. Strzelił, ale za lekko. Chyba mógł wcześniej podjąć decyzję o uderzeniu.

• Groźnie pod bramką Zagłębia. Z wolnego wrzucił Ramirez, ale Sobociński fatalnie przymierzył.

• Żivec w poszukiwaniu Starzyńskiego. Piłkę na rzut rożny wybił Sobociński.

• Kujawa oddał kolejny strzał, lecz Hładun znowu na miejscu.

• Kartkę otrzymał Ramirez.

• Piątek w ostatniej chwili przerywa podanie na wolne pole. Pewnie byłoby 4:1, gdyby tego nie zrobił.

• Fatalny ŁKS w defensywie! Po stracie piłki Szysz wprawdzie nie strzela, ale Bohar już tak. Drugi gol Słoweńca. Zagłębie znowu na bezpiecznym prowadzeniu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bohar na 3:1!

• Tosik otrzymał piłką w przyrodzenie.

• Awizowana zmiana doszła do skutku. Oko wszedł za Balicia.

• Rozgrzewkę zakończył już Oko. To on zmieni Balicia.

• Wygląda na to, że Balić nie dokończy meczu. Twarz ukrył w dłoniach. Jest opatrywany.

• Jakiegoś urazu nabawił się Balić. Problemy ma też Tosik.

• Wejście smoka Pyrdoła! Młodzieżowiec wykorzystał okazję, która zaczęła się od podania Ramireza do Kujawy, którego strzał przerwał Balić.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! PYRDOŁ na 1:2!

• Ramirez wrzuca, Sobociński uderza. Niecelnie. Po strzale głową futbolówka ląduje w trybunach.

• Trąbka wrzucił za krótko. Będzie jednak rzut rożny. Za linię końcową wybił Guldan.

• Gramy dalej. Od środka zaczęli gospodarze.

• Pyrdoł wszedł za Srnicia.

• Koniec pierwszej połowy. Było na co popatrzeć. Obie drużyny zagrały ofensywnie, ale tylko Zagłębie trafiło do siatki. Jeżeli ŁKS nie poprawi się w obronie, to przegra jeszcze wyżej.

• Piątek uderzył po koźle, przy lewym słupku. Na posterunku ponownie Hładun. Świetny występ bramkarza "Miedziowych".

• Kolejna okazja dla Zagłębia. Malarz ostatecznie łapie piłkę i rozpoczyna akcję.

• ŁKS powinien wymienić dzisiaj całą defensywę... Zagłębie stworzyło sobie za dużo dogodnych sytuacji.

• Ramirez nad bramką. Będzie jednak rzut rożny.

• CO ZA AKCJE! Szysz trafia w Malarza, jest dobitka Starzyńskiego i piłka odbija się od poprzeczki.

• BOHAR! Kontra, strzał, Malarz zbija do boku! Dobrze zachował się - mimo wszystko - Grzesik, który trochę wyrzucił Słoweńca do boku.

• Zagłębie wybija ŁKS z rytmu. Fauluje tak, by nie dostać kartek.

• Żivec próbował przelobować Malarza. Kompletnie nieudana próba. Futbolówka o kilkanaście (sic!) metrów minęła prawy słupek.

• Kujawie odgwizdano rękę.

• Piątek wrzuca niedokładnie. ŁKS jednak nie rezygnuje z ataków. Co ma zresztą do stracenia w tym meczu?

• Blisko trzeciego gola. Zagłębie wpada w pole karne jak chce i kiedy chce.

• Wnioski dla ŁKS-u? Z przodu wygląda to nieźle (pięć strzałów!), ale obrona woła o pomstę do nieba...

• ŁKS na kolanach. Wymęczyli go Słoweńcy! Po wznowieniu z autu dobre zachowanie Kopacza, a do siatki trafia Żivec!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0!

• Starzyński dośrodkował z wolnego. Nikt tej piłki nie przeciął. Jest aut.

• Trąbka, Ramirez i bramki nadal nie ma! Na razie na miejscu jest Hładun.

• Stało się! Jeden z zawodników Zagłębia wrzucił tak, że piłka obiła słupek. Potem dopadł do niej Bohar i uderzeniem pod poprzeczkę pokonał wrytego w ziemię Malarza.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bohar na 1:0!

• Żivec! Kopnął chyba... łydką. Malarz na rzut rożny.

• Zagłębie marnuje doskonałą akcję! Konkretnie marnuje ją Czerwiński. Nie strzelił, źle dograł i zamiast gola nadal jest 0:0

• Na jednej z trybun zawisł transparent: "Górnik Wałbrzych nigdy nie zginie". A Malarz chyba faktycznie łapał piłkę za polem karnym. Sędzia do tej akcji nie wrócił.

• TRĄBKA! Techniczny strzał z okolicy osiemnastego metra. Zawodnik ŁKS-u obił poprzeczkę.

• Presja na arbitrze. Czy Malarz dotknął piłkę ręką poza polem karnym? Są wątpliwości!

• Chorągiewka w górze. Albo spalony, albo Starzyński zagrał ręką w momencie przyjęcia piłki.

• Sobociński daleko wybiegł za Szyszem. Sfaulował go. Kartki nie ma.

• Na trybunach meldują się również przyjezdni. Tymczasem na boisku przeciska się Zagłębie. Czerwiński fauluje jednak Bogusza.

• Wzmaga się doping. Kibice skandują: "Zagłębie gol!".

• Piąty strzał, trzeci celny. ŁKS na razie wygląda solidnie! Brakuje tzw. kropki nad i.

• Dobry początek ŁKS-u! W ostatniej akcji trzech piłkarzy oddało po strzale. Hładun ratował się wybiciem na róg.

• Pierwszy celny strzał w meczu. Uderzał Ramirez na bramkę "Miedziowych". Bez pożądanego efektu.

• Spotkanie rozpoczęło się z niewielkim, dwuminutowym poślizgiem. Powodu nie znamy. Zagłębie w strojach pomarańczowych, ŁKS na czarno.

• Na trybunach mnóstwo wolnych miejsc. Do tego widoku w poniedziałki (zwłaszcza w Lubinie) zdążyliśmy się jednak przyzwyczaić. Sędziuje Daniel Stefański. VAR obsługują Jarosław Przybył i Radosław Siejka.

• Zagłębie właściwie w optymalnym zestawieniu. Poza kadrą znalazł się jedynie Pakulski. ŁKS dalej bez Sekulskiego czy Łuczaka.

• Zagłębie też gra dalej w Pucharze Polski (1:0 z Koroną Kielce). W lidze jest dwunaste z perspektywą awansu na dziesiąte. W ostatniej kolejce, w niebywale szalonych derbach, zremisowało ze Śląskiem Wrocław 4:4.

• ŁKS na tę chwilę zamyka tabelę. Na koncie posiada ledwie cztery punkty. Nawet jeżeli się przełamie to nie zmieni pozycji. Przedostatnia Korona ma w końcu osiem punktów.

• Piłkarze "dali znak" w tygodniu. W meczu Pucharu Polski ograli Zagłębie Sosnowiec 3:0. Po golu strzelili Pyrdoł, Bogusz i Kujawa. Tylko z pierwszy z wymienionych rozpocznie mecz w Lubinie na ławce rezerwowych.

• A może dzisiaj? Może dzisiaj ŁKS wygra w ekstraklasie? Jego czarna seria jest już bardzo niepokojąca. To siedem porażek z rzędu.

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź ONLINE. Na zakończenie 10. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin podejmie "czerwoną latarnię" ligi - ŁKS. Łodzianie w lidze przegrali siedem kolejnych spotkań. Czy "Miedziowi" przedłużą fatalną serię beniaminka? Początek meczu o godzinie 18. Relacja LIVE w GOL24!

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź ONLINE

Zagłębie rozegra drugi ligowy mecz pod wodzą Martina Seveli. Słowak na początku swojej pracy z "Miedziowymi" postawił na ofensywny futbol, a derbowe starcie ze Śląskiem Wrocław zakończyło się hokejowym wynikiem 4:4. Z kolei w tygodniu lubinianie odnieśli pucharowe zwycięstwo 1:0 nad Koroną Kielce.

Do tej pory w lidze "Miedziowi" wygrali zaledwie dwa spotkania. Ten stan rzeczy będą chcieli zmienić w domowej konfrontacji z "czerwoną latarnią". - ŁKS to drużyna, która posiada interesujących zawodników w ofensywie takich jak: Pirulo, Bryła czy Ramirez. Ma za to problemy z obroną, traci wiele goli - charakteryzuje najbliższego przeciwnika Sevela.

Szefom Zagłębia bardzo zależy na tym, by zwiększyć frekwencję na stadionie. W tym celu przeprowadzono akcję marketingową, w ramach której policja zatrzymywała kierowców za... przepisową jazdę. W nagrodę wręczano im bilet na spotkanie z ŁKS-em.

Łodzianie przegrali siedem ostatnich spotkań, ale w czwartek nieco poprawili humory kibicom. W Sosnowcu odnieśli pewne zwycięstwo nad Zagłębiem w Pucharze Polski. Trener Moskal podkreśla, że w poniedziałek jego drużyna zmierzy się z niezwykle wymagającym rywalem.

- Mecz ze Śląskiem pokazał, że Zagłębie ma duży potencjał, jeśli chodzi o ofensywę i potrafi grać otwarty futbol. Pod wodzą nowego trenera występowali do tej pory dwa razy na wyjeździe, a teraz zagrają u siebie i zobaczymy, jak będzie. Przede wszystkim musimy skupić się na sobie, aby prezentować to, co chcemy. Musimy skupić się na tym, żeby zagrać na zero z tyłu. Każda stracona bramka nie wpływa na nas dobrze. Trzeba na to uważać i stworzyć jakąś sytuację, tak jak było to w czwartek podczas pucharowej potyczki w Sosnowcu - uważa Moskal.

Szkoleniowiec ŁKS-u wciąż ma ograniczone pole manewru w ataku. Do autobusu jadącego do Lubina nie wsiedli dochodzący do pełni sił Łukasz Sekulski i Ukrainiec Jewgen Radionow.

Oglądaj mecz Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają:

Zagłębie Lubin: Patryk Szysz, Dawid Pakulski.

ŁKS Łódź: Michał Kołba, Łukasz Sekulski, Jewgen Radionow.

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź TRANSMISJA TV

Mecz Zagłębia Lubin z ŁKS-em Łódź pokaże Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Wstęp do spotkania o godzinie 17:30. Początek transmisji na żywo o 17:55. W internecie dla abonentów nc+ mecz dostępny na platformie Canal+ Sport Online.