Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 0:3. Mistrz pokazał muskuły [RELACJA, ZDJĘCIA]

Przemysław Drewniak
Piast nie pozwolił Zagłębiu na zbyt wiele i zaliczył efektowne zwycięstwo
Piast nie pozwolił Zagłębiu na zbyt wiele i zaliczył efektowne zwycięstwo Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
W niedzielnym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 3-0. Bramki dla gości zdobyli Jorge Felix, Piotr Parzyszek i Gerard Badia. Mistrzowie Polski wygrali swoje trzecie spotkanie z rzędu. Zobaczcie zdjęcia z meczu Zagłębie Lubin - Piast Gliwice.

Po odpadnięciu z europejskich pucharów wielu ekspertów wieszczyło rozsypkę mistrzowskiej drużyny Piasta. Gliwiczanie pokazują jednak, że nie zamierzają składać broni i także w tym sezonie chcą być zespołem ścisłej czołówki. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali w Lubinie swój trzeci mecz z rzędu i do liderującego Śląska tracą tylko trzy punkty.

Piast zaskoczył Zagłębie ofensywnym początkiem. Szybko rzucił się do ataku, co przyniosło skutek już po dziesięciu minutach. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Holubka Bartosz Rymaniak dobrze zgrał piłkę głową, a niepilnowany Jorge Felix z bliska wpakował ją do siatki.

Po objęciu prowadzenia Piast zmienił system gry - z ustawienia z trójką obrońców przeszedł na klasyczny wariant z czwórką z tyłu, co skutecznie zaryglowało Zagłębiu dostęp do bramki. Miedziowi przejęli inicjatywę, ale grali przewidywalnie dla gości i nie potrafili im zagrozić. Przed przerwą bliżej gola był Piast, gdy Lubomir Guldan w ostatniej chwili powstrzymał wślizgiem Felixa.

Co jednak nie udało się pod koniec pierwszej, udało się na początku drugiej połowy. Goście znów pokazali, że świetnie potrafią egzekwować rzuty rozne i tym razem Tom Hateley posłał piłkę wprost na głowę Piotra Parzyszka. Ten uderzył w sam środek bramki, ale fatalnie zachował się bramkarz Konrad Forenc, któremu futbolówka przeszła przez ręce i wpadła do siatki. Kto wie, czy nie była to pożegnalna bramka Parzyszka w barwach Piasta, bo napastnikiem mistrzów Polski zainteresowane jest włoskie Frosinone.

Wydaje się, że póki co kibice z Gliwic nie muszą się tym martwić, bo mimo kolejnych osłabień drużyna Fornalika wciąż jest świetnie zorganizowana taktycznie. W ostatniej akcji meczu gospodarzy dobił rezerwowy Gerard Badia, który wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem Zagłębia.