Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Dla kogo 41. derby Dolnego Śląska?

Śląsk Wrocław

0

• Koniec meczu. Pogrom Śląska przez Zagłębie.

• Przepraszamy za duże problemy techniczne, ale stadionowy internet zawiódł.

• Uderzenie z pierwszej piłki "fałszem" i Słowik po raz czwarty wyciąga futbolówkę z bramki!

• GOOOOL! DAWID PAKULSKI!

• Dawid Pakulski pojawia się w miejsce Bohara

• Marcin Robak pakuje piłkę do własnej bramki.

• Zawodnicy Zagłębia spokojnie wymieniają podania na połowie Śląska.

• Łukasz Poręba zmienia strzelca drugiego gola dla Zagłębia, Filipa Jagiełło.

• Gra Śląska wygląda katastrofalnie. Goście starają się atakować, ale mają ogromne problemy ze skutecznością.

• Mocne uderzenie Augusto z rzutu wolnego, piłkę wybija jednak Dominik Hładun. Nie był to zbyt wymagający strzał.

• Mateusz Radecki melduje się na murawie w miejsce Jakuba Łabojko.

• Fenomenalnie z 30 metrów uderza Filip Starzyński, piłka odbija się od poprzeczki!

• Głupi faul na Filipie Jagiełło kończy występ Mateusza Cholewiaka. W pełni zasłużona druga żółta kartka.

• Druga żółta, w konsekwencji czerwona kartka dla Mateusza Cholewiaka!

• Bartłomiej Pawłowski! Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego spada prosto na nogę skrzydłowego Zagłębia, ten uderza mocno i minimalnie niecelnie!

• Piłka po strzale Bartłomieja Pawłowskiego odbija się od nogi... Filipa Starzyńskiego w polu karnym, pechowo koledzy przeszkodzili sobie w zdobyciu bramki.

• Dobry strzał głową Mateusza Cholewiaka, uderza on "szczupakiem" tuż obok słupka bramki Zagłębia!

• Marcin Robak pada jak rażony piorunem w szesnastce Zagłębia, ale nie ma mowy o jedenastce. Sędzia Szymon Marciniak pozostaje czujny.

• W przerwie w zespole z Wrocławia Augusto zmienił Farshada Ahmadzadeha.

• Wznawiamy spotkanie w Lubinie, piłkę ma Zagłębie!

• Zanosi się na zmianę w przerwie w Śląsku.

• Koniec pierwszej połowy w Lubinie.

• Strata Jakuba Łabojko w środku pola, z piłką ruszył Filip Jagiełło, który nie oddał idealnego strzału – uderzył blisko miejsca, w którym stał bramkarz Śląska. Jakub Słowik raz jeszcze nie popisał się i puścił strzał będący w jego zasięgu!

• Gooool! 2:0 prowadzi Zagłębie, Filip Jagiełło!

• Nieprawdopodobne trafienie! Filip Starzyński podkręcił piłkę idealnie i zaskoczył Jakuba Słowika, piłka zatrzepotała w siatce ku ogromnej uciesze kibiców na stadionie!

• O rany! Co za gol! Filip Starzyński BEZPOŚREDNIO Z RZUTU ROŻNEGO!!! 1:0 dla Zagłębia Lubin!

• W końcowej fazie pierwszej połowy Zagłębie nie schodzi z połowy Śląska.

• Sasa Balić z żółtą kartką za faul w ofensywie w polu karnym Śląska.

• To Zagłębie stara się prowadzić grę, a Śląsk chce grać z kontrataku. Póki co to właśnie goście mieli korzystniejsze sytuacje strzeleckie.

• Piotr Celeban szybko blokuje strzał Bartłomieja Pawłowskiego z 20 metrów.

• Słabe uderzenie Filipa Starzyńskiego, piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Ostry faul Wojciecha Golli przed własnym polem karnym. Kartki nie ma, jest jednak niebezpieczny rzut wolny.

• Doskonale ze skrzydła do strzału zszedł Marcin Robak, jeszcze lepiej interweniuje Dominik Hładun. Bramkarz świetnie odbija futbolówkę do boku!

• Trzecia żółta kartka w meczu i trzecia dla gości; ukarany Piotr Celeban.

• Katastrofalny błąd w rozegraniu piłki przy linii środkowej mógł i powinien skończyć się golem dla Zagłębia. Jeszcze gorzej zachował się jednak Bartłomiej Pawłowski, który zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi dał sobie odebrać futbolówkę.

• Z ostrego kąta na bramkę uderza Mateusz Cholewiak, przytomnie do boku piłkę odbija Dominik Hładun.

• Filip Starzyński dobrze przyjął piłkę 20 metrów od bramki Śląska, zdecydował się na błyskawiczny strzał, ale trafił w górne rzędy trybun na stadionie Zagłębia.

• Z kartką także Mateusz Cholewiak, który ostro przerwał kontratak przeciwnika.

• Łukasz Broź pada w polu karnym Zagłębia, ale sędzia nie używa gwizdka. Dobra decyzja arbitra głównego.

• Marcin Robak z żółtą kartką za ostre wejście w nogi Sasy Balicia.

• Zagłębie wychodzi z kontrą, Damjan Bohar rozpędził się na skrzydle i oddał zdecydowanie za lekki strzał, w sam środek bramki. Piłkę łapie Jakub Słowik.

• Kolejny rzut rożny, do piłki podchodzi Michał Chrapek.

• Pierwszy korner dla Śląska po zablokowanym dośrodkowaniu Marcina Robaka.

• Początek meczu w Lubinie, przy piłce Śląsk Wrocław!

• Piłkarze wychodzą z tunelu na murawę stadionu Zagłębia w Lubinie!

• Piłkarze zeszli już z rozgrzewki, do rozpoczęcia spotkania pozostało 10 minut!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Szymon Marciniak.

• Rezerwowi Śląska: Jakub Wrąbel, Djordje Cotra, Augusto, Daniel Łuczak, Mateusz Radecki, Igors Tarasovs i Daniel Szczepan.

• Rezerwowi Zagłębia: Mateusz Kuchta, Jakub Mares, Łukasz Janoszka, Bartosz Kopacz, Łukasz Poręba, Dawid Pakulski i Bartosz Slisz.

• Znamy składy obu zespołów na derby – znaleźć je można w panelu po prawej stronie serwisu.

• Witamy i zapraszamy na relację live z meczu Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław!

red

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław ONLINE. Na początek 8. kolejki Ekstraklasy dojdzie do derbów Dolnego Śląska. W Lubinie grający w kratkę Miedziowi podejmą prezentującą ostatnio mizerną formę drużynę Śląsk. Relacja na żywo z 41. derbów Dolnego Śląska w GOL24!

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław ONLINE

Zagłębie do derbów ze Śląskiem przystępuje w roli faworyta, ale nie bez problemów. Z powodu kontuzji kolana ze składu Miedziowych na co najmniej pół roku wypadł Alan Czerwiński. A na prawej obronie 25-latek właściwie nie miał konkurenta. - To dla nas wielka strata, ciężko będzie go z marszu zastąpić. Mamy pewne warianty, które zabezpieczą nam prawą stronę i pozwolą dobrze wyglądać w ataku - zapewnia Mariusz Lewandowski.

Naturalnym wyborem w zaistniałych okolicznościach wydaje się Jakub Tosik, ale owe inne warianty to 18-letni wychowanek klubu Adam Borkowski, zbierający dobre recenzje za grę w CLJ oraz... Dawid Pakulski. Choć nominalnie jest środkowym pomocnikiem, to w sparingu z RB Lipsk, w którym kontuzji doznał Czerwiński, to właśnie on grał na prawej obronie.

Lubinianie w trwającym sezonie grają bezkompromisowo. Zwyciężyli w czterech spotkaniach i przegrali w trzech. Zupełnie inaczej wygląda bilans Śląska. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego "zacięli się" po pierwszej kolejce, w której pokonali Cracovię i aktualnie od strefy spadkowej dzielą ich ledwie trzy punkty.

Wrocławianie w Lubinie wystąpią bez Arkadiusza Piecha, który głośno skrytykował metody treningowe trenera Tadeusza Pawłowskiego, przez co został zesłany do czwartoligowych rezerw. Jeszcze nie wiadomo jak długo Piech będzie trenował z rezerwami i czy w ogóle ma szanse na powrót do pierwszej drużyny. Pawłowski nie wyklucza żadnego scenariusza, ale najpierw musiałby porozmawiać z samym piłkarzem.

W derbach na lewej obronie powinien zagrać Łukasz Broź. Zdaniem Pawłowskiego piłkarz jest już gotowy do gry w Ekstraklasie.

Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak, a z wozu VAR pomagać mu będzie Paweł Gil.

Kto wygra mecz LOTTO Ekstraklasy: Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław?

Nie zagrają:

Zagłębie Lubin: Alan Czerwiński, Kmil Mazek, Konrad Forenc.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo z derbów Dolnego Śląska w Eurosport 2. Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 17:30. Początek transmisji o 17:55. W internecie mecze będzie można obejrzeć na eurosport.player i ipla.tv. Tekstowa relacja na żywo w GOL24!

18:00 Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław Eurosport 2