Zagłębie Lubin

1

Śląsk Wrocław

1

• To był nudny mecz w I połowie i emocjonujący, choć nie najlepszy pojedynek w II odsłonie. Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn. Za uwagę dziękuje Maciek Jakubski.

• Koniec meczu. Sprawiedliwy remis w Lubinie.

• Tosik marnuje piłkę meczową. Z woleja strzela nad poprzeczką. W sumie sprawiedliwość dziejowa, bo Tosika nie powinno już być na boisku.

• Kartka dla... siedzącego już na ławce Janoszki. Chyba za dyskusję.

• Flavio do Grajciara i Forenc tym razem szybszy od zawodnika gości.

• Kokoszka tradycyjnie dostaje kartkę. Tym razem za dyskusję.

• Woźniak za Janusa. Ostatnia zmiana w meczu.

• Ależ sytuację miał Vlasko. Położył chyba z czterech obrońców w polu karnym, ale strzału nie oddał.

• Kapitalną sytuację miał Flavio, ale Guldan zdołał wybić piłkę.

• Mamy debiut. Młodziutki Idzik za Bilińskiego.

• Vlasko za Janoszkę.

• Janus głową, ale Pawełek świetnie broni.

• Niesamowite. Pawelec wybił piłkę na uwolnienie, minął się z nią Biliński i niespodziewanie Flavio znalazł się sam na sam z bramkarzem Zagłębia i wykorzystał tę sytuację.

• GOOOOOL DLA ŚLĄSKA! Flavio!

• Hołota po podaniu Grajciara strzela mocno, po ziemi, ale wprost w ręce Forenca.

• Janoszka indywidualnie schodzi do środka i strzela bardzo mocno, ale Celeban blokuje to uderzenie.

• Zieliński do Hołoty, ale strzał pomocnika bardzo niecelny.

• Piątek za Piątka. Pierwsza zmiana w Zagłębiu.

• Flavio marnuje kolejną setkę! Grajciar wrzuca w pole karne, tam któryś z obrońców wykłada piłkę Portugalczykowi i ten fatalnie pudłuje.

• Tosik z dystansu w środek bramki.

• Faul taktyczny Tosika na Flavio i co? Sędzia Frankowski jak zawsze sędziuje jak sędzia z "za piwo" z ligi okręgowej.

• Cotra ze skrzydła na głowę Papadopulosa i strzał nad poprzeczką.

• Kiełb wycięty przez Tosika. Tylko żółta kartka, chyba za mało.

• I Kiełb za Machaja.

• Podwójna zmiana w Śląsku. Grajciar za Gecova.

• Śląsk jak to już wielokrotnie, tak i teraz zostało w szatni.

• Todorovski z prawej strony wrzucił wprost na głowę Papadopulosa, którego strzał trafił w Celebana i piłka po rykoszecie wtoczyła się do siatki.

• GOL DLA ZAGŁĘBIA!

• Swoją drogą dziwne zachowanie Pawełka. Przy strzale Cotry rozłożył ręce i nie interweniował, jakby był pewien, że piłka minie bramkę.

• Ależ początek gospodarzy! Kubicki do Janoszki, ten do Cotry i atomowy strzał trafia w słupek bramki Śląska!!!

• Piątek do Janoszki i Zagłębie zaczyna II połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Po raczej nieciekawej grze remis 0:0. Jeśli mamy wskazywać zespół ciut lepszy, to będzie to Śląsk. Najlepszą okazję zmarnował Flavio.

• Kartka dla Celebana za faul na Piątku.

• Jak to nie wpadło? Flavio ograł w polu karnym Dąbrowskiego i Guldana, ale będąc sam przed bramkarzem Zagłębia, trafił w boczną siatkę.

• Cotra wrzuca z lewej strony i Pawełek niepewnie piąstkuje.

• Hołota już na boisku. Będzie grał dalej.

• Na boisku leży trafiony w głowę w walce o piłkę Hołota i widać, że leci z rozciętej głowy krew.

• Ładna wrzutka Tosika do Piątka w pole karne i zawodnik gospodarzy głową strzela prosto w ręce Pawełka.

• Korner dla Zagłębia, Flavio wybija jednak piłkę.

• Dobre zagranie Dąbrowskiego do Piątka, ale Pawełek szybszy i łapie piłkę.

• Hołota w wyskoku uderza Dąbrowskiego i kartka dla zawodnika Śląska.

• Janoszka zagrywa przed pole karne do Kubickiego i ten uderza lekko w sam środek bramki.

• Machaj z rzutu rożnego wprost na głowę Kokoszki, ale ten strzela nad poprzeczką.

• Wreszcie jakaś sensowna sytuacja. Zieliński dośrodkowuje do Bilińskiego, ale Guldan wybija na rzut rożny.

• Śląsk uparcie pcha się środkiem pod bramkę Zagłębia i jak można się domyślić, nie przynosi to rezultatu.

• Kubicki fauluje brutalnie Machaja i pierwsza kartka w tym meczu.

• Niewiele dzieje się na boisku w Lubinie.

• Biliński z dystansu po ziemi, Forenc bez najmniejszych kłopotów broni ten strzał.

• Flavio w walce o piłkę podeptał Cotrę, ale ciężko powiedzieć, czy było to przypadkowe czy z premedytacją.

• I ponownie dłużej piłkę rozgrywa Śląsk. Przed chwilą Kokoszka starał się zagrać prostopadłą piłkę do Bilińskiego.

• Ponownie Janus, tym razem z prawego skrzydła, ale nikogo nie było w polu karnym gości.

• Janus z wolnego pod bramkę Pawełka, ale bramkarz Śląska łatwo łapie piłkę.

• Teraz lekką przewagę mają gospodarze, ale obrońcy Śląska wybijają piłkę z własnego pola karnego.

• Zapowiada nam się mecz walki. Póki co w środku pola trwa walka o to, kto zdobędzie przewagę w tej części boiska.

• Pierwsze sekundy dla gości. Śląsk spokojnie rozgrywa piłkę.

• Zaczyna Śląsk. Flavio do Bilińskiego.

• W potyczkach w Lubinie często pada dużo bramek. W sezonie 2011/12 Śląsk wygrał tutaj aż 5:1, ale pamiętam sezon 1992/93, gdy Zagłębie pokonało wrocławian 7:0. Śląsk w tamtym sezonie zresztą spadł.

• Derby Dolnego Śląska wracają po rocznej przerwie. Do spadku Zagłębia Śląsk przyłożył nogę, wygrywając w rundzie finałowej we Wrocławiu. W Lubinie pewnie każdy o tym pamięta.

• Trener Stokowiec postawił na tą samą jedenastkę, co tydzień wcześniej w potyczce z Lechią.

• Skład Śląska... no cóż, trener Pawłowski znowu zagęścił środek pola. Na pozycji numer 6 zagrają dziś Kokoszka i Hołota, którzy jak wiemy bardziej sprawdzają się jako stoperzy niż defensywni pomocnicy. Z przodu Flavio, Machaj i Biliński. Pytanie kto do nich będzie zagrywał piłki?

• W zwycięstwo nad Śląskiem wierzy Michal Papadopulos. - W Holandii moje Heerenveen mierzyło się z Groningen. W Czechach Banik Ostrawa grał z Opavą, z kolei w Niemczech grałem dla Leverkusen i gorąco było podczas meczów z FC Köln. W meczach derbowych moje zespoły częściej wygrywały. Jeśli chodzi o spotkania Zagłębia ze Śląskiem, to uczestniczyłem już w 5 takich starciach i na stadionie Zagłębia nigdy nie przegrałem. Bilans moich meczów z zespołem z Wrocławia jest wyrównany.

• Wrocławianie ostatnio grają bardzo słabo Z ostatnich czterech spotkań ligowych aż trzy przegrali. Zagłębie miało lepsza passę, ale w ostatniej kolejce uległo Lechii Gdańsk. Obecnie Zagłębie w tabeli jest piąte, a Śląsk dopiero trzynasty.

• Rezerwowi Śląsk: Jakub Wrąbel, Kamil Dankowski, Mariusz Idzik, Jacek Kiełb, Krzysztof Danielewicz, Peter Grajciar, Tom Hateley

• Rezerwowi Zagłębie: Martin Polacek, Łukasz Piatek, Jarosław Jach, Jan Vlasko, Damian Zbozień, Adrian Błąd, Arkadiusz Woźniak

• Zapraszamy na relację na żywo z Derbów Dolnego Śląska. W roli faworyta tym razem wystąpią Miedziowi.