Zagłębie Lubin

3

Slavia Sofia

0

• Koniec meczu! Zagłębie ogrywa Slavię Sofia 3:0 i jest w kolejnej rundzie, gdzie zmierzy się z Partizanem Belgrad!

• Żółta kartka dla Todorovskiego.

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Żółta kartka dla Siergiejewa.

• Zmiana też w Zagłębiu. Tosik za Janoszkę.

• Krastew zmienia Martinowa.

• GOOOOOOL! Dąbrowski!!! Centra Woźniaka, zamieszanie w polu karnym rywali i Dąbrowski pieczętuje awans Zagłębia!

• Zmiana w Zagłębiu. Schodzi Krzysztof Piątek, wchodzi Papadopulos.

• Kolejne stałe fragmenty gry dla gości. Bałdżijski wykonuje je jednak dziś bardzo przeciętnie.

• Żółta kartka dla Omara za faul na Kubickim.

• Szansa Krzysztofa Piątka! Jego strzał z ostrego kąta odbił jednak Kirew! Po chwili minimalnie ponad bramką główkuje Janoszka!

• Trener Bułgarów reaguje zmianą. Schodzi Dimitrow, wchodzi Stankew.

• GOOOOOOOL!!! Łukasz Piątek! Piłka przypadkowo trafia w pole karne do zawodnika gospodarzy, a ten świetnym strzałem podwyższa na 2:0!

• Zmiana w Zagłębiu: Rakowski za Vlasko.

• Todorovski wywalczył rzut rożny dla gospodarzy, ale Vlasko znowu dośrodkował niedokładnie.

• Groźny centrostrzał Dimitrowa. Polacek musiał odbić piłkę na róg.

• Potężny strzał Woźniaka z 20 metrów trafia w głowę Siergiejewa! Tylko korner!

• Po centrze Woźniaka bardzo blisko gola był Piątek! Nie udało się!

• Rzut wolny dla Zagłębia. Vlasko raz jeszcze dośrodkowywał w pole karne, ale tym razem niedokładnie.

• Akcja Bułgarów! Dobrze jednak wybijają piłkę po kolejnych dośrodkowaniach obrońcy Zagłębia.

• Jedna zmiana w zespole z Bułgarii: Jomow za Karabeliowa.

• Rozpoczęła się druga połowa w Lubinie!

• Zagłębie prowadzi z Bułgarami 1:0, a taki wynik oznaczałby dogrywkę. Po bramce Guldana oba zespoły nie stworzyły dobrych sytuacji strzeleckich. Zagłębie wie, że każda strata gola spowodowałaby konieczność zdobycia dwóch kolejnych bramek, więc nie rzuca się optymistycznie do ofensywy.

• Koniec pierwszej połowy! Zagłębie prowadzi ze Slavią 1:0.

• Strzela z daleka Kubicki, ale pewnie broni Kirew.

• Dośrodkowanie Omara skutecznie wybija Martin Polacek.

• Dąbrowski dobrze zatrzymał szarżującego Bałdżijskiego.

• Zagłębie mądrze cofnęło się i spokojnie się broni przed atakami rywala.

• Niezła akcja Bułgarów, ale Bardżijski uderza z 20 metrów nad poprzeczką.

• Potężne uderzenie Omara zza pola karnego poszybowało w trybuny.

• Świetne podanie Janoszki do Cotry, ale ten na spalonym.

• Odpowiedź rywali. Wasew strzela nad poprzeczką.

• GOOOOOOOOL!!!! Guldan! Po centrze Vlaski z wolnego szczupak obrońcy Zagłębia kończy się golem!

• Woźniak na spalonym.

• Duża przewaga Zagłębia. Lubinianie próbują wyrównać stan rywalizacji.

• Jeszcze raz Piątek! Świetna szansa gospodarzy, ale Kirew znów na posterunku!

• Celny strzał Piątka! Kirew jednak pewnie broni!

• Todorowski zablokował Serderova. Rzut rożny dla gości.

• Prosty błąd Dąbrowskiego, ale niewykorzystany przez Bułgarów.

• Od kilkudziesięciu sekund przy prawej linii bocznej ustawieni gracze Zagłębia, ale nie mogą znaleźć sposobu, by zagrać dokładnie w pole karne.

• Janoszka wybił piłkę poza pole karne po rzucie roznym dla Bułgarów.

• Jan Vlasko ruszył sam na sam od własnej połowy, ale Słowak był wolny jak keczup... Bez problemu dogonili go bułgarscy obrońcy.

• Jest doping na trybunach w Lubinie. Przypomnijmy, że Zagłębie musi odrobić jedną bramkę straty.

• Gwizdnął sędzia z Ukrainy, gramy!

• Kapitanem Miedziowych - Djordje Cotra.

• Na trybunach wakacyjna atmosfera. Wielu kibiców nie zdecydowało się przyjść na dzisiejsze spotkanie.

• Zawodnicy wyszli już na murawę, za chwilę zaczynamy.

• Dzisiaj oprócz Zagłębia swój mecz w eliminacjach Ligi Europy rozegra także Cracovia. Podopieczni Jacka Zielińskiego mają jeszcze trudniejsze zadanie, bowiem w pojedynku z macedońską Szkendiją Tetowo muszą odrobić dwubramkową stratę z pierwszego meczu.

• Sędzią tego pojedynku będzie arbiter z Ukrainy - Jurij Możarowskij.

• Obok prezentujemy już wyjściowe jedenastki obu drużyn. Poniżej z kolei ławki rezerwowych:

• Zagłębie: Forenc, Jach, Żyra, Tosik, Rakowski, Janus, Papadopulos.
    • Slavia: Petkov, Giurgiu, Krastev, Stankev, Stoev, Yomov, Hristov
  • Przypomnijmy, że zwycięzca tego dwumeczu w drugiej rundzie kwalifikacyjnej zmierzy się z bardzo wymagającym rywalem. Na wygranego oczekuje już bowiem serbski Partizan Belgrad.

• W pierwszym spotkaniu obu zespołów rozegranym w Sofii Zagłębie przez długi czas było zespołem lepszym, ale to gospodarze strzelili jedynego gola. Jego autorem był Serdar Serderov i to właśnie dzięki niemu to Slavia jest w zdecydowanie lepszej sytuacji przed rewanżem.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu Ligi Europy, w którym Zagłębie Lubin zmierzy się ze Slavią Sofia.