Zagłębie Lubin 1 - 2 SonderjyskE Elitesport

1

SonderjyskE Elitesport

2

• Koniec meczu. Mimo znacznie żywszej gry "Miedziowych" w drugich trzech kwadransach Sonderjyske wygrywa w Lubinie 2:1

• Goście mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Zyskali rzut z autu na wysokości "szesnastki" Zagłębia. Madsen dostaje piłkę i strzela na wiwat.

• Faul Czecha w walce o górną piłkę. Ucierpiał Drachmann.

• Todorovski z Guldanem radzą sboie z Absalonsenem przed własnym polem karnym. I od razu dalekie podanie na Papadopoulosa. Ten nie zdołał spożytkować górnej piłki w jakikolwiek sposób.

• Robert Madley dolicza trzy minuty do drugiej połowy.

• Skender pofrunął jak ptak i przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale głową Papadopoulosa! Po kornerze Dąbrowski uderza obok prawego słupka!

• Maak kolejny raz "czyści jak Pazdan" we własnym polu karnym. Do piłki dopadł Guldan, który huknął z ok. 30 metrów! Skender z problemami paruje uderzenie do boku!

• Maak wybija piłkę do boku po centrze Janusa. Uczynił to jednak za linią końcową. Rzut rożny.

• Absalonsen znalazł się w polu karnym Zagłębia, ale był też na spalonym.

• Polacek chwyta piłkę po dośrodkowaniu Absalonsena. Kilkanaście sekund później Słowak uprzedza Uhre na 5. metrze.

• Todorovski nie zdołał dobiec do prostopadłego podania. Skender z "piątki".

• Dąbrowski wyskakuje najwyżej do dośrodkowania z prawego narożnika. Strzela jednak głową w dalekiej odległości od bramki Skendera.

• Zupełnie nieatakowany przez nikogo Starzyński przejmuje piłkę i strzela z 25 metrów. Trafia jednak w Maaka. Po chwili uderzenie Papadopoulosa zostało zablokowane - rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Michal Papadopoulos za Krzysztofa Piątka.

• Guira skosił Krzysztofa Piątka jak trawę na wiosnę. Sędzia upomina piłkarza rodem z Burkina Faso żółtą kartką.

• Polacek broni groźny strzał Uhre z ponad 25 metrów.

• Za Marcela Romera na murawie pojawia się Nicolaj Madsen.

• Niewiele brakowało, by Woźniak wpisał się na liście strzelców! Jego atomowe uderzenie z 13 metrów o centymetry przelatuje nad poprzeczką!

• Krzysztof Janus wchodzi za Łukasza Janoszkę.

• Strzał Pedersena z dystansu zablokował Dąbrowski. Kontra gospodarzy została przerwana w środku pola.

• Dąbrowski wybija piłkę z dala od własnego pola karnego po dośrodkowaniu Klove. Goście mają jednak rzut rożny.

• Troels Klove na murawie. Na ławce jest już strzelec pierwszej bramki, Simon Kroon.

• Woźniak przegrywa pojedynek z Dal Hendem na prawej stronie. Ostatecznie grę od bramki wznawia Skender.

• Skender z problemami paruje strzał Janoszki z woleja! Krzysztof Piątek nie zdążył z dobitką!

• Starzyński strzela bezpośrednio obok prawego słupka. Brakowało ok. metra.

• Krzysztof Piątek faulowany przez Maaka ok. 25 metrów od bramki Skonderjyske. Może być groźnie.

• Mikael Uhre zastępuje Tommy'ego Bechmanna.

• Skender broni strzał Starzyńskiego! Piłka zmierzała w stronę lewego słupka, ale była w zasięgu bramkarza gości!

• Żółta kartka dla Kanstrupa.

• Dośrodkowanie z prawej strony i Kanstrup "ściągał" do parteru Krzysztofa Piątka! Rzut karny!

• Skender chciał złapać bezpańską piłkę przed własnym polem karnym. Maak wślizgiem wybija ją poza linię boczną.

• Piłka wychodzi poza "szesnastkę", ale ta jak bumerang wraca - na dalszym słupku stał Woźniak, którego uderzenie głową mija o pół metra lewy słupek bramki gości!

• Kolejny atak Cotry. Jego dośrodkowanie było dalekie od ideału, ale Pedersen skiksował przy wybiciu - rzut rożny.

• Todorovski powinien bardziej obserwować co się dzieje wokół. Dał się złapać na spalonym.

• Crossowe podanie do Cotry okazało się za krótkie. Kanstrup zgrywa piłkę głową do bramkarza.

• Coraz groźniej atakują gospodarze. Najpierw po centrze z prawej strony Krzysztofowi Piątkowi brakowało centymetrów by sięgnąć piłkę po zagraniu Starzyńskiego, a po chwili strzał Woźniaka broni Skender.

• Piłkarze Piotra Stokowca protestują, a kibice gwiżdżą - ich zdaniem jeden z zawodników Sonderjyske zagrał ręką w polu karnym. Gwizdek milczy. Dyskusyjna sytuacja, choć ręka była (także przy ciele).

• Cotra dostaje piłkę na lewej stronie od "Figo", którego centrę wybijają obrońcy gości. Jeszcze jedna okazja i korner dla Zagłębia.

• Starzyński wychodził z kontrą środkiem pola. Został zatrzymany faulem trzech rywali.

• Zagłębie zaczyna ze środka.

• Jedna zmiana w ekipie gospodarzy na drugą połowę - za Jana Vlasko będzie grać Filip Starzyński.

• Powracamy do Lubina na drugie trzy kwadranse meczu Zagłębie - Sonderjyske. Do przerwy gospodarze przegrywają 1:2. Intensywną rozgrzewkę prowadzi Filip Starzyński. Czy "Figo" odmieni grę "Miedziowych" po przerwie?

• Po doliczeniu minuty Robert Madley kończy pierwszą połowę. Zagłębie przegrywa z Sonderjyske 1:2 w pierwszym meczu III rundy Ligi Europy.

• "Pusty przelot" Skendera do dośrodkowania z rzutu rożnego. Po zgraniu piłki głową na wprost bramki piłka spadła po nogi Janoszki, który uderzeniem przy prawym słupku strzela bramkę kontaktową.

• GOL DO SZATNI ZAGŁĘBIA! ŁUKASZ JANOSZKA!!!

• Dwójkowa akcja Kubickiego z Krzysztofem Piątkiem na lewej stronie. Drugi z wymienionych przesadził z siłą włożoną w podanie zwrotne w pole karne. Pojawiają się pierwsze gwizdy kibiców.

• Dośrodkowanie gości z rzutu wolnego wychodzi poza linię końcową. Polacek wznawia grę wybiciem od bramki.

• Nakładka Vlasko na Drachmannie. Słowak z żółtą kartką.

• Piłka po strzale Krzysztofa Woźniaka przelatuje nad poprzeczką. Ta po drodze otarła się od Maaka - jeszcze jeden korner. Po nim Skender łapie futbolówkę po anemicznym uderzeniu Dąbrowskiego.

• Udany powrót do defensywy Absalonsena, który zablokował Todorovskiego na prawej stronie. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• nie jest dobrze. Guldan spóźnił się z kryciem Dal Hende przy wyrzucie piłki z autu. Ten tylko odpowiednio ustawił się do strzału głową i Sonderjyske jest na dwubramkowym prowadzeniu

• MARC DAL HENDE TRAFIA DO SIATKI!!!

• Skender z problemami, na raty, broni płaski strzał Vlasko - piłka zmierzała do siatki tuż przy prawym słupku! Wcześniej dobrze powalczył o piłkę Woźniak, dzięki czemu Słowak miał dogodną okazję strzelecką!

• Simon Kroon stracił piłkę na rzecz Krzysztofa Piątka w ok. środka pola. Duńczykowi nie spodobało się to i wyciął rywala równo z trawą. Sędzia bez wahania sięgnął po żółtą kartkę.

• To była najlepsza okazja Zagłębia! Vlasko uruchomił prostopadłym podaniem Krzysztofa Piątka, którego atomowe uderzenie z ok. 16. metra trafia w boczną siatkę!

• Faul taktyczny Łukasza Piątka na Drachmannie 30 metrów od bramki gości. Sędzia uciął krótką pogawędkę z kapitanem Zagłębia.

• Nie udało się prawą, to "Miedziowi" zaatakowali lewą stroną. Dośrodkowanie Cotry było zbyt głębokie. Piłka ląduje w "koszyczku" bramkarza gości.

• Kontra Zagłębia w postaci dalekiego podania na wolne pole do Krzysztofa Piątka zamieniła się w atak pozycyjny. Ciężar gry został przeniesiony na prawą flankę do Todorovskiego, któremu nie wyszło dośrodkowanie. Skender z "piątki".

• Goście idą za ciosem, ale akcja spaliła na panewce. Od bramki Polacek.

• Składna akcja Sonderjyske prawą stroną i po płaskim zagraniu Romera w pole karne, Kroon strzela tuż przy prawym słupku. Polacek nie siągnął piłki.

• GOL, SIMON KROON!!!

• Groźnie zapowiadała się kontra gości. Absalonsen znalazł się na lewej stronie pola karnego Zagłębia i centruje na wprost bramki do Bechmanna. Za mocno - piłka pada łupem obrony Załębia.

• Techniczny błąd Woźniaka po dalekim podaniu. Dostał dobre podanie, ale w momencie przyjęcia piłki ta mu odskoczyła. Po chwili Kubicki strzela obok bramki Skendera.

• Vlasko w roli lewoskrzydłowego centruje za głęboko na dalszy słupek do nikogo. Krzysztof Piątek i Woźniak byli skutecznie przyblokowani przez obrońców.

• Kroon strzela z dystansu wysoko nad poprzeczką bramki Polacka.

• Gospodarze próbują uspokoić grę w środku pola. Duński zespół uniemożliwia to wysokim pressingiem.

• Kontra gości przerwana przez Łukasza Piątka w środku pola. Szybka wymiana podań, po czym nastąpiło dalekie zagranie do Woźniaka, ale ten przegrał pojedynek z Dal Hendem przed polem karnym Sonderjyske.

• Solowa akcja Drachmanana przynosi rzut rożny. Polacek łapie piłkę na wysokości dalszego słupka.

• Kolejna próba Vlasko, tym razem jego strzał mija bramkę gości w bezpiecznej odległości.

• Rzut wolny dla Zagłębia ok. 30 metrów od bramki Skendera. Vlasko miękko wrzuca w "szesnastkę", lecz żaden z "Miedziowych" nie wykorzystał zagrania.

• Dal Hende zapoczątkował akcję Sonderjyske lewą stroną, ale jego podanie w pole karne pad łupem Polacka.

• Gwizdek sędziego Roberta Madleya i ze środka zaczynają grający na biało goście!

• Obie drużyny już są na murawie! Za moment losowanie stron.

• Rezerwowi gości: Fernandes - Dalgaard, Klove, Madsen, Olesen, Ritter, Uhe.

• Rezerwowi Zagłębia: Forenc - Jach, Janus, Papadopoulos, Rakowski, Starzyński, Tosik.

• Piotr Ziemiański przygotował zapowiedź meczu piłkarzy Piotra Stokowca

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski.

• Po emocjach związanych z el. Ligi Mistrzów, pora na Ligę Europy - za 20 minut Zagłębie Lubin zmierzy się z duńskim Sonderjyske!