0

• Koniec spotkania! Zagłębie przeciw drużynom z Poznania - 6/6 punktów! Znowu skuteczny okazał się finisz.

• Kartka dla Żubrowskiego.

• Laskowski za Kupczaka.

• Wrzutka na bliższy słupek, na główkę wbiega Bohar i mamy bramkę! Ależ radość Zagłębia.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! JEDNAK! Bohar na 1:0!

• I raz jeszcze jęk zawodu na trybunach. Obok bramki Żubrowski.

• Żivec! I znowu niecelnie. Kopnął obok lewego słupka.

• Jończy dostał kartkę.

• Bohar! Uderza z prawej nogi przy prawym słupku.

• Żubrowski za Starzyńskiego.

• Zagłębie atakuje i nie ma szczęścia. Piłka znów w rękach Lisa.

• Kupczak w polu bramkowym i... nie ma gola dla Warty. Sędzia kończy akcję gwizdkiem. Piłkę ma Zagłębie.

• To zmieniamy dalej. Jaroch za Kuzimskiego.

• W odpowiedzi Rybicki, ale Jończy wybija głową do boku.

• I znowu blisko bramki dla Zagłębia! Lis wypluwa strzał Starzyńskiego z wolnego, ale poprawia się przy dobitce Jończego!

• Zła wrzutka Starzyńskiego. Piłka przeszła za linię. Wzmaga się doping. Kibice proszą o gola.

• Jak blisko trafienia dla Zagłębia! Bohar płasko w pole karne, a tam Kupczak wślizgiem za linię końcową. Świetny powrót.

• Baszkirow po rożnym - obok.

• Lis jedną ręką przenosi piłkę nad bramką. Dobra i ważna interwencja!

• Chodyna w miejsce Wójcickiego.

• Lis wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu Bohara. Zagłębie gra przeciętny mecz.

• Hładun wygarnął piłkę Jończemu i jeszcze go trochę uszkodził. Ale okrzyk "moja" był jednoznaczny.

• Szysz w miejsce Mraza.

• Lis szybciej dopadł do piłki niż Mraz. Napastnik Zagłębia jeszcze go zresztą sfaulował, a może był i na spalonym.

• W dużym gąszczu Rybicki traci piłkę. Wcześniej powinien był uderzyć Jakóbowski, ale za długo zwlekał.

• Bohar za mocno do Żivca. Zmiana w Warcie. Wchodzi Czyżycki za Janickiego.

• Wójcicki od tyłu wycina Jakóbowskiego. Zasłużona kartka.

• Ławniczak daleko wybił piłkę. Interwencja w polu karnym Warty.

• Nieeeeeee... Starzyński wysoko nad poprzeczką. Ciekawie Warta ustawiła mur. Za nim położył się bowiem Janicki. Miał asekurować kolegów, gdyby piłka po ich wyskoku poszła po ziemi.

• Kuzimski dostał kartkę za faul.

• Teraz będzie znakomita okazja! Baszkirow sfaulowany na osiemnastym metrze. Szansa dla Starzyńskiego na poprawkę.

• Ładna akcja Zagłębia, lecz Starzyński obija Kielibę i jest tylko róg.

• Dłuższa przerwa w grze, ponieważ ucierpiał Wójcicki.

• Druga połowa zaczęła się. Liczymy na gole!

• Ciekawostka: w pierwszej połowie brak celnego strzału z obu stron!

• Przerwa! Na razie bez bramek. Wracamy za kwadrans.

• Żivec "wyczekał" moment strzału. Ostatecznie kopnął i mamy róg.

• Cierpi Kupczak. To Guldan go skasował. Kartki jednak brak.

• Za chwilę koniec pierwszej połowy. Nie jest to porywające widowisko. Zagłębie miało dwie sytuacje, ale w obu przypadkach oddało niecelne strzały.

• Zagłębie coraz groźniejsze. Tym razem przecięte podanie Bohara do Żivca.

• POPRZECZKA! Żivec minimalnie myli się po dograniu Starzyńskiego. Ależ blisko gola dla Zagłębia.

• Wójcicki niedokładnie wycofał w polu karnym do Żivca.

• Ostatnie minuty pod znakiem walki o środek pola.

• Żivec spowolnił akcję Poręby. Ostatecznie Słoweniec uderza tak, że Lis dałby radę przyjąć piłkę czymkolwiek.

• Warta chętnie przejmuje inicjatywę. Potrafi wymienić kilka podań również na połowie Zagłębia.

• Kolejna symulka ze strony Jakóbowskiego? Przypomnijmy, że za dwie próby nabrania sędziego wyleciał z boiska w meczu z Lechią...

• Bohar dośrodkował z rożnego. Piłka nieźle zawieszona, lecz zgarnia ją bramkarz - Lis.

• Dwa strzały Warty. Pierwszy zablokowany, drugi (Jakóbowski) niecelny.

• Faul Wójcickiego. Szansa dla Warty na wrzutkę. A może i strzał? Kąt jednak bardzo ostry.

• Hładun ryzykownie, ale skutecznie wybił piłkę. W tej akcji był naciskany.

• Kibice Warty są obecni na trybunach w Lubinie:

• Żivec nawet nie spróbował przyjąć piłki. Wiedział doskonale, że jest na spalonym.

• Jakóbowski sfaulował Wójcickiego pod bramką Zagłębia. Tak kończy się akcja Warty.

• Rybicki "wyrzucony" z pola karnego. Janicki zresztą również. Zagłębie dość ryzykownie interweniowało.

• Bohar wycofuje do Poręby, ten uderza, ale obok słupka! Źle to zrobił.

• Warta ustawiona całkiem wysoko. Próbuje zagościć pod szesnastką. Te próby, choć ambitne, na razie kończą się stratami.

• Kuzdra mija jednego rywala, ale z drugim (Balić) ma już problem.

• Na razie dość chaotyczny początek z obu stron.

• Ważna interwencja Balicia na środku boiska. Na lewej flance jeden z graczy Warty już czekał na podanie. Był wolny.

• Wójcicki do Żivca - aut dla Zagłębia na wysokości pola karnego.

• Zrywa się doping dla "Miedziowych". Zespół Seveli od razu przechodzi do rzeczy. Ciekawostka: Żivec dostał powołanie do ścisłej kadry Słowenii - dowiedział się o tym krótko przed meczem.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek w meczu. Od środka zaczęli goście.

• Zagłębie na pomarańczowo, Warta na zielono-biało.

• Za kilka minut rozpoczęcie spotkania. Sędziuje Dominik Sulikowski (Gdańsk). Na trybunach zasiądzie może 3 tys. widzów.

• Ławka Warty: Bielica, Grzesik, Handzlik, Szmyt, Laskowski, Czyżycki, Spychała, Jaroch, Małek.

• Ławka Zagłębia: Forenc, Reese, Simić, Chodyna, Bartolewski, Sypek, Sirk, Żubrowski, Szysz.

• Zapowiada się dobry mecz. Zagłębie wprawdzie wygrało z Lechem 2:1, ale poza zrywem w końcówce (stałe fragmenty) nie pokazało nic wielkiego. Warta nieznacznie przegrała z Lechią 0:1.

• W Lubinie zaczęliśmy nowy sezon ekstraklasy, w Lubinie zaczniemy również jego 2. kolejkę. Zagłębie kończy jesienną grę przeciw poznaniakom. Tydzień temu grału tu z Lechem, dziś z beniaminkiem, czyli Wartą.

red

zagłębie warta transmisja

Zagłębie Lubin - Warta Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska P

Zagłębie - Warta ONLINE. Warta Poznań w piątek jedzie walczyć o pierwsze punkty w PKO Ekstraklasie oraz przy okazji ma szansę pomścić Lecha, który w zeszłym tygodniu dał sobie w dość łatwy sposób wyrwać komplet punktów. Zieloni muszą zacząć punktować, bo w najbliższych kolejkach terminarz nie jest dla nich łaskawy. Miedziowi chcą kontynuować wygrywanie i mieć na swoim koncie drugie zwycięstwo nad poznańską drużyną.

Zagłębie - Warta ONLINE

Szkoleniowiec Warty w zeszły piątek wybrał się do Lubina, by na żywo zobaczyć Miedziowych w starciu z Kolejorzem i zapewnia, że jego zespół wie, na co zwracać uwagę w piątkowym meczu, by nie popełnić błędów Lecha.

- Zespół Zagłębia gra do samego końca.
Mają mocne stałe fragmenty gry, ale i mocne osobowości w formacji ofensywnej. Potrafią jednym podaniem bądź akcją rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. W meczu z Lechem kilku zawodników pokazało się z bardzo dobrej strony. Nie będę jedynym, który dostrzega umiejętności i talent Starzyńskiego, czy Żiwca i Bohara. Gospodarze mają równie mocny środek pola, a z bardzo dobrej strony w ostatnim meczu pokazał się lewy obrońca Balić.

Warta Poznań ma na początku sezonu niezwykle ciężki terminarz. W pierwszej kolejce warciarze mierzyli się z czwartą drużyną zeszłego sezonu i finalistą Pucharu Polski. Teraz wybierają się do Lubina na mecz z Zagłębiem, a w następnych kolejkach zagrają z Piastem (dom), Lechem (wyjazd), Wisłą Płock (wyjazd) i Legią (dom). Piotr Tworek na pytanie o ciężki terminarz odpowiedział pytaniem:

Zagłębie Lubin jest jednym z liderów PKO Ekstraklasy po pierwszej kolecje. Podopieczni Martina Seveli już w dwóch pierwszych kolejkach mogą mieć na rozkładzie oba poznańskie zespoły. Tydzień temu dość szczęśliwie Zagłębie pokonało Lecha. Dwa gole strzelone Lechowi w ostatnim kwadransie to jednak bardzo niebezpieczny element, na który "Zieloni" muszą uważać. Stałe fragmenty gry są siłą lubinian w tym sezonie, co już udowodnili. Szczególną uwagę należy zwrócić na Damjana Bohara, który zanotował przy obu golach asystę.

Zagłębie - Warta TRANSMISJA

Pierwszy mecz 2. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie - Warta odbędzie się w piątek, 28 sierpnia o godz. 18:00. Transmisja Canal+ Sport i nSport+. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Zagłębie - Warta STREAM dostępny jest pod adresem ncplusgo.pl (dla abonentów NC+) oraz canalplus.com (pakiet sport 50 zł/mies. Pierwszy miesiąc za darmo).