Zagłębie pokonało Odrę i wykorzystało potknięcia rywali

Patryk Trybulec/Dziennik Zachodni
Zagłębie Sosnowiec pokonało Odrę Opole
Zagłębie Sosnowiec pokonało Odrę Opole Łukasz Łabędzki
Z remisu Rozwoju z Polonią ucieszyło się Zagłębie Sosnowiec, które w prestiżowej potyczce pokonało na Stadionie Ludowym Odrę Opole 1:0 i odrobiło nieco stratę do czołówki.

Prezes ROW na znak protestu nie pojedzie na opłatek PZPN

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Tumicz, który wykorzystał dobre podanie Huberta Tylca i precyzyjnym uderzeniem z dystansu zmieścił piłkę tuż przy słupku. Po trafieniu numer cztery w tym sezonie napastnik pobiegł w stronę krytej trybuny.

- Po trudnym okresie jaki tutaj miałem jako napastnik, wszyscy oczekiwali bramek. Chciałem w ten sposób podziękować kibicom za zaufanie. Przede wszystkim chciałem podziękować tym, którzy mnie cały czas dopingowali. Mam nadzieję, że jeszcze coś strzelę tutaj na Ludowym - uśmiechał się strzelec jedynego gola meczu.

Po zakończeniu rundy jesiennej sosnowiczanie do siódmego w tabeli Rakowa Częstochowa tracą już tylko jeden punkt. Piłkarze Jerzego Brzęczka przegrali bowiem w Bytowie z miejscową Bytovią 0:3. Gościom nie pomogła nawet gra w przewadze już od 42. minuty. W drugiej połowie siły jednak się wyrównały, bo czerwoną kartkę otrzymał także gracz Rakowa, Damian Byrtek.