Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia ZDJĘCIA, WYNIK Przełamanie Zagłębia! Pierwsza wygrana w tym sezonie na Stadionie Ludowym

Tomasz Kuczyński
20.11.2021. Mecz Fortuna 1. Ligi: Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
20.11.2021. Mecz Fortuna 1. Ligi: Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 20.11.2021 r. w meczu 18. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało z Arką Gdynia. To pierwsze zwycięstwo sosnowiczan na swoim boisku w tym sezonie! Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania na Stadionie Ludowym.

W poprzedniej kolejce Zagłębie nie grało, bo mecz z Chrobrym Głogów został przełożony na 24 listopada. Arka przegrała przegrała z Sandecją Nowy Sącz 1:3 w spotkaniu rozegranym w Niepołomicach.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia, 20.11.2021 r.

Zagłębie prowadziło po bramce Szymona Sobczaka

Do meczu z Arką Zagłębie przystąpiło jako przedostatni zespół w tabeli, z serią pięciu spotkań bez wygranej oraz bez domowego zwycięstwa.

Nowy wiceprezes sosnowiczan Arkadiusz Aleksander powiedział niedawno, że ostatnie mecze Zagłębia w tym roku będą jak finały Ligi Mistrzów. Trener Artur Skowronek przekonywał, że nie ma w klubie takiej presji, ale jego podopieczni od początku z pasją ruszyli do ataku.

Już w 1. minucie po dośrodkowaniu Dawida Gojnego Martin Dobrotka był bliski samobója posyłając piłkę nad poprzeczką. Arka potrzebowała trochę czasu, aby zagrozić bramce gospodarzy. W 12. minucie po rzucie wolnym z sześciu metrów główkował Michał Marcjanik i Kamil Bielikow wykazał się kunsztem odbijając piłkę. Sześć minut później Artur Siemaszko w dobrej sytuacji strzelił koło słupka.

W okresie przewagi Arki Zagłębie wyprowadziło cios. W końcowej fazie składnej akcji Maksymilian Banaszewski odegrał do Szymona Sobczaka, który spokojnie posłał piłkę obok Daniela Kajzera.

Goście po straconej bramce nie byli wstanie nic wskórać i wynikiem 1:0 zakończyła się I połowa.

Kiks bramkarza Zagłębia, słupek i piłka meczowa

Arka na drugą połowę wyszła z trzema nowymi zawodnikami. Goście już w 48. minucie byli bliscy wyrównania, po sytuacji którą zafundował im… bramkarz Zagłębia. Kamil Bielikow nonszalancko przyjmował piłkę w polu bramkowym, ta mu odskoczyła i z prezentu chciał skorzystać Olaf Kobacki. Bramkarz naprawił swój błąd odbijając piłkę na rzut rożny.

W 54. minucie gospodarze przez chwilę cieszyli się z gola Sobczaka, ale sędzia odgwizdał spalonego. Napastnik Zagłębia był bardzo aktywny i sześć minut później zatrudnił bramkarza Arki. W 64. minucie po rzucie wolnym Banaszewski uderzył głową i piłka trafiła w słupek. Sosnowiczanie grali naprawdę dobrze.

Po dziesięciu minutach zakotłowało się przed bramką Zagłębia. Christian Aleman nie zdołał skierować piłki do siatki.

W 87. minucie Arka miała „piłkę meczową” gdy Kobacki główkował z pola bramkowego. Jednak chybił i piłka poleciała nad poprzeczką.

Sędzia doliczył 5 minut, w których goście desperacko dążyli do wyrównania. Zagłębie się obroniło i mogło fetować zdobycie bardzo ważnych 3 punktów!

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Szymon Sobczak (24)

Zagłębie: Kamil Bielikow - Dominik Jończy, Vedran Dalić (81. Lukas Duriska), Wojciech Kamiński - Dawid Ryndak, Maciej Ambrosiewicz, Joao Oliveira, Dawid Gojny - Szymon Pawłowski (75. Patryk Bryła), Szymon Sobczak (89. Alex Tanque), Maksymilian Banaszewski (88. Quentin Seedorf).

Arka: Daniel Kajzer - Paweł Sasin (46. Luis Valcarce), Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Fabian Hiszpański - Artur Siemaszko (46. Olaf Kobacki), Sebastian Milewski, Michał Bednarski (56. Marcus Vinicius), Hubert Adamczyk (46. Christian Aleman), Mateusz Stępień - Maciej Rosołek (80. Karol Czubak).

Żółte kartki: Pawłowski, Dalić, Oliveira, Bryła - Marcjanik, Sasin, Marcus Vinicius, Dobrotka

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)

Widzów: 1.120