Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Zagłębia zdobyli cenny punkt, choć czują lekki niedosyt po meczu z Termaliką  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Zagłębia zdobyli cenny punkt, choć czują lekki niedosyt po meczu z Termaliką Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Marzena Bugała
Do sporej niespodzianki doszło na Stadionie Ludowym w sobotnie popołudnie. Ostatnie w tabeli Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało z liderem tabeli Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 1:1. Gospodarze mają czego żałować, bo zwycięstwo wymknęło im się z rąk w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Dla podopiecznych trenera Kazimierza Moskala to był cenny punkt, bo pozwolił im opuścić 18. lokatę, jedyną zagrożoną degradacją. Zobaczcie zdjęcia z meczu Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Piłkarze z Niecieczy zanotowali drugi remis na wyjeździe w tym sezonie. Zdecydowanie prowadzący w tabeli Fortuna 1. Ligi zespół Bruk-Betu niespodziewanie podzielił się punktami z zamykającym przed meczem stawkę Zagłębiem. Gola dla sosnowiczan strzelił młodzieżowiec Nikolas Korzeniecki. Dla urodzonego w kanadyjskim Vancouver 19-latka z polskimi korzeniami była to pierwsza bramka w pierwszej drużynie Zagłębia. Wyrównał w piątej minucie doliczonego czasu gry Mateusz Grzybek.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA

Sosnowiczanie mecz z Termaliką zaczęli z dwoma debiutantami w składzie Maciejem Ambrosiewiczem i Szymonem Sobczakiem. Trener Kazimierz Moskal chętnie do gry wystawiłby również Patrika Misaka, ale pozyskany zimą z Niecieczy słowacki pomocnik nie mógł zagrać przeciwko swojemu byłemu klubowi przez zapisy w umowie transferowej.

Zagłębie nie przestraszyło się popularnych Sloni i zaczęło to spotkanie odważnie. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał w I połowie Joao Oliveira. Portugalczyk po idealnym dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego strzelił głową, ale minimalnie chybił celu.

Nie ma jednak co ukrywać, że do przerwy groźniejszy był faworyt w Niecieczy. Zaraz na początku gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Roman Gergel. Najlepszy strzelec Fortuna 1. Ligi pospieszył się z uderzeniem i piłka ominęła słupek. Jeszcze lepszą okazję tuż przed przerwą miał Artem Putiwcew, który z biska próbował zaskoczyć Krystiana Stępniowskiego. Bramkarz sosnowiczan popisał się jednak fantastyczną interwencją.

W II połowie doczekaliśmy się wreszcie na Stadionie Ludowym bramki. Strzelil ją Nikolas Korzeniecki. W 58 minucie mający polskie i kanadyjskie obywatelstwo pomocnik po wymianie piłki z Szymonem Pawłowskim przymierzył idealnie z 16 m i piłka wpadła w okienko bramki Tomasza Loski. To był dopiero dziewiąty gol puszczony w tym sezonie ligowym przez byłego bramkarza Górnika Zabrze.

Goście szybko mogli wyrównać. Sebastian Bonecki przymierzył z rzutu wolnego, ale Stępniowski odbił piłkę przed siebie, a dobitka Mateusza Grzybka poszybowała nad poprzeczką. Nieciecza atakowała starając się odrobić straty, ale to Zagłębie bliższe było drugiej bramki. W samej końcówce wyprowadziło szybką kontrę. Łukasz Turzyniecki podał do Szymona Sobczaka, lecz ten spudłował z najbliższej odległości.

Niewykorzystanie tej okazji zemściło się na sosnowiczanach, bo goście w ostatniej akcji doprowadzili do remisu. Piłkę w siatce z bliska umieścił Grzybek. Punkt wywalczony dzisiaj pozwolił Zagłębiu opuścić ostatnią pozycję tabeli. W następną niedzielę 7 marca piłkarzy Moskala czeka derbowy pojedynek w Tychach z GKS, a mecz ten będzie można zobaczyć w Polsacie Sport.

Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)
1:0 Nikolas Korzeniecki (58), 1:1 Mateusz Grzybek (90+5)