Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów WYNIK, ZDJĘCIA Sosnowiczanie poszli za ciosem i uciekli ze strefy spadkowej!

Tomasz Kuczyński
24.11.2021. Mecz Fortuna 1. Ligi: Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
24.11.2021. Mecz Fortuna 1. Ligi: Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot. Arkadiusz Gola
W środę 24.11.2021 r. w zaległym meczu z 17. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało z Chrobrym Głogów 3:2 (3:0). Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Szymon Pawłowski. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania na Stadionie Ludowym.

Pierwotnie mecz miał być rozegrany 13 listopada, ale Chrobry wystąpił do PZPN o przełożenie spotkania ze względu na powołania dwóch swoich zawodników do młodzieżowej reprezentacji Polski. Zagłębie w sobotę pierwszy raz w tym sezonie zdobyło trzy punkty na Stadionie Ludowym, pokonując Arkę Gdynia. Sosnowiczanie chcieli pójść za ciosem i wydostać się ze strefy spadkowej.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów, 24.11.2021 r.

Trzy ciosy Zagłębia do przerwy!

Gospodarze w 19. minucie objęli prowadzenie. Zaczęło się od wykopu piłki przez bramkarza Kamila Bielikowa, Jao Oliveira zagrał głową do Maksymiliana Banaszewskiego, który wbiegł w pole karne i mimo asysty obrońców oddał skuteczny strzał! To był pierwszy gol Banaszewskiego w barwach Zagłębia.

W 36. minucie było już 2:0. Szymon Sobczak po przejęciu piłki po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka podał ją do tyłu do Szymona Pawłowskiego, a ten uderzył z 12 metrów.

Chrobry dostał jeszcze gola „do szatni”, którego autorem też był Pawłowski. Tym razem wykorzystał sytuację sam na sam z Rafałem Leszczyńskim. Asystę zaliczył Dawid Gojny.

W I połowie sosnowiczanie oddali trzy celne strzały i wszystkie znalazły drogę do szatni.

Chrobry prawie odrobił straty

Szybko po przerwie wróciła nadzieja do drużyny z Głogowa. Marcel Ziemann uderzył z dystansu i zaskoczył Bielikowa (bramkarz Zagłębia popełnił błąd). Chrobry ruszył do dalszych ataków, co skutkowało rzutami rożnymi i zagrożeniem bramki Zagłębia. Goście w 86. minucie zdobyli drugiego gola. Michał Ilków-Gołąb wyłożył piłkę na 5 metr do Michała Rzuchowskiego, który skierował ją do siatki.

Sosnowiczanie nie dali już sobie strzelić kolejnego gola i dotrwali do ostatniego gwizdka.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 3:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Maksymilian Banaszewski (19), 2:0 Szymon Pawłowski (36), 3:0 Szymon Pawłowski (45), 3:1 Marcel Ziemann (53), 3:2 Michał Rzuchowski (86)

Zagłębie: Kamil Bielikow - Dominik Jończy (73. Lukas Duriska), Vedran Dalić, Wojciech Kamiński - Dawid Ryndak, Maciej Ambrosiewicz, Joao Oliveira (65. Wojciech Szumilas), Dawid Gojny - Maksymilian Banaszewski (80. Quentin Seedorf), Szymon Sobczak (73. Patryk Bryła), Szymon Pawłowski (80. Alex Tanque).

Chrobry: Rafał Leszczyński - Michał Ilków-Gołąb, Maksym Iwanowicz (88. Eryk Pieczarka), Mavroudis Bougaidis, Marcel Ziemann - Mateusz Bochnak (55. Dominik Dziąbek), Jaka Kolenc (55. Robert Mandrysz), Michał Rzuchowski, Mikołaj Lebedyński (56. Dennis van der Heijden), Dominik Piła - Hubert Turski (56. Mateusz Machaj).

Żółte kartki: Jończy, Tanque, Dalić, Szumilas - Ilków-Gołąb, Kolenc, Ziemann, Mandrysz

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)