Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów ZDJĘCIA KIBICÓW Wielkie emocje i oprawa na Stadionie Ludowym

Tomasz Kuczyński
21.08.2022. Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W niedzielę 21.08.2022 r. w meczu 7. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec grało z Chrobrym Głogów. Fani zaprezentowali efektowną oprawę i wspierali zespół gospodarzy grający od 23. minuty w dziesiątkę. Niestety, przeżyli gorycz porażki swojego zespołu. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na Stadionie Ludowym.

Fani Zagłębia na poprzednim domowym meczu cieszyli się z wygranej z GKS-em Tychy 1:0. Sosnowiczanie przegrali potem 0:1 w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa. W niedzielę kibice na Stadionie Ludowym mieli nadzieję, że drużyna Artura Skowronka wróci na ścieżkę zwycięstw.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów, 21.08.2022 r.

Mecz odbywał się w dniu 47. urodzin prezesa sosnowieckiego klubu Łukasza Girka. Przed spotkaniem uhonorowano zespół oldbojów Zagłębia, która zdobył tytuł mistrza Polski w piłce nożnej sześcioosobowej.

Kibice z "młyna" zaprezentowali na początku meczu flagę sektorówkę Nuovi Ultras, a po niej chorągiewki w barwach Zagłębia ułożone w trzy pasy. Na koniec była też pirotechnika.

W 23. minucie kibice Zagłębia złapali się za głowy, bo Filip Borowski powalił wychodzącego na pozycję sam na sam z bramkarzem Mateusza Bochnaka i zobaczył czerwoną kartkę.

Humory miejscowych fanów szybko się poprawiły. Sędzia przeanalizował na monitorze sytuację, w której faulowany był Szymon Sobczak i podyktował rzut karny. Sobczak mocnym strzałem z 11. metrów dał prowadzenie.

Kibice głośno wspierali dopingiem osłabioną drużynę Zagłębia. Jednak goście zdobyli dwie bramki w trzy minuty i zgarnęli całą pulę...

21.08.2022. Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów ZDJĘCIA, WYNIK Sosnowicz...

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Szymon Sobczak (33-karny), 1:1 Mateusz Bochnak (66), 1:2 Mateusz Bochnak (69)

Zagłębie: Michał Gliwa - Filip Borowski, Dominik Jończy, Vedran Dalić (84. Marek Fábry), Dawid Gojny - Patryk Bryła (26. Dawid Ryndak), Sebastian Bonecki, Michał Masłowski (75. Maksymilian Rozwandowicz), Szymon Pawłowski (84. Wojciech Szumilas), Maksymilian Banaszewski (75. Tymoteusz Klupś) - Szymon Sobczak.

Chrobry: Karol Dybowski - Jakub Kuzdra (46. Paweł Tupaj), Mavroudís Bougaidis (46. Jakub Górski), Michał Michalec, Artur Bogusz - Mateusz Bochnak (90+2. Oliver Praznovsky), Robert Mandrysz, Patryk Mucha, Sebastian Steblecki (76. Jaka Kolenc), Patryk Kusztal (59. Mateusz Machaj) - Rafał Wolsztyński.

Żółte kartki: Gojny, Ryndak, Jończy - Kuzdra, Bogusz, Mandrysz

Czerwona kartka: Filip Borowski (23' Zagłębie)

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Widzów: 2.256