Zagłębie Sosnowiec

1

Cracovia

1

• W meczu dwóch najsłabiej punktujących drużyn ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Cracovią 1:1 (1:0). Gospodarze prowadzili po bramce Żarko Udovicicia, ale w drugiej połowie na boisku dominowali przyjezdni. Wyrównał rezerwowy Javi Hernandez. Sosnowiczanie spotkanie kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dawida Kudły.

• Koniec spotkania! Zagłębie remisuje z Cracovią 1:1!

• Żółtą kartkę obejrzał Sergei Zenjov.

• Sędzia Frankowski doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

• Nie najlepiej Javi Hernandez dogrywał na bliższy słupek z rzutu rożnego. Futbolówkę wybił zawodnik Zagłębia.

• Milan Dimun faulował Konrada Wrzesińskiego. Z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę Gostomskiego uderzał Żarko Udovicić, ale nie trafił w światło bramki.

• Sierder Sierdorow zmienił w jedenastce Cracovii Mateusza Wdowiaka.

• Javi Hernandez kąśliwie uderzył z około 20. metrów. Hiszpański pomocnik Cracovii pomyli się naprawdę niewiele.

• Marcin Budziński uderzał ostro z rzutu wolnego. Perdijić zdołał wybić piłkę przed siebie.

• Vamara Sanogo schodzi z boiska, a melduje się na nim bramkarz Matko Perdijić.

• Nieporozumienie między Arkadiuszem Jędrychem i Dawidem Kudłą. Bramkarz Zagłębia zahaczył tuż przed polem karnym pędzącego do piłki Javiego Hernandeza. Czerwona kartka!

• Szymon Pawłowski dostał świetną piłkę w polu karnym od Żarko Udovicicia. Skrzydłowy Zagłębia zamiast uderzać przekładał sobie piłkę i ostatecznie ją stracił

• Mateusz Wdowiak nie utrzymał linii spalonego, a kontratak Cracovii mógł okazać się zabójczy dla Zagłębia.

• Po dalekim wyrzucie piłki z autu obrońca Zagłębia wybił piłkę pod nogi Marcina Budzińskiego. Ten uderzył z półwoleja, ale nad poprzeczką.

• Skuteczna interwencja Arkadiusza Jędrycha, który odebrał futbolówkę będącemu w niezłej sytuacji Sergeiowi Zenjovi.

• Zmiana w ekipie Zagłębia. Alexandre Cristovao opuścił boisko. W jego miejsce na murawę wszedł Dejan Vokić.

• Arkadiusz Jędrych obejrzał żółty kartonik za faul na Mateuszu Wdowiaku.

• Rozpędzony Javi Hernandez zdecydował się na strzał zza pola karnego. Futbolówka poszybowała ponad poprzeczką bramki Zagłębia.

• Michal Siplak, który przed chwilą wszedł na boisku, odegrał na bliższy słupek do Javiego Hernandeza. Hiszpan uderzył mocno z kilku metrów i pokonał Dawida Kudłę. 1:1 w Sosnowcu.

• GOOOOOOOOOOL! JAVI HERNANDEZ! 1:1!

• Faul na Cristovao. Przewinił Janusz Gol, który zobaczył żółtą kartkę.

• Javi Hernandez zdołał się obrócić z piłką i oddać natychmiastowy strzał. Uderzył płasko po ziemi i Dawid Kudła nie miał problemów z interwencją.

• Michal Siplak zmienił Diego Ferrareso.

• Konrad Wrzesiński nieco pochopnie zdecydował się na strzał z dystansu. Uderzenie zablokowane przez obrońcę Pasów.

• Z lewej strony w kierunku Sergeia Zenjova dorzucał Diego. Spokojnie futbolówkę złapał Dawid Kudła.

• Przeciągnięte dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Szymona Pawłowskiego. Nic nie mógł z tego zrobić Tomasz Nowak.

• Żółta kartka. Obejrzał ją Tomasz Nowak za faul na Januszu Golu.

• Składna akcja gospodarzy zakończona silnym i celnym strzałem Tomasza Nowaka. Piłka poszybowała jednak niemal prosto w Macieja Gostomskiego.

• Futbolówka trafiła do Tomasza Nowaka. który zdecydował się na strzał, ale został on zablokowany przez defensora Pasów.

• Atak Cracovii. Paweł Wdowiak na lewym skrzydle, dogrywał w pole karne, ale piłkę wyłapał Dawid Kudła.

• Konrad Wrzesiński potrzebował pomocy medycznej. Chwila przerwy w grze.

• Piotr Polczak opuścił plac gry. W jego miejscu zameldował się Arkadiusz Jędrych.

• Arbiter rozpoczął drugą połowę meczu w Sosnowcu.

• Bez większych problemów wyjaśnili sytuację obrońcy Zagłębia. Po chwili sędzia doliczył minutę, ale nic ciekawego w niej nie nastąpiło. Koniec pierwszej połowy.

• Żółta kartka dla Piotra Polczaka. Obrońca gości faulował tuż przed polem karnym. Może być groźnie.

• Większa liczba graczy Cracovii w polu karnym. Wdowiak ograł Wrzesińskiego i zagrał wysoką piłkę w szesnastkę. Żaden z graczy "Pasów" nie przeciął zagrania.

• Z problemami broni teraz Gostomski! Szymon Pawłowski przyjął do ziemi futbolówkę, spojrzał na bramkę i uderzył z dystansu. Piłka niewygodnie odbiła się od murawy i zaskoczyła golkipera Cracovii.

• Znów wrzutka piłkarzy Cracovii, znów nieskuteczna.

• Dośrodkowanie Zenjova pada łupem defensorów gospodarzy.

• Sztab Cracovii chyba nie jest zadowolony z Filipa Piszczka. W 33. minucie dochodzi do pierwszej zmiany. Javi Hernandez na placu.

• Helik naprawił po części swój błąd. Sanogo otrzymał piłkę od Wrzesińskiego i został skutecznie zablokowany.

• Wrzutka Szymona Pawłowskiego na dalszy słupek. Gostomski chwycił piłkę.

• Cristovao wyjaśnił niebezpieczeństwo wybiciem w aut. Znów z dobrej strony pokazał się Mateusz Wdowiak.

• Sanogo pokusił się o strzał z dystansu i obok bramki.

• Dośrodkowanie Konrada Wrzesińskiego na dalszy słupek, tam Udovicić uderzył lewą nogą, czym nie dał Gostomskiemu żadnych szans!

• GOOOOOOOL! UDOVICIĆ!

• Helik strzelił nad poprzeczką! Drugi raz w tym sezonie...

• Helik podchodzi do piłki ustawionej na 11. metrze.

• RZUT KARNY DLA CRACOVII! Piotr Polczak spóźniony w polu karnym z interwencją.

• Co za uderzenie! Tomasz Nowak fantastycznie złożył się w powietrzu do przewrotki, ale uderzył tylko w boczną siatkę. Zawodnikowi Zagłębia włączyła się FIFA 19.

• Konrad Wrzesiński zgarnął przedłużoną piłkę w polu karnym i uderzył prosto w poprzeczkę!

• Wdowiak ruszył z piłką, przełożył ją na prawą nogę i oddał strzał. Kudła bez problemu broni.

• Wysoko wybiegł Sebastian Milewski i faulował Janusza Gola.

• Rzut wolny dla Cracovii i za mocna wrzutka na Marcina Budzińskiego.

• Sanogo chciał dojść do podania z głębi pola, jednak został przyłapany na spalonym.

• Aut na połowie boiska dla Zagłębia. Piłka stracona i w posiadaniu Cracovia.

• Zaczynamy spotkanie!

• Zawodnicy wyszli już na murawę.

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Perdijić, Kokoszka, Babiarz, Jędrych, Mello, Rzonca, Vokić

• Ławka rezerwowych gości: Pesković, Dytyatev, Dąbrowski, Hernandez, Sierderow, Siplak, Strózik

• Mecz ten będzie specjalny dla Piotra Polczaka. Obrońca Zagłębia przez 5,5 roku grał w Cracovii.

• Zagłębie ma ostatnio złą passę. Przegrało ligowy mecz z Koroną w Kielcach, a w czwartek nie dało rady Olimpii Grudziądz odpadając z Pucharu Polski. Ewentualna porażka z Cracovią zepchnie sosnowiczan na dno ligowej tabeli.

• Obie drużyny jak na razie nie rozpieszczają swoich kibiców. Cracovia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, Zagłębie jest przedostatnie z takim samym dorobkiem punktowym.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - CRACOVIA!

red

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia ONLINE. W pierwszym dzisiejszym meczu 10 kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z Cracovią. Początek meczu o godzinie 15.30, transmisja w Canal+ Sport. Dla obu zespołów będzie to mecz gatunku "za sześć punktów".

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia ONLINE

Obie drużyny jak na razie nie rozpieszczają swoich kibiców. Cracovia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, Zagłębie jest przedostatnie z takim samym dorobkiem punktowy. Mają też taki sam dorobek: jedno zwycięstwo, trzy remisy i pięć porażek - Gramy z drużyną, która jest pod nami w tabeli i jest to mecz o 6 punktów.
Jest to spotkanie, które musimy po prostu wygrać - zapowiada kapitan drużyny Tomasz Nowak. Krakowianie ostatnio się przełamali, w lidze pokonali Wisłę Płock, a w Pucharze Polski wygrali z ROW-em Rybnik. - Zagłebie to zespół, który płynnie potrafi przejść do kontrataku i na to musimy uważać - przestrzega swoich zawodników trener Cracovii Michał Probierz. - W ostatnim meczu ligowym pokazaliśmy że potrafimy grać, brakuje nam szczęścia, przełamania.

Zagłębie ma ostatnio złą passę. Przegrało ligowy mecz z Koroną w Kielcach, a w czwartek nie dało rady Olimpii Grudziądz odpadając z Pucharu Polski. Ewentualna porażka z Cracovią zepchnie sosnowiczan na dno ligowej tabeli. - Zamykamy ten okres, teraz przed nami mecz z Cracovią i dla nas liczy się tylko zwycięstwo - podkreśla Tomasz Nowak. Mecz ten będzie specjalny dla Piotra Polczaka. Obrońca Zagłębia przez 5,5 roku grał w Cracovii. Barwy drużyny spod Wawelu reprezentował również inny gracz Zagłębia, bramkarz Matko Perdijić. Z kolei drugi trener krakowskiej drużyny Grzegorz Kurdziel przez ponad dekadę był związany klubem z Kresowej.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Zagłębie Sosnowiec - Cracovia?

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - CRACOVIA TRANSMISJA TV

Transmisja z meczu Zagłębie Sosnowiec - Cracovia na kanale Canal+. Początek o godz. 15:30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.