Zagłębie Sosnowiec

2

Korona Kielce

4

• Korona Kielce z drugim zwycięstwem w grupie spadkowej. Podopieczni Gino Lettierego pokonali w Sosnowcu Zagłębie 4:2 (2:1). Dublety na swoim koncie zapisali Elia Soriano i Marcin Cebula. Z kolei lider gospodarzy Żarko Udovicić pożegnał się z publicznością bramką i asystą.

• Koniec meczu! Korona wygrywa na Stadionie Ludowym w Sosnowcu 4:2!

• Adnan Kovacević uruchomił Marcina Cebulę, a ten mocnym strzałem z kilu metróow pokonał Dawida Kudłę! Korona pieczętuje zwycięstwo!

• GOOOOOOOOOOOOL! MARCIN CEBULA! 4:2!

• Tylko dwie minuty dłużej potrwa spotkanie w Sosnowcu.

• Ostatnia roszada w Zagłębiu. Olaf Nowak zmienił Kacpera Radkowskiego.

• Adnan Kovacević popędził na bramkę Zagłębia. Zawodnik krótko podał do Elii Soriano, a ten mocnym strzałem po ziemi po raz drugi pokonał Dawida Kudłę. 14. trafienie napastnika Korony!

• GOOOOOOOOOOOOOL! ELIA SORIANO! 3:2 DLA KORONY!

• Adnan Kovacević zameldował się na murawie w miejsce Ognjena Gnjaticia.

• Dawid Ryndak wygrał pojedynek z Michałem Gardawskim. Skrzydłowy Zagłębia z ostrego kąta uderzył mocno, ale obok bramki.

• Roszada w ekipie Korony. W miejsce Wato Arweładze pojawia się Matej Pućko.

• Szymon Pawłowski mocno wstrzelił piłkę z rzutu wolnego w światło bramki! Nie przeciął jej Olaf Nowak. A futbolówkę z najwyższym trudem zdołał odbić Michał Miśkiewicz.

• Żółty kartonik dla Olivera Petraka. Zawodnik Korony ostro zaatakował wślizgiem Gabedawę.

• Bardzo szybki kontratak Zagłębia Sosnowiec. Żarko Udovicić pociągnął lewą stroną i doskonale dograł piłkę do Giorgiego Gabedawy. Gruzinowi pozostało tylko odpowiednio dostawić stopę. Remis w Sosnowcu.

• GOOOOOOOOOOOOOL! GIORGI GABEDAWA! 2:2!

• Taktyczny faul Ognjena Gnjaticia, który zatrzymał atak Giorgiego Gabedawy. Skończyło się na słownym upomnieniu.

• Tomasz Nowak pojawił się na boisku w miejsce Romana Janickiego.

• Roszady także w Zagłębiu. Tomasz Nowak zmienił Tomasza Pietrzaka.

• Zmiana w drużynie Korony. W miejsce Oktawiana Skrzecza na murawie zameldował się Oliver Petrak.

• Sędzia dał znać! Druga połowa już się zaczęła!

• Korona Kielce z wielką łatwością dochodzi do sytuacji strzeleckich. Kielczanie wykorzystali tylko dwie z nich, a na bramkę nie zamienili choćby rzutu karnego. Niespodziewanie tuż przed końcem Zagłębie złapało kontakt za sprawą trafienia Żarko Udovicicia. Druga połowa zapowiada się naprawdę ciekawie.

• Koniec pierwszej połowy. Zagłębie przegrywa z Koroną Kielce 1:2.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony skakali do główki gracze Zagłębia, a piłka trafiła ostatecznie na lewą nogę Żarko Udovicicia. Precyzyjny wolej Serba zaskoczył Michała Miśkiewicza!

• GOOOOOOOOOOOL! ŻARKO UDOVICIĆ! 2:1!

• Michał Gardawski strzelał z narożnika pola karnego. Futbolówka nieznacznie minęła cel i trafiła tylko w boczną siatkę.

• Jakub Żubrowski dokładnie podał do Soriano. Dawid Kudła odbił pierwszy strzał snajpera Korony, ale wobec dobitki był już bezradny! Korona podwyższa prowadzenie na 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOL! ELIA SORIANO! 2:0!

• Wato Arweładze wbiegał w pole karne. Drogę zabiegł mu Patrik Mraz, a po chwili Gruzin już leżał w szesnastce. Sędzia nie dostrzegł przewinienia.

• Przejął piłkę Giorgi Gabedawa. Po chwili futbolówka trafiła do Szymona Pawłowskiego. Zawodnik Zagłębia uderzył z 17. metrów, ale obok bramki.

• Korona dominuje w Sosnowcu. Goście oddali już 12 strzałów na bramkę Zagłębia, z czego pięć było celnych.

• Kolejny raz w wybornej sytuacji znalazł się Wato Arweładze! Pomocnik Korony przegrał jednak pojedynek z Dawidem Kudłą.

• Żółty kartonik obejrzał Marcin Cebula. Zawodnik Korony nie zagra w ostatniej kolejce sezonu.

• Trwa napór Korony! Joonas Tamm uderzył z bliskiej odległości, ale Dawid Kudła popisał się znakomitym refleksem.

• Nie ma gola z "jedenastki"! Dawid Kudła broni dość słabe uderzenie Elii Soriano po ziemi!

• Rzut karny dla Korony! Przewinił spóźniony za Cebulą Giorgos Mygas.

• Mocny strzał Wato Arweładze, ale skierowany za bardzo w środek bramki. Dawid Kudła złapał piłkę, choć z pewnymi problemami.

• Szymon Pawłowski uruchomił Żarko Udovicicia. Serb w polu karnym wygrał pojedynek z obrońcą, ale dogranie nie było już precyzyjne.

• Patrik Mraz bardzo agresywnie wszedł w nogi Elii Soriano. Bezdyskusyjna żółta kartka dla Słowaka.

• Prostopadłe podanie w kierunku Giorgi Gabedawy. Znakomicie Gruzina uprzedził jednak Piotr Pierzchała.

• Dobra piłka na dobieg do Wato Arweładze. Interweniujący wślizgiem obrońca Kacper Radkowski wystawił futbolówkę Marcinowi Cebuli, który nie zmarnował doskonałej okazji i silnym strzałem zaskoczył Dawida Kudłę!

• GOOOOOOOOOOOOL! MARCIN CEBULA! 1:0 DLA KORONY!

• Faulowany Giorgi Gabedawa. Piotr Pierzchała otrzymał na razie tylko upomnienie słowne.

• Roman Janicki przegrał pojedynek biegowy z Marcinem Cebulą. Zawodnik Korony z ostrego kąta strzelił w boczną siatkę.

• Banalna strata obrońcy Zagłębia. Wato Arweładze uderzał zza pola karnego, ale piłka poleciała obok słupka.

• Pierwszy gwizdek arbitra Artura Aluszyka! Spotkanie już się zaczęło!

• Zagłębie Sosnowiec zostało już zdegradowane do 1 ligi. Już wiadomo, że w kolejnym sezonie drużynę poprowadzi nowy szkoleniowiec. Valdas Ivanauskas oznajmił niedawno, że odejdzie z Sosnowca. - To była najcięższa robota w mojej karierze trenerskiej - twierdzi litewski trener.

• Rezerwowi Korona: Paweł Sokół, Piotr Malarczyk, Oliver Petrak, Wiktor Długosz, Adnan Kovacević, Daniel Szelągowski, Matej Pućko.

• Rezerwowi Zagłębie: Lukas Hrosso, Tomasz Nawotka, Lukas Gressak, Giorgi Iwaniszwili, Tomasz Nowak, Martin Pribula, Olaf Nowak.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 36. kolejki Ekstraklasy, w którym Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z Koroną Kielce! Zespół z Sosnowca już wcześniej stracił szansę na utrzymanie. Korona zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

Leszek Jaźwiecki

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA, STREAM ©Lucyna Nenow / Polska Press

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce ONLINE. Piłkarze Zagłębia Sosnowiec po raz ostatni zagrają w Lotto Ekstraklasie przed własnymi kibicami na Stadionie Ludowym. Rywalem będzie Korona Kielce. Z kibicami pożegna się także trener. Początek o godz. 20:30. Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce TRANSMISJA.

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce ONLINE

Krótko trwała przygoda w piłkarskiej elicie piłkarzy Zagłębia. Po jednym sezonie sosnowiczanie ponownie zagrają na jej zapleczu. Przed nimi jeszcze tylko dwa spotkania, dzisiaj z Koroną Kielce (początek o godz. 20.30) i w sobotę na wyjeździe w Płocku z Wisłą (godz. 15.30).

- Zrobimy wszystko, żeby w meczu z Koroną pokazać się z jak najlepszej strony. Chcemy wygrać dla naszych kibiców - zapowiada Sebastian Milewski. - Zdajemy sobie sprawę, że spadek jest przesądzony, ale nasze podejście do dwóch ostatnich spotkań w Ekstraklasie się nie zmienia. Nie zamierzamy przed nikim padać na kolana i poddawać się bez walki. Wprost przeciwnie, każdy chce się pokazać, bo gramy o dobre imię klubu i o swoją przyszłość - dodaje 21-letni pomocnik Zagłębia.

Wyjaśniła się także przyszłość trenera Valdasa Ivanauskasa. Litewski szkoleniowiec oznajmił, że po sezonie odejdzie z Sosnowca. - To są moje ostatnie mecze w Sosnowcu - oznajmił Ivanuasas, który prowadzi Zagłębie od 15 października ubiegłego roku, gdy zastąpił Dariusza Dudka. - To była najcięższa robota w mojej karierze trenerskiej - dodał zdecydowanym głosem.

Trener zamierza dać szansę za to młodym zawodnikom, aby "liznęli" Ekstraklasy. Na boisku może zobaczymy 18-letniego Romana Janickiego, który nie tak dawno związał się z sosnowieckim klubem 3-letnim kontraktem. Szansę może dostanie jego rówieśnik Kacper Radkowski, krąży pomysł aby w Ekstraklasie zadebiutował Słowak Martin Pribula, może pokaże się także Konrad Kumor.

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z meczu Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce przeprowadzi stacja nSport. Początek spotkania o godz. 20:30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.