Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zagłębie Sosnowiec przegrało z ŁKS Łódź 1:2Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali z ŁKS Łódź 1:2 w meczu 4. kolejki Fortuna 1. Ligi. Lider tabeli stracił na Stadionie Ludowym pierwszego gola w tym sezonie, ale nie stracił ani jednego punktu i wciąż kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Sosnowiczanie po raz pierwszy w tych rozgrywkach przegrali u siebie. Zobaczcie zdjęcia z meczu Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź.

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź 1:2 Lider stracił pierwszego gola, ale nie punkty

Mecz Zagłębia z ŁKS spokojnie mógł uchodzić za pojedynek portugalsko-hiszpański. W pierwszym składzie sosnowiczan wybiegło na boisko dwóch Portugalczyków, a trzeci pojawił się na boisku po przerwie. Łodzianie zaczęli grę z dwójką Hiszpanów w podstawowej jedenastce, a dwóch ich rodaków siedziało na ławce rezerwowych.

Spotkanie na Stadionie Ludowym lepiej zaczęli goście. Już pierwsza groźna akcja przyniosła ŁKS prowadzenie. Po szybkiej kontrze łodzian Mateusz Grudziński zbyt krótko wybił piłkę z pola karnego, a Michał Trąbka skorzystał z prezentu i strzałem z 16 m pokonał Krystiana Stępniowskiego.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŁKS ŁÓDŹ

Sosnowiczanie próbowali wyrównać, ale ciężko im było wypracować sobie klarowną sytuację strzelecką. Do przerwy dobre okazje mieli Patryk Małecki i Dawid Gojny, ale obaj nie trafili w bramkę łodzian. Obaj trenerzy nie byli do końca zadowoleni z tego, co w I połowie pokazali ich piłkarze, bo w przerwie dokonali w sumie aż pięciu zmian.

Drugą odsłonę znów lepiej zaczął ŁKS. Drugą bramkę dla gości strzałem z rzutu wolnego zdobył Pirulo. Odpowiedź Zagłębia była błyskawiczna. Stępniowski dalekim podaniem uruchomił Gonçalo Gregório. Wprowadzony po przerwie na boisko Portugalczyk wykorzystał błąd Macieja Dąbrowskiego i przelobował Arkadiusza Malarza. Bramkarz łodzian po raz pierwszy w tym sezonie musiał wyciągać piłkę z siatki.

Sosnowiczanie za wszelką cenę starali się wywalczyć remis. W końcówce kilka razy mocno z dystansu strzelał Filip Karbowy, ale to goście byli bliżsi zdobycia bramki. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Łukasz Sekulski, który przelobował Stępniowskiego, ale minimalnie się pomylił i piłka przeszła obok słupka.

Zagłębie przegrało z ŁKS szósty mecz z rzędu. Była to także trzecia w tym sezonie Fortuna 1. Ligi, a druga z rzędu porażka sosnowiczan, którzy po raz pierwszy w tych rozgrywkach nie zdobyli punktu na Stadionie Ludowym.

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź 1:2 (0:1)
0:1 Michał Trąbka (16), 0:2 Pirulo (50), 1:2 Goncalo Gregorio (57)