0 2 połowa

Miedź Legnica

2

2 2 połowa

• Ponure będą podczas świąt nastroje w ekipie Zagłębia Sosnowiec. Drużyna ze Śląska wciąż ma tylko dwa punkty przewagi nad będącą na ostatnim miejscu Resovią Rzeszów. Dziś komplet punktów zgarnęła w Sosnowcu Miedź Legnica, a duża w tym zasługa Szymona Matuszka. Kapitan gości najpierw wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, a potem piętą ustalił wynik na 2:0. Zagłębie miało jeszcze szanse na gola kontaktowego, lecz z bliska spudłował Olaf Nowak, a Szymon Pawłowski trafił w poprzeczkę. To już wszystko na dziś, jeśli chodzi o mecze Fortuna 1 Ligi, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejsze relacje LIVE!

• Koniec spotkania! Miedź Legnica wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec 2:0!

• W końcówce w ataku Miedź. Goście mają jeszcze rzut rożny.

• Mamy jeszcze zmianę w drużynie Miedzi. Schodzi Kamil Zapolnik, pojawia się Ruben Hoogenhout.

• Blisko gola Zagłębie! Sprzed pola karnego uderzył Pawłowski, ale trafił jedynie w poprzeczkę!

• Trzy minuty doliczył jeszcze do tego meczu arbiter.

• Dobra interwencja Pleśnierowicza, którzy przeciął podanie Pawłowskiego.

• Na spalonym złapany jeden z gospodarzy.

• Po drugim golu Miedź wyraźnie się cofnęła. Zagłębie w ataku pozycyjnym.

• To powinien być gol kontaktowy! Olaf Nowak nie trafił w bramkę z kilku metrów.

• Szymon Matuszek bohaterem w Sosnowcu! Kapitan Miedzi wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i sprytnym strzałem podwyższył prowadzenie gości.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MIEDZI! SZYMON MATUSZEK!

• Zapolnik faulowany na wysokości pola karnego. Będzie dobra okazja dla Miedzi.

• Zagłębie w natarciu, zakotłowało się w polu karnym gości. Legniczanie radzą sobie jednak z kolejnymi dośrodkowaniami.

• Uderzenie Zapolnika z pola karnego prosto w dobrze ustawionego Chorążkę.

• Uderzenie Pawłowskiego z powietrza przeszło daleko obok bramki.

• Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzi Mateusz Szwed, na murawie melduje się Olaf Nowak.

• Akcja Patryka Małeckiego przyniosła Zagłębiu rzut rożny.

• Świetne dośrodkowanie Damiana Tronta na głowę Szymona Matuszka, który nie miał problemu z pokonaniem Kacpra Chorążki. Miedź prowadzi w Sosnowcu 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA MIEDZI! SZYMON MATUSZEK!

• Radkowski wybija piłkę na rzut rożny.

• Trzecia zmiana w drużynie Miedzi. Boisko opuszcza Krzysztof Drzazga, zastępuje go Mehdi Lehaire.

• Groźne uderzenie Korzenieckiego z dystansu! Bardzo mocna, ale minimalnie niecelna próba!

• Nikolas Korzeniecki zasłużył na żółtą kartkę po ostrym przewinieniu.

• Radkowski wyekspediował piłkę na rzut rożny, wybijając ją spod nóg Zapolnika. Korner nie przyniósł większego zagrożenia.

• Kąśliwe dośrodkowanie Łukowskiego z lewej strony, żaden z jego kolegów nie zdołał jednak przeciąć piłki. Od bramki Chorążka.

• Zapolnik miał sporo miejsca przed polem karnym, ale jego prostopadłe podanie było niecelne.

• Zbyt mocne zagranie do Garucha, od bramki zacznie Chorążka.

• Zmiana również w drużynie gospodarzy. Quentina Seedorfa zastępuje Patryk Małecki.

• Kończy występ także Paweł Tupaj. Wchodzi Maciej Śliwa.

• Podwójna zmiana w drużynie Miedzi. Schodzi Joan Roman, zastępuje go Jakub Łukowski.

• Dośrodkowanie Turzynieckiego prosto w ręce Grobelnego.

• Mularczyk próbował szczęścia z rzutu wolnego. Odległość była jednak spora, a uderzenie niecelne.

• Wiktor Pleśnierowicz faulem zatrzymuje pędzącego z kontrą Szymona Pawłowskiego. Efektem żółta kartka dla stopera Miedzi.

• Składna akcja Miedzi zakończona strzałem Tupaja. Piłka przeszła nad poprzeczką.

• Zablokowane dośrodkowanie Romana z lewej strony boiska. Na dodatek piłka odbiła się jeszcze od Hiszpana, przez co nie ma nawet rzutu rożnego.

• Seedorf dośrodkował z lewej strony w kierunku Gregorio, który źle przyjął sobie piłkę, przez co z tego ataku nic nie wyszło.

• Garuch dośrodkował z lewej strony na głowę Drzazgi, ale strzał tego drugiego nie zaskoczył dobrze ustawionego Chorążki.

• Od środka mecz wznowiło Zagłębie. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na murawę. Za moment początek drugiej połowy.

• W pierwszych trzydziestu minutach stroną dominującą w tym spotkaniu była Miedź. Niecelnie uderzali między innymi Wiktor Pleśnierowicz oraz Krzysztof Drzazga. W 28. minucie po faulu Mateusza Szweda na Pawle Tupaju goście mieli rzut karny. Kamil Zapolnik posłał jednak piłkę obok bramki. W końcówce pierwszej połowy przebudziło się Zagłębie, aktywny był między innymi Szymon Pawłowski, lecz goli zabrakło. Czy w drugiej połowie to się zmieni? Wracamy za nieco ponad 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy! Na razie w Sosnowcu bez goli.

• Okazja dla Zagłębia, ale nie trafił dobrze w piłkę Pawłowski.

• Polczak dobrze blokuje strzał Zapolnika.

• Na spalonym złapany Goncalo Gregorio.

• Uderzenie Pawłoskiego sprzed pola karnego. Piłka przeszła obok słupka.

• Tupaj nie zdołał minąć Gojnego. Od piątego metra zacznie grę Kacper Chorążka.

• Przerwał akcję gospodarzy Nemanja Mijusković. Stoper Miedzi wybił piłkę na rzut rożny.

• Uderzenie Garucha sprzed pola karnego, lecz piłka przeszła nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego na głowę Nikolasa Korzenieckiego. Strzał tego drugiego dobrze broni Grobelny.

• Dośrodkowanie Romana z rzutu wolnego, dobrze we własnym polu karnym interweniował Pawłowski.

• Nie ma gola! Kamil Zapolnik z jedenastu metrów posłał piłkę obok bramki!

• Mateusz Szwed z żółtą kartką.

• RZUT KARNY DLA MIEDZI! Mateusz Szwed faulował Pawła Tupaja.

• Paweł Tupaj uderzył sprzed pola karnego. Piłka przeszła nad poprzeczką.

• Dwukrotnie uderzał na bramkę Miedzi Mateusz Szwed. Najpierw został zablokowany, po chwili dobrze interweniował Grobelny.

• Krzysztof Drzazga faulował Piotra Polczaka i zarobił żółtą kartkę.

• Pawłowski zagrał do Szweda z rzutu wolnego, ten dośrodkował w pole karne, a Drzazga wybił piłkę na rzut rożny.

• Pawłowski nie zdołał minąć Zielińskiego. Zagłębie zacznie od autu.

• Złe zagranie Patryka Mularczyka - prosto w ręce bramkarza.

• Strzał Zapolnika zablokowany przez Polczaka. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Zamieszanie w polu karnym Zagłębia, sytuację wyjaśnia Korzeniecki, wybijając futbolówkę.

• Kolejne dośrodkowanie Tronta, tym razem niecelnie główkował Krzysztof Drzazga.

• Joan Roman faulem przerwał akcję Zagłębia.

• Dośrodkowanie Quentina Seedorfa, ale dobrze w polu karnym interweniował Marcin Garuch.

• Pierwsza okazja dla Miedzi. Po dośrodkowaniu Damiana Tronta strzał głową oddał Wiktor Pleśnierowicz, ale była to niecelna próba.

• Zaczynamy!

• Kazimierz Moskal zdecydował się dziś na sporą liczbę zmian. Czy przyniesie to punkty Zagłębiu? Zaraz zaczynamy!

• W historii bezpośrednich starć drużyny mierzyły się dotychczas 27 razy. W ostatnich latach lepsi okazywali się zawodnicy z Sosnowca. Na pięć ostatnich spotkań Zagłębie wygrało cztery razy, a raz padł remis.

• Sosnowiczanie na swoim stadionie grają bezkompromisowo. Wygrali trzy mecze, przegrali cztery, żadnego nie zremisowali. Z kolei wyjazdowy bilans Miedzi Legnica to 3-6-1.

• Legniczanie nie dadzą się tak łatwo, bo w ich zasięgu jest strefa barażowa. Dobrze byłoby zakończyć jesień na wysokim miejscu w tabeli i mieć spory komfort.

• Sosnowiczanie to na razie największe rozczarowanie pierwszoligowych rozgrywek. Mecz z Miedzią Legnica będzie stanowił ukoronowanie tej rundy. Brak zwycięstwa nad walczącym o awans rywalem oznaczać będzie bardzo gorącą zimę.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica!

red

zagłębie miedź transmisja

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO I STREAM ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica ONLINE. Sosnowiczanie to na razie największe rozczarowanie pierwszoligowych rozgrywek. Mecz z Miedzią Legnica będzie stanowił ukoronowanie tej rundy. Brak zwycięstwa nad walczącym o awans rywalem oznaczać będzie bardzo gorącą zimę. Legniczanie nie dadzą się tak łatwo, bo w ich zasięgu jest strefa barażowa. Dobrze byłoby zakończyć jesień na wysokim miejscu w tabeli i mieć spory komfort. Gdzie oglądać mecz Zagłębie - Miedź?

Zagłębie - Miedź ONLINE

Przewaga Zagłębia Sosnowiec nad jedynym spadkowym miejscem wynosi zaledwie dwa punkty, dlatego w sobotę zanim sami wybiegną na boisko, piłkarze Kazimierza Moskala będą uważnie śledzić wydarzenia ze spotkania Resovia - GKS Jastrzębie. W przypadku najczarniejszego scenariusza stawką ich starcia z Miedzią może być bowiem nawet ucieczka z ostatniej pozycji w tabeli.

Zagłębie - Miedź NA ŻYWO. Sosnowiczanie na swoim stadionie grają bezkompromisowo. Wygrali trzy mecze, przegrali cztery, żadnego nie zremisowali. Z kolei wyjazdowy bilans Miedzi Legnica to 3-6-1. Goście w ostatnich występach strzelają sporo goli, i sporo tez tracą. To pierwsze może niepokoić obrońców Zagłębia, popełniających koszmarne wprost błędy.

Sytuacja w tabeli mówi jasno, że faworytem starcia powinni być legniczanie. Po pierwsze, mają oni mocniejszą kadrę, a po drugie - zajmują ósme miejsce w ligowej stawce. Choć od ścisłej czołówki ligi są bardzo daleko punktowo, ostatnie miejsca gwarantujące udział w barażach, jak najbardziej znajdują się w ich zasięgu. To spotkanie drużyn o różnych priorytetach, ale z takim samym zaangażowaniem.

Zagłębie - Miedź TRANSMISJA I STREAM

Sędzią meczu Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica będzie Paweł Malec z Łodzi. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 grudnia o godz. 16:00. Stacja Polsat nie zaplanowała telewizyjnej transmisji z tego starcia. Internetowy stream ONLINE dostępny jest za darmo na Ipla.tv (audycja bez komentarza).

Tekstowa relacja LIVE tradycyjnie w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.