Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole WYNIK, ZDJĘCIA Sosnowiczanie w końcówce grali w osłabieniu i stracili bramkę

Tomasz Kuczyński
25.02.2022. Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
25.02.2022. Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W piątek 25.02.2022 r. w meczu inaugurującym 21. kolejkę Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zremisował z Odrą Opole 1:1. Sosnowiczanie kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dawida Gojnego i w osłabieniu stracili gola. Zobacz ZDJĘCIA ze Stadionu Ludowego.

Z nowych zawodników pozyskanych przez Zagłębie zimą w wyjściowym składzie znaleźli się bramkarz Michał Gliwa i młodzieżowiec Filip Borowski. Mateusz Bodzioch i Vamara Sanogo zaczęli mecz na ławce rezerwowych.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole, 25.02.2022 r.

Jako pierwsi groźną akcję przeprowadzili goście. W 8. minucie z dystansu uderzył Konrad Nowak i Gliwa miał okazję na interwencję.

Zagłębie od razu odpowiedziało golem sprezentowanym przez Odrę. Mateusz Kamiński w polu karnym podał do… Maksymiliana Banaszewskiego, którego sfaulował Piotr Żemło. Karnego w 12. minucie wykorzystał Szymon Sobczak, choć Mateusz Kuchta był bardzo bliski obrony.

25.02.2022. Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole ZDJĘCIA KIBICÓW Fani Zagłębi...

Goście natychmiast rzucili się do odrabiania strat. Konrad Nowak huknął w poprzeczkę, a gdy chwilę potem piłka znalazła się w bramce Zagłębia sędzia odgwizdał spalonego.

Zagłębie przeczekało ten atak i z czasem znów przejęło inicjatywę. Kuchta obronił strzał Borowskiego, a gdy Sobczak strzelił w długi róg piłka minimalnie minęła słupek.

W 57. minucie Szymon Pawłowski uderzył pod poprzeczkę i Kuchta z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Pawłowski spróbował też w 73. minucie i bramkarz Odry na raty złapał piłkę.

W 82. minucie Zagłębie straciło Gojnego, który po analizie VAR dostał czerwoną kartkę za faul na Mateuszu Spychale, choć najpierw ukarany był tylko żółtą kartką. Dwie minuty później sosnowiczanie stracili gola, kiedy wyrównał Mateusz Kamiński.

Sędzia doliczył aż 7 minut. W nich Odra oblegała bramkę gospodarzy, trafiła nawet w słupek, ale wynik się nie zmienił.

OPINIE TRENERÓW

Artur Skowronek (Zagłębie)

Było widać bardzo dobre nastawienie, dobrze weszliśmy w ten mecz. W kontekście całego meczu można żałować, że w kolejnych minutach już tego nie kontynuowaliśmy. Drużyna nie do końca daje sobie jeszcze radę w ciężkich momentach, graliśmy w osłabieniu. Trzeba szanować ten punkt w dzisiejszych okolicznościach, ale zdajemy sobie sprawę, że mogliśmy lepiej przejść przez to spotkanie i lepiej dążyć do tego, co chcieliśmy w nim osiągnąć. Pracujemy dalej, ze spokojem wyciągniemy wnioski z naszych błędów, aby dobrze przygotować się do przyszłotygodniowego meczu. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne to będzie starcie.

Piotr Plewnia (Odra)

Z mojej perspektywy wynik sprawiedliwy. Pierwsza połowa była pod dyktando Zagłębia, nie potrafiliśmy się im przeciwstawić, za dużo graliśmy w tył. Ale najważniejsze, jest to, co udało się osiągnąć w drugiej części meczu. Zagraliśmy o wiele lepiej, zdominowaliśmy rywala i doprowadziliśmy do wyrównania. (wypowiedzi za: zaglebie.sosnowiec.pl)

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Szymon Sobczak (12-karny), 1:1 Mateusz Kamiński (84)

Zagłębie: Michał Gliwa - Filip Borowski, Dominik Jończy, Vedran Dalić, Wojciech Kamiński (77. Lukas Duriska), Dawid Gojny - Maksymilian Banaszewski (72. Quentin Seedorf), Wojciech Szumilas, Joao Oliveira, Szymon Pawłowski (83. Mateusz Bodzioch) - Szymon Sobczak (76. Vamara Sanogo).

Odra: Mateusz Kuchta - Jakub Szrek (75. Mateusz Spychała), Piotr Żemło, Mateusz Kamiński, Maksymilian Tkocz, Bernard Petrak - Tomas Mikinić (75. Krzysztof Janus), Miłosz Trojak, Rafał Niziołek (67. Stanisław Hrebeń), Konrad Nowak (59. Mateusz Marzec) - Arkadiusz Piech (67. Adam Żak).

Żółte kartki: Dalić - Trojak

Czerwona kartka: Dawid Gojny (82' Zagłębie, za faul)

Sędziował: Albert Różycki (Łódź)