Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Dwie czerwone kartki, dwa gole i transparent w obronie Jana Pawła II

Tomasz Kuczyński
02.04.2023. Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice.
02.04.2023. Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice. Karina Trojok
W niedzielę 2 kwietnia 2023 roku w meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Puszczą Niepołomice 1:1 (0:0). Goście od 60. minuty grali w dziesiątkę, gdy czerwoną kartkę zobaczył Łukasz Sołowiej. Sosnowiczanie też grali w osłabieniu, ale od 75. minuty - po czerwonym kartoniku dla Deana Guezena. Zobacz ZDJĘCIA z nowego stadionu ArcelorMittal Park, gdzie kibice wywiesili transparent dotyczący Jana Pawła II.

Zagłębiu wiosenne granie idzie jak po grudzie. Pod wodzą nowego trenera Dariusza Dudka zdobyło przed meczem z Puszczą 4 punkty. Wygrało tylko raz - na otwarcie nowego stadionu z GKS-em Katowice 2:1. Przed przerwą na reprezentację sosnowiczanie przywieźli punkt z Głogowa po remisie 0:0 z Chrobrym. Czerwoną kartkę dostał tam Oleksij Bykow, która wyklucza go na dwa mecze.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice, 2.04.2023 r.

Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice: Pierwsza połowa bez celnych strzałów

Zagłębie niebezpiecznie zbliżyło się do strefy spadkowej, dlatego musi szukać punktów w każdym spotkaniu. Mecz z Puszczą był trzecim na nowym stadionie, na którym okazję miał w niedzielę zadebiutować Dawid Ryndak (wcześniej był tylko na ławce rezerwowych). Przy Zaruskiego zadebiutował też Maksymilian Banaszewski. Do składu po kartkowej przerwie wrócił Dominik Jończy. Pierwszy raz na trybunach obiektu ArcelorMittal Park pojawiła się zorganizowana grupa kibiców gości.

W 11. minucie groźnie zrobiło się przed bramką Puszczy, a bramkarz Kewin Komar najpierw piąstkował po dośrodkowaniu Marcela Ziemanna, potem próbował strzelać Banaszewski, a na koniec tego zamieszania Komar wyekspediował piłkę po kolejnej wrzutce. W odpowiedzi Jakub Serafin główkował nad bramką (23. minuta). W 31. minucie Holender Dean Guezen huknął z dystansu, ale nad poprzeczką. Również nad tym elementem bramki piłkę posłał Banaszewski z rzutu wolnego w końcówce pierwszej połowy, w której oba zespoły nie oddały celnego strzału...

Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice: Dwa gole i dwie czerwone kartki

Po przerwie zrobiło się znacznie ciekawiej. Puszcza objęła prowadzenie po strzale z bliska Roka Kidricia, któremu głową podał Roman Jakuba. Wcześniej sosnowiczanie nie zażegnali niebezpieczeństwa po wrzucie z autu w pole karne i przegrali walkę o podbitą w górę piłkę.

Zagłębie szybko odpowiedziało. Łukasz Sołowiej powalił Szymona Sobczaka, czym sprokurował rzut karny i dostał czerwoną kartkę. Sobczak sam wymierzył sprawiedliwość - uderzył z 11 metrów i był remis 1:1. Sosnowiczanie przełamali strzelecką niemoc, która trwała 366 minut!

Od 75. minuty siły na boisku się wyrównały, bo również gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Dean Guezen za faul na Adamie Kramarzu dostał żółtą kartkę, po czym zobaczył też czerwoną. Kibice na nowym stadionie Zagłębia więcej goli już nie zobaczyli, choć w 81. minucie Banaszewski przestrzelił z kilku metrów. Nie zobaczyli też zmian w drużynie gospodarzy...

Dariusz Dudek (trener Zagłębia)

Mogliśmy zrobić zmiany, ale piłkarze, którzy byli na boisku mieli dobrze nakreślone zachowanie Puszczy w tych stałych fragmentach. Mogliśmy zrobić dwie zmiany, ale stwierdziłem, że nie będę robić zamieszania.
To był trudny mecz, graliśmy mecz z zespołem, który ma bardzo wysokich piłkarzy i bazuje na wrzutach z autu i stałych fragmentach. I też z autu straciliśmy bramkę. Dominowaliśmy dzisiaj, mieliśmy większe posiadanie. Brakuje jedynie wykończenia. Graliśmy 15 minut w przewadze i też brakuje takiej ostrożności, nie potrafiliśmy tego wykorzystać i doprowadziliśmy do równowagi. Ten jeden punkt jest bardzo ważny w tej lidze. Brakuje nieco szczęścia, ale mam nadzieję, że w końcu i ono przyjdzie. Musimy zacząć wygrywać, aby spokojnie się utrzymać

(źródło: zaglebie.sosnowiec.pl)

Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Rok Kidrić (55), 1:1 Szymon Sobczak (61-karny)

Zagłębie: Mateusz Kos - Dawid Ryndak, Maksymilian Rozwandowicz, Dominik Jończy, Marcel Ziemann - Adrian Troć, Meik Karwot, Sebastian Bonecki, Dean Guezen, Maksymilian Banaszewski - Szymon Sobczak.

Puszcza: Kewin Komar - Piotr Mroziński, Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Sołowiej, Roman Jakuba - Emile Thiakane (63. Adam Kramarz), Wojciech Hajda (90+3. Jakub Stec), Jakub Serafin, Kamil Zapolnik (63. Konrad Stępień), Artur Siemaszko (58. Hubert Tomalski) - Lucjan Klisiewicz (46. Rok Kidrić).

Żółte kartki:Guezen, Banaszewski - Klisiewicz, Zapolnik, Thiakane, Mroziński, Wojcinowicz

Czerwone kartka: Dean Guezen (75' Zagłębie, za drugą zółtą) - Łukasz Sołowiej (60' Puszcza, za faul taktyczny)

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)