Zagłębie Sosnowiec - Resovia ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Pierwszy sparing sosnowiczan na remis

Tomasz Kuczyński
15.01.2022 r. Sparing: Zagłębie Sosnowiec - Resovia Rzeszów.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
15.01.2022 r. Sparing: Zagłębie Sosnowiec - Resovia Rzeszów. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 15.01.2022 r. Zagłębie Sosnowiec rozegrało pierwszy sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej w Fortuna 1. Lidze. Rywalem drużyny trenera Artura Skowrona była pierwszoligowa Resovia Rzeszów. Nie zabrakło kibiców Zagłębia. Zobacz ZDJĘCIA z meczu na bocznym boisku Stadionu Ludowego.

Gospodarze objęli prowadzenie w 35. minucie, kiedy Joao Oliveira głową po rzucie rożnym umieścił piłkę w siatce Resovii. Zagłębie krótko cieszyło się z prowadzenia - wyrównał Jakub Wróbel.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz ze sparingu Zagłębie - Resovia, 15.01.2022 r.

W drugiej połowie Resovia wyszła na prowadzenie, gdy trafił Daniel Pietraszkiewicz. Tym razem to Zagłębie szybko odpowiedziałoi remisem zakończyło się to spotkanie.

W barwach Zagłębia zabrakło jeszcze bramkarza Michała Gliwy, pozyskanego ze Stali Mielec.

Po sparingu sosnowiecki klub ogłosił, że wiosną nie będzie już grał Marin Galić. Jego kontrakt z Zagłębiem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Sparing: Zagłębie Sosnowiec - Resovia Rzeszów 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Joao Oliveira (35), 1:1 Jakub Wróbel (37), 1:2 Daniel Pietraszkiewicz (65), 2:2 Bartłomiej Wasiluk (67-samobójcza)

Zagłębie: (I połowa) Kamil Bielikow - Dominik Jończy, Vedran Dalić, Wojciech Kamiński - Kacper Smoleń (33. Jakub Kaczmarek), Nikolas Korzeniecki, Joao Oliveira, Dawid Gojny - Maksymilian Banaszewski, Szymon Sobczak, Szymon Pawłowski.
(II połowa) Kamil Bielikow (81. Kacper Siuta) - Mateusz Machała, Lukas Duriska, Mikołaj Staniak - Jakub Kaczmarek, Adrian Troć (67. Bartosz Chęciński), Maciej Ambrosiewicz, Quentin Seedorf - Wojciech Szumilas, Mateusz Popczyk, Patryk Bryła.

Resovia: (I połowa) Paweł Łakota - Bartosz Jaroch, Josip Soljić, Dawid Kubowicz, Łukasz Ostrowski - Sebastian Strózik, Kacper Szymkiewicz, Klaudiusz Krasa, Marek Mróz, Kamil Antonik - Jakub Wróbel.
(II połowa) Branislav Pindroch - zawodnik testowany, Karol Chuchro, Dawid Kubowicz (63. Josip Soljić), Radosław Adamski - Rafał Mikulec, Bartłomiej Wasiluk, Kornel Rębisz, Marek Mróz (63. Jakub Wróbel; 77. Sebastian Strózik), Daniel Pietraszkiewicz - Paweł Wojciechowski.