Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa ZDJĘCIA, WYNIK Sosnowiczanie przegrali z ostatnią drużyną w tabeli. Nowy stadion "odczarowany"

Tomasz Kuczyński
12.03.2023. Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa
12.03.2023. Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę 12 marca 2023 roku w meczu 23. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrali ze Skrą Częstochowa 0:1. Gospodarze od 86. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dominika Jończego. To był drugi mecz Zagłębia na nowym stadionie kompleksu sportowego ArcelorMittal Park. Zobacz ZDJĘCIA.

Na otwarcie nowego stadionu w Sosnowcu Zagłębie wygrało z GKS-em Katowice 2:1. Następnie drużyna trenera Dariusza Dudka pojechała do Tychów i przegrała z tamtejszym GKS-em 0:1. W niedzielę sosnowiczanie podejmowali ostatnią w tabeli Skrę.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa, 12.03.2023 r.

Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa: Tabela wiosny mówi prawdę

Patrząc na tabelę Fortuna 1. Ligi po 22 kolejkach faworytem niedzielnego meczu było Zagłębie. Miało 25 punktów i atut w postaci gry na swoim stadionie (Skra zgromadziła 18 pkt). Jednak wiosenny dorobek obu drużyn był taki sam - jedno zwycięstwo i trzy porażki. Częstochowianie przejechali podbudowani wygraną w poprzedniej kolejce z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0.

Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa: Do przerwy 1:0 dla gości

Od początku Skra przyjęła taktykę przeszkadzania gospodarzom wysokim pressingiem. Zagłębie nie miało pomysłu na grę, a na dodatek w 40. minucie dostało cios w postaci straconego gola. Po przyjęciu piłki posłanej z głębi pola Jakub Sangowski podał do Jana Flaka, którego nie upilnował Oleksij Bykow. Zawodnik Skry wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę lewą nogą obok Michała Gliwy.

Sosnowiczanie chcieli szybko odpowiedzieć. Bliski wyrównania w doliczonym czasie był Szymon Sobczak, ale minimalnie chybił strzelając z pola karnego z woleja w dalszy róg bramki. Do przerwy prowadziła Skra, a część kibiców gwizdami "poczęstowała" piłkarzy Zagłębia schodzących do szatni.

Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa: Kibice stracili cierpliwość

Trener Dariusz Dudek robił zmiany chcąc zmienić obraz meczu, w którym sosnowiczanie nadal wyglądali na bezradnych. W 75. minucie kibice nie wytrzymali i zaczęli skandować: „K… mać, Zagłębie grać!” oraz „Co wy robicie, Zagłębie co wy robicie?”. Na domiar złego dla gospodarzy w 86. minucie czerwoną kartkę dostał Dominik Jończy za zagranie ręką i przerwanie akcji Skry. Sędzia został przywołany do monitora i ukarał zawodnika Zagłębia po długiej analizie VAR.

Arbiter doliczył aż dziewięć minut. W drugiej z nich z bliska strzelał Sobczak, a Jakub Bursztyn odbił piłkę. Zagłębie nieporadnie próbowało jeszcze coś wskórać, a kibice skandowali "Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska"...

Po meczu drużyna Zagłębia wraz ze sztabem szkoleniowym poszła pod sektor "młyna" i wysłuchiwała ostrych słów fanów. Piłkarze schodzący potem do szatni żegnani byli okrzykami "Wyp... ać!".

Dariusz Dudek (trener Zagłębia)

To bardzo trudny moment dla naszego zespołu. Przegrywamy mecz, którego nie powinniśmy przegrać. Rywal ostatnio wygrał z Podbeskidziem, więc na pewno był w lepszych nastrojach, ale jest to zespół, który był, moim zdaniem, w naszym zasięgu. Są to mecze, które powinniśmy wygrywać, nie udało nam się tego dokonać. Jesteśmy w trudnym momencie. Musimy sobie wyjaśnić wszystkie problemy, które są, bo na pewno takie są. Mieliśmy dziś trochę problemów z kontuzjami. Mam nadzieję, że szybko się odbudujemy już w następnym meczu, przeanalizujemy wszystkie błędy, które popełniliśmy… Trudno coś powiedzieć po takiej porażce, bo takiej porażki być nie powinno. Drugi mecz na naszym stadionie… Pierwszy wygraliśmy z GKS-em, ale każdy chciałby, abyśmy wygrywali zawsze tutaj u siebie. Tak się nie stało… Też musimy przeanalizować tę czerwoną kartkę dla naszego zawodnika. Wydaję się, że trochę niesłuszna. Nie chcę się tłumaczyć w jakiś sposób, ale też wydaje się, że był spalony przy bramce. Minimalny, ale był. Natomiast bramka uznana i tyle.

Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Jan Flak (40)

Zagłębie: Michał Gliwa - Filip Borowski (56. Tymoteusz Klupś), Dominik Jończy, Vedran Dalić (46. Bartosz Chęciński), Oleksij Bykow, Konrad Wrzesiński (82. Marek Fabry) - Dean Guezen (56. Wojciech Szumilas), Maksymilian Rozwandowicz, Sebastian Bonecki, Adrian Troć (90+8. Patryk Bryła) - Szymon Sobczak.

Skra: Jakub Bursztyn - Jan Flak, Mateusz Machała, Adam Mesjasz, Beniamin Czajka, Kamil Lukoszek (90+3. Mateusz Winciersz) - Gracjan Jaroch (64. Radosław Gołębiowski), Bartosz Baranowicz (64. Adam Olejnik), Bartłomiej Babiarz (68, Przemysław Sajdak), Piotr Nocoń - Jakub Sangowski (90+3. Michał Kitliński).

Żółte kartki: Bonecki, Chęciński - Machała, Sajdak, Babiarz

Czerwona kartka: Dominik Jończy (86' Zagłębie - za zagranie ręką)

Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa)

Widzów: 4.832