Zagłębie Sosnowiec w końcu zwycięskie. Pogoń zimę spędzi poza podium

Sebastian Chmielak
Tomasz Nowak przypieczętował zwycięstwo Zagłębia
Tomasz Nowak przypieczętował zwycięstwo Zagłębia Lucyna Nenow / Polska Press
Udostępnij:
W ostatnim meczu 19 kolejki 1 ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało 2:0 z Pogonią Siedlce. Wynik meczu w 39 minucie otworzył Arkadiusz Najemski, a w samej końcówce spotkania triumf gości przypieczętował Tomasz Nowak. Zagłębie kończy rok zwycięstwem i melduje się na trzecim miejscu w tabel. Tuż za nim jest Pogoń, której dyspozycja w obecnym sezonie jest sporym zaskoczeniem.

Stawką potyczki Pogoni Siedlce z Zagłębiem Sosnowiec było trzecie miejsce w ligowej tabeli na koniec 2016 roku. Aby to osiągnąć piłkarze z Siedlec musieli pokonać rywali. Podopiecznym Piotra Mandrysza wystarczył natomiast remis. Od początku większą kulturą gry wykazywali się goście. Pierwszy raz blisko bramki było jednak w polu karnym sosnowiczan. Do dośrodkowanej piłki przez Marcina Burkhardta dopadł Mateusz Żytko, który strzałem głową z kilku metrów zmusił do ogromnego wysiłku Jakuba Szumskiego.

W 11. minucie groźny strzał z 16. metra oddał Martin Pribula. Zawodnik gości uderzył bardzo mocno, ale skutecznie interweniował Rafał Misztal. Dobrą okazję na zdobycie bramki zmarnował również Daniel Gołębiewski. Napastnik Pogoni chciał zaskoczyć golkipera rywali strzałem przewrotką, jednak przeniósł futbolówkę nad poprzeczką bramki. W 39. minucie zamieszanie w "szesnastce" siedlczan wykorzystał Arkadiusz Najemski, który mocnym strzałem pokonał Misztala. Chwilę później mogło być 1:1. Daniel Chyła dopadł do futbolówki przy linii końcowej i na tyle zmienił jej tor lotu, że Szumski instynktownie musiał reagować.

Po zmianie stron goście oddali inicjatywę zespołowi prowadzonemu przez Dariusza Banasika, ale Pogoń nie miała za bardzo pomysłu, jak sforsować defensywę Zagłębia. Przyjezdni natomiast mieli kilka szans, aby wyprowadzić skuteczne kontry. W 90 minucie jeden z szybkich ataków sosnowiczan przyniósł efekt w postaci bramki Tomasza Nowaka. Zagłębie zasłużenie zgarnęło komplet punktów i kończy 2016 rok na 3. miejscu ze stratą dwóch oczek do GKS Katowice oraz trzech do Chojniczanki Chojnice. Pogoń natomiast zakończyła rok na 4. lokacie.