Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Jeszcze nie wszystko stracone

Zagłębie Sosnowiec

0

Warta Poznań

2

• Koniec meczu! Warta Poznań zareagowała sportową złością na swoje ostatnie wyniki na zapleczu Ekstraklasy i wyszła na mecz z Zagłębiem Sosnowiec, by odnieść pewne zwycięstwo. Tak się właśnie stało.

• NIE MA GOLA! Mateusz Kupczak uderzył na bramkę, ale znakomitą interwencją popisał się teraz Stępniowski. Wciąż 0:2 dla gości.

• RZUT KARNY DLA WARTY! Bartłomiej Babiarz faulował w polu karnym Mariusza Rybickiego.

• Rubio zatrzymał szybki atak poznaniaków. Jest kartka

• Kieliba nie dał się tym razem ograć Małeckiemu. Skrzydłowy Zagłębia czysto został zatrzymany i z kontrą wyszli goście.

• Jakub Apolinarski zastąpił Michała Jakóbowskiego.

• Świetna akcja zmienników! Seedorf wyłożył piłkę Rubio, ale ten w dogodnej sytuacji huknął nad bramką.

• Dwie interwencje Lisa w powietrzu. Raz za mocno dośrodkował Pawłowski, drugim razem nie docenił swojej siły Ryndak.

• Kuzdra w indywidualnej akcji. Faulował w ofensywie Babiarza.

• Spławski kończy swój występ na dziś. Szczepaniak za niego.

• Seedorf za mocno zagrał na skrzydło do Małeckiego i piłka opuściła boisko. Młody zawodnik dostał teraz reprymendę od zawodnika.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Szwed zastąpił Nawotkę.

• Robert Janicki wykonał świetną pracę. Czas na zmianę - wszedł za niego Danielewicz.

• Rubio Lopez zastąpił Karbowego.

• Zmarnowana szansa Piaseckiego! Napastnik Zagłębia dwa razy strzelał z bliska na bramkę i Adrian Lis zapracował sobie tymi interwencjami na MVP tego spotkania.

• Łopata dobrze interweniował we własnym polu karnym. Była to kolejna groźna wrzutka Janickiego.

• Gospodarze mają problem z zagrożeniem bramki Lisa. Dwukrotnie wyszli z akcją, ale faulowali w ofensywie. Czas ucieka.

• Seedorf zastąpił Grzelaka. Zagłębie chce odrobić straty

• Próbują szybko odpowiedzieć gospodarze, ale strzał głową Babiarza był niecelny.

• Rzut rożny dla gości, do piłki podszedł Janicki i dośrodkował idealnie na głowę obrońcy Warty. Ławniczak pokonał Stępniowskiego i podwyższył prowadzenie.

• GOOOOOOOL! ALEKS ŁAWNICZAK!

• Małecki w roli środkowego napastnika, zawodnik doskoczył do podania Ryndaka, ale ubiegł go Rybicki.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania.

• Choć Warta nie ma jednoznacznej przewagi na boisku, to jej akcje są o wiele bardziej składne - widać różnorodność taktyczną, jest wielu zawodników angażujących się w ofensywie. Grę Zagłębia ciągnie tylko Małecki i Pawłowski, a to może być za mało na trzeci zespół 1 Ligi. Zobaczymy, jak obraz gry zmieni się po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• To powinno być 0:2! Spławski tym razem w roli podającego, a na wślizgu, zaledwie kilka metrów od bramki, uderzał Janicki. Milimetry obok słupka.

• Pachniało golem dla gości od samego początku. Trójkowa akcja poznaniaków - Jakóbowski do Rybickiego, a ten sprytnie oddał futbolówkę Spławskiemu. Zawodnik Warty zwodem ograł obrońcę i wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOL! ŁUKASZ SPŁAWSKI!

• Jęk zawodu na trybunach. Małecki dostał piłkę w polu karnym, w charakterystyczny dla niego sposób zwiódł rywala i uderzył na bliższy słupek. Tylko boczna siatka.

• Teraz Stępniowski świetnie obronił strzał Rybickiego. Dobitka Kuzdry już niecelna.

• Jakub Kuzdra uderzał z pierwszej piłki po zablokowanym dośrodkowaniu Janickiego. Bardzo niecelnie.

• Każde dośrodkowanie Zagłębia w pole karne gości kończy się interwencją Lisa, bądź też Ławniczaka. Teraz znów ten sam scenariusz. Pawłowski wrzuca - obrońca daleko wybija.

• Jakóbowski wyskoczył do wrzutki, ale źle nakrył futbolówkę i poszybowała ona wysoko nad bramką.

• Świetny moment Warty. Teraz znakomite podanie Spławskiego do Kiełba i ten mocno uderzył na bramkę. Tuż nad poprzeczką!

• I kolejna interwencja Lisa! Pawłowski znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym i uderzył na bramkę. Świetny refleks bramkarza gości.

• Ryndak próbował płasko dograć w pole karne do Piaseckiego, ale uprzedził to zagranie Lis.

• Ławniczak zażegnał niebezpieczeństwo po dośrodkowaniu Pawłowskiego z rzutu wolnego.

• Gospodarze przetrzymali pierwszy kwadrans naporu poznaniaków i wyszli z kontratakiem. Zagranie z jednej strony boiska Małeckiego do Pawłowskiego na drugie skrzydło. Ten zszedł z piłką do środka i uderzył, dokręcając w stronę bramki. Strzelił jednak obok.

• Kolejna groźna centra Janickiego, tym razem do futbolówki doszedł Kuzdra. Uderzył z ostrego kąta na bramkę i świetna interwencja Stępniowskiego.

• Jakub Kiełb szukał partnera zespołu swoim dośrodkowaniem. Był w szesnastce Trałka, uderzył głową, ale nad bramką.

• Sprytnie rozegrany stały fragment gry. Janicki zagrał płasko ze skrzydła do Rybickiego, ten sprzed pola karnego uderzył z pierwszej piłki, ale został zablokowany. Dobitka Trałki również ląduje w nogach rywali.

• Hołota zatrzymał w środku pola rozpędzonego Jakóbowskiego.

• Babiarz faulowany w okolicach własnego pola karnego.

• Janicki bardzo lekko dośrodkował w pole karne. Przejął piłkę Pawłowski i już ruszają z akcją gospodarze.

• Zaczynamy spotkanie!

• Warta musi zdobyć jeszcze jeden punkt więcej, bo ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań z oboma głównymi rywalami. Dlatego Warta, zamiast spoglądać do góry, musi także nastawić się na zajęcie trzeciego miejsca na koniec sezonu, które w ewentualnych barażach da możliwość zagrania półfinału i ewentualnego finału na obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim.

• Warta Poznań ma jeszcze nadzieję na znalezienie się na koniec sezonu na miejscu dającym bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. W piątkowy wieczór punkty straciła Stal Mielec. Jeśli Poznaniacy wygrają, do drugiego miejsca w tabeli zabraknie im tylko dwóch punktów.

• Piątkowy rywal Warty gra bardzo słaby sezon i na cztery kolejki przed końcem sezonu jest zamieszany w walkę o utrzymanie w lidze, mając tylko dwa punkty przewagi nad zajmującą 16. miejsce Odrą Opole. Zagłębie w ostatnich trzech spotkaniach zdobyło tylko jeden punkt i w poprzedniej kolejce przegrało u siebie z Chrobrym Głogów 0:2.

• Oba zespoły będą niezwykle zdeterminowane, bo od trzech spotkań nie zaznały smaku zwycięstwa i mocno liczą na przełamanie.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań!

©Łukasz Klimaniec

Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań ONLINE. W piątkowy wieczór Warta Poznań wchodzi na ostatnią prostą w tym sezonie Fortuna 1. Ligi. Do końca rozgrywek zostały cztery mecze i na pierwszy ogień idzie Zagłębie Sosnowiec. Oba zespoły będą niezwykle zdeterminowane, bo od trzech spotkań nie zaznały smaku zwycięstwa i mocno liczą na przełamanie. Początek meczu o godz. 20:10. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Fortuna 1 Liga: Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań ONLINE

Warta Poznań ma jeszcze nadzieję na znalezienie się na koniec sezonu na miejscu dającym bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy, ale szanse na to są już bardzo małe. Zieloni mają pięć punktów straty do Stali Mielec i sześć do Podbeskidzia, a żeby ich wyprzedzić, to Warta musi zdobyć jeszcze jeden punkt więcej, bo ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań z oboma głównymi rywalami. Dlatego Warta, zamiast spoglądać do góry, musi także nastawić się na zajęcie trzeciego miejsca na koniec sezonu, które w ewentualnych barażach da możliwość zagrania półfinału i ewentualnego finału na obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim. Zieloni mają trzy punkty przewagi nad czwartym Radomiakiem Radom.

Zdaniem autora tekstu Warta Poznań w zeszłym tygodniu zaprzepaściła szansę bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy, kiedy to dość niespodziewanie przegrała "u siebie" z Chrobrym Głogów i Puszczą Niepołomice. Trener zdaje sobie sprawę, że będzie ciężko, ale nie składa broni w walce o ekstraklasę.

– Będziemy walczyli do samego końca o awans. Niezależnie od tego, czy bezpośredni, czy poprzez baraże. Wierzymy w to, dopóki są matematyczne szanse, bo w piłce nożnej dzieją się rzeczy niewyobrażalne, nielogiczne - mówił przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec Piotr Tworek.

Warta Poznań do końca sezonu może zdobyć 12 punktów, ale szkoleniowiec Zielonych nie chce stawiać sobie celu punktowego na te ostatnie cztery mecze. Warciarze po pandemii na 24 możliwe punkty zdobyli tylko 10.

– W każdym meczu gramy o 3 punkty i taki cel będzie postawiony przed zespołem przed meczem w Sosnowcu. Jak tak sięgam pamięcią do ostatnich tygodni i dyskusji o braku regularnego punktowania, braku zwycięstw, to przypominam sobie, że dużo jest tłumaczenia, analiz, a myślę, że czas się w końcu wziąć do roboty. Czas na boisku potwierdzić swoją wartość i wygrać mecz.

W Sosnowcu Piotr Tworek nie skorzysta z Michała Grobelnego, który pauzuje za żółte kartki. Do zdrowia wrócił Mateusz Szczepaniak i jest to dobra informacja, bo Warta ma ostatnio problem ze zdobywaniem goli. Główny snajper Zielonych - Gracjan Jaroch - od dziewięciu meczów nie zdobył gola, ale to nie tylko jego wina, że Zieloni mają problem ze zdobywaniem goli i punktowaniem. Maszyna Warty Poznań, która potrafiła wygrać z każdym, teraz mocno się zacięła i prawie wszystkie tryby mają spore problemy - od obrony po atak.

Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań TRANSMISJA TV i ONLINE

Spotkanie Zagłębia z Wartą pokaże Polsat Sport. Początek meczu o godzinie 20:10. Stream online dostępny na platformie Ipla.tv. Tekstowa relacja na żywo w GOL24.pl. Zapraszamy!