Tomasz Kuczyński
20.01.2021. Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 2:2.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W środę 20.01.2021 r. w sparingu rozegranym na Stadionie Ludowym Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Wisłą Kraków 2:2 (0:1). Udany debiut w Zagłębiu zaliczył Słowak Patrik Misak. Zobacz ZDJĘCIA ze sparingu Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków.

Dla Wisły Kraków był to trzeci sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. Pierwszoligowe Zagłębie zaliczyło pierwszy mecz kontrolny.

Zobacz ZDJĘCIA ze sparingu Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków

W wyjściowym składzie Zagłębia było dwóch pozyskanych zimą piłkarzy – Szymon Sobczak i Maciej Ambrosiewicz. Był też jeden hiszpański zawodnik testowany, grający na pozycji środkowego obrońcy.

Yaw Yeboah dopiął swego

Wisła szybko przejęła inicjatywę i dążyła do zdobycia gola. Głównym efektem przewagi gości były rzuty rożne, ale nie brakowało też okazji. W 23. minucie Krystian Stępniowski poradził sobie z główką Aleksandra Buksy, a w 34. minucie bramkarza Zagłębia był górą w pojedynku z Yawem Yeboahem. Cztery minuty później reprezentant Ghany dopiął swego uderzając z półwoleja nie do obrony z pola karnego.

Na koniec I połowy Zagłębie miało okazję na wyrównanie. Kamil Broda odbił piłkę po uderzeniu Szymona Pawłowskiego, a następnie ofiarnie interweniował przy dobitce Mateusza Szweda.

Bramka debiutanta

Na drugą część oba zespoły wyszły w nowych składach. W drużynie gospodarzy zadebiutował trzeci zimowy nabytek - Słowak Patrik Misak. Początek tej części był dla Zagłębia obiecujący, ale to Wisła zdobyła bramkę. Piotr Starzyński podał do Stefana Savicia, który z pola karnego pokonał Kacpra Chorążkę. Sosnowiczanie zostawili za dużo luzu rywalom i zostali skarceni. Wisła od tego momentu znów panowała na boisku, a bramkarz Zagłębia nie mógł narzekać na nudę.

Gospodarzom udało się jednak zdobyć bramkę kontaktową. Michał Buchalik „wypluł” piłkę po strzale Patryka Małeckiego i dobił ją Misak, zaliczając trafienie w debiucie. Wisła powinna szybko odpowiedzieć, ale Starzyński chybił z kilku metrów.

Misak wywalczył też rzut karny

Zagłębie zaskoczyło Wisłę szybką kontrą, na końcu której Daniel Hoyo Kowalski sfaulował Misaka i mieliśmy rzut karny. Goncalo Gregorio strzelił tuż przy słupku i był remis 2:2. Takim wynikiem zakończył się środowy sparing.

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Yaw Yeboah (38), 0:2 Stefan Savić (56), 1:2 Patrik Misak (71), 2:2 Goncalo Gregorio (80-karny)

Zagłębie: (I połowa) Krystian Stępniowski - Łukasz Turzyniecki, Lukas Duriska, zawodnik testowany, Quentin Seedorf - Mateusz Szwed, Kacper Radkowski, Maciej Ambrosiewicz, Joao Oliveira, Szymon Pawłowski - Szymon Sobczak.
(II połowa) Kacper Chorążka - Dawid Ryndak, zawodnik testowany (67. Sebastian Kopeć), Piotr Polczak, Dawid Gojny - Patrik Misak, Patryk Wiszniowski, Nikolas Korzeniecki, Martim Maia, Patryk Małecki - Goncalo Gregorio.

Wisła: (I połowa) Kamil Broda - Łukasz Burliga, Michal Frydrych, Kamil Głogowski, Maciej Sadlok - Yaw Yeboah, Patryk Plewka, Chuca, Rafał Boguski, Aleksander Buksa - Fatos Bećiraj.
(II połowa) Michał Buchalik - Dawid Szot, Daniel Hoyo-Kowalski, Serafin Szota, Dawid Abramowicz - Piotr Starzyński, Wiktor Szywacz (82. Kacper Chełmecki), Gieorgij Żukow, Stefan Savić, Jean Carlos Silva - Felicio Brown Forbes.