Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. O zupełnie inne cele

4

Wisła Kraków

3

• KONIEC MECZU!!!

Po świetnym spotkaniu wymianie ciosów Zagłębie Sosnowiec pokonuje Wisłę Kraków 4:3!

• Jeszcze szansa gospodarzy! Po crossie Szymona Pawłowskiego Żarko Udovicić uderza z woleja nad bramką.

• Świece we własnym polu karnym "gasi" Lukas Hrosso.

• Sławomira Peszko uderza zza pola karnego w stronę dalszego rogu. Tor lotu główką (szczupakiem) chciał zmienić Krzysztof Drzazga, ale przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Krakowianie w ataku prawą stroną. Z problemami, ale szczęśliwie sobie gospodarze.

• AJJJJJJJJJJJJ!!!

KAPITALNE diagonalne podanie Macieja Sadloka do Łukasza Burligi, który zagrywa wzdłuż linii pola bramkowej. Trzech (!) kolegów nie zdołało zamknąć akcji, w tym ostatni - Sławomir Peszko!

• Wojciech Słomka zastępuje Marko Kolara.

• Jarosław Przybył dolicza 7 minut do drugiej połowy.

• Vukan Savicević kopie w pole karne... do nikogo.

• Szymon Pawłowski podaje prostopadle na wolne pole do Olafa Nowaka. W polu karnym uprzedza go Mateusz Lis.

• Mateusz Możdżeń przerywa groźnie zapowiadającą się kontrę "Białej Gwizdy".

A kibice beniaminka świętują jakby Zagłębie zdobyło mistrzostwo!

• Radość po bramce

• MATEUSZ MOŻDŻEŃ TRAFIA!!! Uderza płasko tuż przy prawym słupku. Mateusz Lis rzucił się w stronę lewego!

• Po wideoweryfikacji sędzia Jarosław Przybył ostatecznie i definitywnie wskazuje na "wapno".

• Rzut karny dla Zagłębia! Łukasz Burliga faulował Żarko Udovicicia!

• ... a w Wiśle za Vullneta Bashę wchodzi Patryk Plewka.

• Giorgi Gabedawa kończy występ w dzisiejszym spotkaniu. Na murawie jest już Olaf Nowak.

• Po chwili strzał Mateusza Możdżenia z pola karnego w ostatniej chwili blokuje Rafał Boguski.

• I tak też było.

Sosnowiczanie wychodzą z opresji i kontrą, ale Mateusz Możdżeń podaje nie w tempo do Tomasza Nawotki.

• Rzut wolny dla gości ok. 30 metrów od bramki. Raczej nie będzie strzału a dośrodkowanie.

• Ostre wejście Patrika Mraza w Łukasza Burligę. Obrońca Zagłębia pokazuje piłkę, ale mocno ucierpiał obrońca Wisły w tej sytuacji.

• Zdaniem sędziego Giorgi Gabedawa faulował Macieja Sadloka. Gruzin wydaje się być zdziwiony tą interpretacją.

• Szymon Pawłowski uderza z ok. 25 metrów tuż nad poprzeczką!

• 36% Posiadanie piłki 64%

• Giorgi Gabedawa na spalonym.

• Pierwsza ofensywna akcja Dawida Ryndaka. Nieudane dośrodkowanie z prawej strony.

• ... a w Zagłębiu Dawid Ryndak wchodzi za Giorgiosa Mygasa.

• Rafał Boguski wchodzi w miejsce Mateja Palcicia.

• RAFAŁ PIETRZAK NIE MYLI SIĘ!!!

Pewnie uderza tuż przy słupku, myląc Lukasa Hrosso!

• Jarosław Przybył nie ma wątpliwości - Giorgos Mýgas powalił w polu karnym Sławomira Peszkę. Rzut karny!

• Łukasz Burliga rozochocił się do dalszej gry. Ładnie urwał się prawą stroną, ale w centrę w pole karne włożył trochę za dużo siły

• Maciej Stolarczyk i jego sztab już witali się gąską! Bardzo dobrze z narożnika dogrywał na bliższy słupek Rafał Pietrzak, gdzie najwyżej wyskakuje Krzysztof Drzazga. Ten główkuje tuż obok dalszego (lewego) słupka!

• Atak Wisły przynosi korner po interwencji Martina Totha.

• Michael Hainloth zmienia Vamarę Sanogo.

• Dość długo Jarosław Przybył weryfikował "na słuchawce" tę akcję. Ostatecznie gol został uznany

• Przydaliby się

• Fantastyczna odpowiedź "Białej Gwiazdy". Najpierw strzał głową Łukasza Burligi odbija do boku bramkarz Zagłębia, by z lewej strony miało miejsce dogranie przed bramką do Łukasza Burligi, który z 2-3 metrów wpycha piłkę za linię bramkową!

• GOL! ŁUKASZ BURLIGA!!!

• NA 30 metrze piłkę za mocno wypuścił sobie Maciej Sadlok. co wykorzystali. Z prawej strony płasko w pole karne zagrywa Tomasz Nawotka, a Żarko Udovicić mocnym strzałem pokonuje Mateusza Lisa!

• DUBLET ŻARKO UDOVICICIA!!!

• To powinien być remis! Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka Krzysztof Drzazga główkuje z bliska, ale skutecznie interweniuje Lukas Hrosso!

• Po chwili "Atmosferić" uderza zza pola karnego po podaniu Marko Kolara. Został jednak zablokowany.

• Wejścia Sławomira Peszki w stylu kung-fu. Żółta kartka.

• Druga polowa rozpoczęta!

• Zupełnie nie widać różnicy, że ostatnia drużyny Ekstraklasy gra z siódmą. Obie drużyny stwarzają sobie sytuacje, a bardziej skuteczni byli gospodarze. Najpierw Żarko Udovocić dobił strzał Szymona Pawłowskiego (po odbiciu Mateusza Lisa), a kilka minut później wynik podwyższył Giorgi Gabedawa.

Wiedząc jednak, że "2:0 to niebezpieczny wynik", beniaminek nie ustrzegł się błędy, który wykorzystał Marko Kolar po podaniu Krzysztofa Drzazgi".

Zapowiada się zatem ciekawa druga połowa. Czy tak będzie? Przekonamy się niebawem.

• Bez doliczania nawet sekundy sędzia Jarosław Przybył kończy pierwszą połowę. Zagłębie Sosnowiec prowadzi z Wisłą Kraków 2:1. Gole dla gospodarzy strzelili Żarko Udovicić i Giorgi Gabedawa, dla "Białej Gwiazdy" - Marko Kolar.

• Ajjj. Prawą stroną urwał się Giorgos Mýgas i centruje za mocno w pole karne. Żarko Udovicić z trudem opanował piłkę przed linią boczną. Jęk zawodu na trybunach.

• Sławomir Peszko uderza z rzutu wolnego, z ok. 30 metrów. W sam środek bramki, czym ułatwił interwencję bramkarzowi.

• Żółta kartka dla Mateusza Możdżenia za faul. Tym samym będzie pauzować w następnej kolejce.

• Ciekawie zapowiadała się kontra beniaminka. Na uderzenie z 18. metra zdecydował się Giorgi Gabedawa. Obok bramki.

• Dośrodkowanie Vukana Savicevicia z prawej strony blokuje Mateusz Możdżeń. Korner nie sprawia problemów Zagłębiu.

• Atak gości przynosi korner. Dobra centa na bliższy słupek, skąd wybija Mateusz Cichocki.

• Techniczne uderzenie Vamary Sanogo przelatuje tuż obok prawego słupka bramki Mateusza Lisa. Po drodze był rykoszet - korner..

• Giorgi Gabedawa chciał prostopadłym podaniem uruchomić Vamarę Sanogo. W porę zorientował się Łukasz Burliga.

Kontrę "Białej Gwiazdy" przerywa jednak gwizdek sędziego - Krzysztof Drzazga i Marko Kolar byli na spalonym.

• Lewą stroną w pole karne "zabrał się" z piłką K rzysztof Drzazga, który po ograniu rywala wykłada piłkę przed bramkę do Marko Kolara. Ten spokojnie opanował piłkę, po czym kieruje do pustej branki!

• WISŁA ŁAPIE KONTAKT! MARKO KOLAR!!!

• Bardzo nieudane uderzenie Mateja Palcicia. Daleko od bramki beniaminka.

• Zabójcza kontra gospodarzy! Prawą stroną pognał Vamara Sanogo, który centruje idealnie do wbiegającego Gruzina a ten kieruje piłkę wolejem w lewy dolny róg! Mateusz Lis był bezradny!

• GOL! GIORGI GABEDAWA!!!

• Po centrze z rzutu rożnego Vamara Sanogo główkuje nad poprzeczką.

• Niewiele brakowało, by fatalny błąd Lukasa Klemenza wykorzystał Vamara Sanogo! Francuz zabiera piłkę rywalowi w polu karnym i jego atomowe uderzenie z trudem paruje Mateusz Lis!

• Krzysztof Drzazga na spalonym.

• Vamara Sanovo za szybko wystartował do prostopadłego podanie. Dostaje piłkę za plecy,.. A przed sobą miał korytarz do bramki Mateusza Lisa.

• "Biała Gwiazda" nie jest na razie w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego Zagłębia. Vukan Savicević zagrywa miękko w pole karne do Sławomira Pieszki, ale uprzedził go Mateusz Cichocki.

• Jest forma

• Goście dążą do szybkiego wyrównania. Marko Kolar uderza jednak z dalszej odległości daleko od bramki Lukasa Hrosso

• Szymon Pawłowski dopada do wybitej piłki przed pole karne, po czym decyduje się na techniczne uderzenie w stronę dalszego rogu. Mateusz Lis odbija piłkę, ale pod nogi Żarko Udovicicia, który strzela do pustej bramki!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! ŻARKO UDOVICIĆ!!!

• Pojedynek Tomasza Nawotki z Maciejem Sadlokiem. Górą był pomocnik Zagłębia, który został p chwili powalony blisko chorągiewki.

• Wisła ma jednak korner z lewego narożnika. Niezła centra na 8. metr, gdzie jednak sędzia dopatrzył się faulu zawodnika gości.

• Dobre rozciągnięcie gry przez "Białą Gwiazdę" na lewe skrzydło do Rafała Pietrzaka. Ten w pełnym biegu przeciągnął dośrodkowanie poza "szesnastkę" beniaminka.

• Faulowany przed własnym polem karnym był Krzysztof Drzazga.

• Atak gospodarzy prawą stroną. Przedarł się w pole karne Tomasz Nawotka, ale poradził sobie z nim Maciej Sadlok.

• Lukas Hrosso świetnie odbił uderzenie Sławomira Peszko! Bardzo dynamiczny poczatek meczu w wykonaniu obu drużyn.

• Mýgas podciągnął z piłką i uderzył z 25. metrów, ale futbolówka poszybowała nad bramką.

• Faul Krzysztofa Drzazgi na Szymonie Pawłowskim.

• Szybki kontratak Zagłębia i gospodarze również wywalczyli rzut rożny.

• Peszko wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym na Stadionie im. Henryka Reymana padł remis 2:2. Wynik w doliczonym czasie gry otworzył Dawid Kort skutecznie wykonując rzut karny. Jednak już na początku drugiej części meczu Alexander Cristavao doprowadził do wyrównania. Dziesięć minut przed końcem spotkania ponownie prowadzenie Wiśle dał Jesus Imaz i gdy wydawało się że "Białą Gwiazda" zgarnie komplet punktów do bramki Mateusza Lisa trafił ponownie Cristavao.

• Trener Wisły chwalił Zagłębie za ostatnie występy. – Wraca do gry Sanogo. Jeśli chodzi o ofensywę, to większość akcji przechodzi w Zagłębiu przez Szymona Pawłowskiego – dodaje trener. – To jest zespół, który wszedł na ścieżkę zwycięstw i będzie chciał to podtrzymać. My mamy jednak swoje argumenty. Wiemy dlaczego Sosnowiec wygrywał w ostatnich spotkaniach, mamy swój plan i będziemy chcieli go zrealizować - deklaruje Stolarczyk.

• Wisła efektownie wygrała trzy poprzednie spotkania prezentując zdecydowanie najlepszy futbol ze wszystkich zespołów Lotto Ekstraklasy. W trzech ostatnich meczach zdobyła aż trzynaście bramek pozwalając przeciwnikom wbić sobie cztery. Biorąc pod uwagę szczupłość kadry, dla "Białej Gwiazdy' lepiej byłoby grać co tydzień, żeby było więcej czasu na podleczenie urazów. Maciej Stolarczyk nawet tego nie kryje: – Wolelibyśmy grać w rytmie tygodniowym, ale taki jest terminarz, więc nie ma co narzekać, tylko trzeba wyjść na boisko i zrobić swoje – powiedział szkoleniowiec.

• - Zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze w Legnicy. Było to dla nas ważne zwycięstwo na wyjeździe, ponieważ potrzebujemy punktów jak tlenu. Musimy pamiętać o meczu Wisły z Legią. Nasz najbliższy rywal zaprezentował się świetnie z mistrzem Polski i wygrał zdecydowanie 4:0. Dla obu drużyn to nowa sytuacja, kiedy trzeba zagrać co trzy dni - zauważa Valdas Ivanauaskas, trener Zagłębia.

• Zagłębie Sosnowiec obudziło się z letargu i w ostatniej fazie sezonu poprawiło wyniki. Do bezpiecznego miejsca w tabeli drużyna z Sosnowca traci obecnie sześć punktów, co wcale nie jest stratą nie do odrobienia. W środę naprzeciwko Zagłębia stanie opromieniony wysokim zwycięstwem nad Legią zespół "Białej Gwiazdy".

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić relacje LIVE z meczu Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków!

Bartosz Głąb

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków ONLINE. Środowe spotkanie w Sosnowcu pomiędzy Zagłębiem i Wisłą Kraków będzie bardzo istotne dla obu drużyn. Gospodarze poprawili wyniki i chcą w końcu wydostać się z ligowego dna. Punktów potrzebuje też "Biała Gwiazda", bo miejsce w grupie mistrzowskiej wcale nie jest pewne. Relacja LIVE w GOL24!

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków?

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków ONLINE

NIE ZAGRAJĄ

Zagłębie Sosnowiec: Babiarz, Gressak, Polczak, Pribula (kontuzje);

Wisła Kraków: Bartosz, Buchalik (kontuzje).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Zagłębie Sosnowiec: Hrosso - Mraz, Cichocki, Toth, Mygas - Udivicić, Możdżeń, Pawłowski, Milewski, Nawotka - Gabedava;

Wisła Kraków: Lis - Pietrzak, Wasilewski, Sadlok, Burliga - Peszko, Savicević, Basha, Błaszczykowski - Kolar, Drzazga.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk 0:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 4:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)

WISŁA KRAKÓW
Wisła Kraków - Legia Warszawa 4:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Cracovia 3:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Korona Kielce - Wisła Kraków 2:6 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:3 (LOTTO Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)

SĘDZIA - Jarosław Przybył (Kluczbork)

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków od 20:25 przeprowadzi Eurosport HD. Mecz prosto ze Stadionu Ludowego w Sosnowcu skomentują Edward Durda i Maciej Żurawski. Relacja LIVE w GOL24.

20:30 Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków Eurosport 1