Zagłębie zremisowało z Lechią

Michał Wieczorek
Marcin Lachowski jest motorem napędowym drużyny Zagłębia
Marcin Lachowski jest motorem napędowym drużyny Zagłębia Rafał Jamróz (Ekstraklasa.net)
W Sosnowcu w ostatnim meczu 9 kolejki grupy zachodniej 2 ligi Zagłębie zremisowało z Lechią Zielona Góra 1:1.

Nie chcielibyśmy robić antyreklamay rozgrywkom drugiej ligi, ale mecz Zagłębia z Lechią był żenującym widowiskiem. Ostatnia w tabeli Lechia Zielona Góra zdobyła pierwsze w tym sezonie punkty, na boisku w Sosnowcu, gdzie Zagłębiacy jeszcze nie przegrali.

Nie Lechia zagrała tak świetne spotkanie, ale Zagłębie zagrało najgorsze w tym sezonie zawody. Remis uratowali w doliczonym czasie gry, kiedy strzałem z rzutu wolnego Rafała Dobrolińskiego pokonał Adrian Pajączkowski. Na początku drugiej połowy Lechia wyszła na prowadzenie po strzale z rzutu karnego Luisa Mendez Galdino. Zagłębie kończyło mecz w "10" po czerwonej kartce dla Dżenana Hosića.

Piłkarzom gości mocno dostało się od trenera po zakończeniu spotkania. Maciej Murawskie, który kierował poczynaniami zespołu z trybun, po ostatnim gwizdku sędziego zszedł na murawę i w dość ostrych słowach skomentował sytuacje z ostatniej minuty do swoich piłkarzy.

Z meczu przeprowadziliśmy relację "na żywo".