Zaległości odrobione. Jedenastka 18. kolejki Fortuna 1 Ligi według GOL24.pl!

Piotr Szymański
autor: Piotr Szymański
Odrobiliśmy zaległości z 18. kolejki Fortuna 1 Ligi. Część spotkań zostało przełożonych ze względu na powołania zawodników do reprezentacji młodzieżowych. W meczu na szczycie Warta Poznań uległa Stali Mielec. Siłę ofensywną pokazało Podbeskidzie Bielsko-Biała, które rozbiło Zagłębie Sosnowiec. Do comebacków ze stanu 0:2 doprowadziły Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Radomiak Radom. Kto zasłużył na miejsce w Jedenastce 18. kolejki Fortuna 1 Ligi? Sprawdźcie!

Konrad Jałocha (GKS Tychy)
W świetnym stylu obronił jedenastkę wykonywaną przez Leandro. Co prawda w ostatnich 10 minutach dał się dwukrotnie pokonać Patrykowi Mikicie, ale nie mógł zrobić więcej w tych sytuacjach.

Michał Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów)
Kapitan Chrobrego w meczu z Miedzią Legnica z rzutu karnego zdobył swoją 6. bramkę w rundzie jesiennej. Czyżby przymierzał się do pobicia rekordu kariery, który wynosi 7 trafień w lidze (sezon 2013/14)?

Michał Ozga (Wigry Suwałki)
Po 6 kolejkach przerwy wrócił do pierwszego składu. W wyjazdowym spotkaniu z Chojniczanką Chojnice środkowy obrońca gości znalazł się tuż przed bramką i z bliska otworzył wynik. 19-latek z pewnością zyskał w oczach trenera.

Łukasz Bogusławski (Olimpia Grudziądz)
Po zmianie stron piłka poszukała środkowego obrońcy Olimpii pod bramką Chrobrego Głogów i Bogusławski zdobył swoją pierwszą bramkę dla nowego zespołu.

Tomas Mikinić (Odra Opole)
Słowak poprowadził opolan do trzeciego zwycięstwa z rzędu. Mikinić pojawił się na placu gry na ostatnie 30 minut i w tym czasie zdołał zdobyć dwie bramki. Otworzył wynik z rzutu karnego, a następnie przytomnie sfinalizował kontrę Odry.

Patryk Mikita (Radomiak Radom)
Były zawodnik warszawskiej Legii w pojedynkę uratował punkt dla zespołu Radomiaka. Najpierw w 80. minucie uderzył z dystansu, a w końcówce wykorzystał piłkę meczową i strzałem piętą wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Rafał Figiel (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Świetny mecz rozgrywającego Górali. Figiel zdobył piękną bramkę z dystansu i wrzucał idealne piłki za obronę Zagłębia Sosnowiec. Skorzystał z takiego dogrania Marko Roginić.

Łukasz Moneta (GKS Tychy)
W ostatnich sezonach kompletnie przepadł nam ten zawodnik, uznawany nie tak dawno temu za duży talent. W meczu z Radomiakiem Radom jednak błysnął. Strzelił gola i dołożył asystę. Będzie dostawał więcej szans od trenera?

Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
Wiele zależy od niego w zespole Słoni. 31-letni Słowak mocno przyczynił się do odrobienia dwubramkowej straty w meczu z Sandecją Nowy Sącz. Z zimną krwią wykonał rzut karny, a także zanotował asystę zgraniem piłki głową po stałym fragmencie.

Marko Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
24-letni Chorwat sprowadzony z 2. ligi słoweńskiej wyrasta na czołową postać Podbeskidzia w tym sezonie. W meczu z Zagłębiem Sosnowiec pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam w stylu Tomasza Frankowskiego. Dołożył jeszcze asystę wystawiając piłkę jak na tacy Karolowi Danielakowi.

Maciej Korzym (Sandecja Nowy Sącz)
Szybkość może już nie ta, co kiedyś, ale nadal jest siła fizyczna i umiejętność zastawienia piłki. W spotkaniu z Bruk-Bet Termaliką w 14. minucie idealnie siadła mu futbolówką na prawą nogę, a piłka zatrzepotała w okienku bramki. Miał również udział przy drugim golu.

REZERWOWI: Daniel Niźnik (GKS Bełchatów), Michał Orzechowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Łukasz Sołowiej (GKS Tychy), Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki), Marek Mróz (GKS Jastrzębie), Bartosz Biel (GKS Bełchatów), Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Mateusz Mak (Stal Mielec), Michał Żebrakowski (Wigry Suwałki), Andreja Prokić (Stal Mielec).