Zaległości w 3. lidze piłkarskiej. Korona II pokonała Chełmiankę, porażka ŁKS Probudex -28-29 listopada [SPRAWDŹ WYNIKI I TABELĘ]

dor, DW
Dawid Łukasik
W weekend 28-29 listopada odbędą się zaległe mecze trzeciej ligi piłkarskiej z udziałem m.in. Korony II Kielce i ŁKS Probudex Łagów. Sprawdź wyniki i tabelę.

Chełmianka Chełm - Korona II Kielce 3:4 (1:2)
Bramki: Łukasz Mazurek 14 z rzutu karnego, 55, Krystian Wójcik 50 - Miłosz Strzeboński 30 (k), Jakub Konstantyn 32 z rzutu karnego, Dawid Słabosz 46, Jakub Rybus 60.
Korona: Sandach - Cukrowski, Prętnik, Kiełb, Kośmicki (85' Bujak), Więckowski - P. Lisowski, Słabosz, Konstantyn (75' Majewski), Strzeboński (46' Rybus), Piróg (89' Malec).

Kielczanie podeszli do tego spotkania po serii kilku udanych spotkań. Najpierw ograli 4:1 Siarkę Tarnobrzeg u siebie, potem wygrali 2:1 derby województwa z Wisłą Sandomierz, a następnie przegrali 3:4 z Wólczanką Wólką Pełkińska. W sobotnie popołudnie w meczu z ich udziałem znów padło siedem bramek, jednak tym razem to oni byli górą.
Gospodarze objęli prowadzenie jednak jako pierwsi, a Łukasz Mazurek skutecznie egzekwował rzut karny.
Do przerwy kielczanie zdołali jednak najpierw wyrównać, a potem wyjść na prowadzenie. Najpierw Do bramki trafił Miłosz Strzeboński, a chwilę później jego wyczyn powtórzył Jakub Konstantyn.
Tuż po przerwie prowadzenie żółto-czerwonych podwoił Dawid Słabosz, jednak niespodziewanie w 55. minucie znów zrobił. Triumf gościom dał jednak Jakub Rybus.

- Od dłuższego czasu gramy coraz lepiej. Jesteśmy w dobrej dyspozycji. Zagraliśmy naprawdę dobry mecz z doświadczonym przeciwnikiem. Spotkanie było bardzo szybkie i stało na wysokim poziomie. Po analizie rywala postanowiliśmy zmienić system gry i ustawienie. Cieszę się, że te korekty się sprawdziły - powiedział po spotkaniu z Chełmianką Sławomir Grzesik, trener rezerw Korony II (za korona-kielce.pl).
Jego podopieczni rywalizację w rundzie jesiennej zakończyli na 14. miejscu w tabeli - w 20 spotkaniach zdobyli 23 punkty.

ŁKS Probudex Łagów - Stal Stalowa Wola 1:4 (0:3)
Bramki: Adam Imiela 62 z karnego - Piotr Mroziński 14, Bartosz Wiktoruk 23, 45, Michał Fidziukiewicz 66.
ŁKS: Pietras 2 – Krzeszowski 4 (74 Amarildo), Czerwiak 4, Ślefarski 4, Mójta 4 – K. Rogoziński 5, Biesiada 4, Uniat 4 (88 Rusiecki), F. Rogoziński 4 – Gierczak 1 (46 Borowiak), Imiela 5 (88 Kołodziej).
Stal: Korziewicz 6 – Zięba 6 (70 Stępniowski), Khorolskyi 6, Witasik 6, Sobotka 6 (87 Waszkiewicz) – Wiktoruk 7, Mroziński 7 (87 Stelmach) – Jopek 6, Mistrzyk 6 (87 Lebioda), Szifer 6 – Fidziukiewicz 7.
Żółte kartki: Biesiada, Mójta, Imiela – Wiktoruk.
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

Przed meczem uczestnicy spotkania minutą ciszy uczcili minutą ciszy pamięć Diego Maradony, jednego z najwybitniejszych futbolistów w historii, mistrza świata z reprezentacją Argentyny z 1986 roku z Meksyku. W pierwszej połowie na boisku rządziła Stal, która większość czasu znajdowała się w posiadaniu piłki. – Nasza dominacja nie podlegała dyskusji – podsumował premierową odsłonę Jaromir Wieprzęć, trener Stali. Jego zespół wyszedł na prowadzenie w 14 minucie po strzale Piotra Mrozińskiego (asysta Filipa Szifera). Gol na 0:2 to efekt składnej akcji gości, świetnej wymiany podań i błędu golkipera ŁKS, który mógł się zachować zdecydowanie lepiej przy uderzeniu Bartosza Wiktoruka. Ekipa Ireneusza Pietrzykowskiego próbowała, groźnie z wolnego uderzył Adam Mójta, ale jeszcze przed przerwą przyjęła kolejny cios. Strzał Piotra Mrozińskiego dobił Wiktoruk. Wielki zawód przeżywał Paweł Pustuła, kierownik ŁKS Probudex Łagów, który obchodził urodziny i liczył na prezent. Po przerwie przez jakiś czas wyglądało, że beniaminek przynajmniej spróbuje sprawić upominek kierownikowi, zdobył nawet kontaktowego gola z karnego, ale szybko został sprowadzony na ziemię. W końcówce grano na śniegu, przy przenikliwym zimnie, a arbiter nawet nic nie doliczył do drugiej połowy.

Stal Kraśnik - Podlasie Biała Podlaska 4:1 (1:1)
Bramki: Adrian Cybula 40, Adrian Popiołek 47, 55, Jakub Czelej 80 - Paweł Zabielski 22.

21. Hetman Zamość 20 7 18-60

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

POLECAMY RÓWNIEŻ:

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: