2

Arka Gdynia

2

• Dziękuję za uwagę i do następnego meczu w Gdyni z Wisłą.

• Nie zabrakło emocji w końcówce spotkania. Rzutem na taśmę Drygas wyrównuje stan meczu. Nalepa miał jeszcze piłkę na tacy w 93 minucie, ale chybił.

• Koniec! 2:2!

• Jeszcze po akcji Renusza piłkę meczową miał Nalepa, ale chybił!

• Zamieszanie po rzucie rożnym i Drygas pakuje piłkę do siatki z 3 metrów. Mamy remis!

• Drygaaas! 2:2! Co za emocje!

• Arbiter dolicza 3 minuty.

• Świetna kombinacja Arki, Abbott zgrywa pięknie pietą do Wojowskiego, a ten bliski szczęścia, jednak tym razem dobrze spisał się Sapela, który w ostatniej chwili uprzedza skrzydłowego Arki.

• Zawisza przycisnął w końcówce. Serię wrzutek kończy strzałem aktywny Łukowski. Znowu ponad bramką.

• Smektała postraszył strzałem z dystansu, ale piłka poszybowała w bezpiecznej odległości od słupka.

• Cóż to było za uderzenie Da Silvy z wolnego. Brazylijczyk pocelował w samo okienko, a piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki. Sapela bez szans.

• Na końcowe minuty wchodzi Wojowski, zastępując Yussuffa.

• Marcus Da Silva! Co za gol z rzutu wolnego! Arka prowadzi 2:1!

• Warcholak w indywidualnym rajdzie faulowany przez Alaverdashviliego w okolicach pola karnego. Będzie niebezpiecznie.

• Zapowiada się emocjonująca końcówka. Czy któraś ekipa rozstrzygnie ten mecz na swoją korzyść?

• Tomasiewicz zastępuje na placu gry Bożoka.

• Ależ bomba Da Silvy! Ponad bramką...

• Nawotczyński upomniany żółtą kartką za wejście nakładką w Nalepę.

• Jałocha w lewo, a piłka w prawo i mamy remis. Drygas wykorzystuje "jedenastkę" z dużym spokojem.

• Stolc fauluje w polu karnym Łukowskiego i za moment Drygas będzie wykonywał rzut karny!

• Bożok ogląda żółtko.

• Rozkręca nam się to spotkanie. Mica zgrywa przed polem karnym do Drygasa, a ten uderza mocno i precyzyjnie po ziemi. Świetnie interweniuje Jałocha, który paruje piłkę do boku.

• Łukowski zmienia Konę.

• W świetnej sytuacji znalazł się teraz Lewicki, ale źle przyjął i piłkę łapie Jałocha. Gdyby to dobrze przyjął...

• I znowu Arka! Z lewej strony mocna centra Warcholaka, w polu karnym znajduje się niepilnowany Da Silva, który strzela, ale tym razem dobrze po koźle interweniuje Sapela.

• Bardzo dobra kontra Arki. Bożok wyprowadził piłkę i zagrał na prawo do Abbotta. Napastnik Arki decyduje się na mocny strzał, ale trafia w boczną siatkę.

• W indywidualnej akcji Alaverdashvili . Gruzin faulowany w narożniku boiska. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mica, do strzału głową doszedł Nykiel, ale w niewygodnej sytuacji uderzył wysoko ponad bramką.

• Druga połowa w szczególności w wykonaniu Arki mizerna. Z resztą z obu stron najbardziej rzucają się w oczy piętrzące się straty.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Alaverdashvili zmienia Patejuka.

• Teraz w końcu dobra akcja Zawiszy! Patejuk zagrywa do Kony, a ten świetnie przyjmuje, ustawiając sobie jednocześnie piłkę do strzału. Jałocha kapitalnie broni!

• Z rzutu wolnego sprytnie zagrywał Nalepa, Abbott próbował przedłużyć to głową, ale jest blokowany.

• Drygas już na boisku. I to właśnie on fauluje tuż przed polem karnym Warcholaka.

• W polu karnym Arki z bólu zwija się Drygas. Kapitan Zawiszy trzyma się za łokieć i opuszcza boisko. Powinien jednak wrócić do gry.

• Dobra akcja gdynian. Znów w roli głównej Yussuff, który pociągnął z piłką kilka metrów i rozciągnął przytomnie na lewą stronę do Bożoka. Słowak oddał strzał, ale został zablokowany.

• Strata w środku pola i Arka wychodzi z kontrą. Yussuff poszedł "1 na 1" z Nawotczyńskim, ale dał się zablokować. Anglik mógł spożytkować tą kontrę w zdecydowanie lepszy sposób. To mogła być akcja bramkowa.

• Dobra centra z lewej strony boiska, wydawało się, że Lewicki skieruje piłkę głową do siatki, ale przydał się wzrost Jałochy, który ostatecznie piąstkuje przed pole karne.

• Druga połowa zaczyna się od ostrego faulu Nalepy na Konie, za który pomocnik Arki ogląda żółtą kartkę.

• Zaczynamy bez zmian!

• Do przerwy po kuriozalnym błędzie Sapeli i świetnym wykończeniu Nalepy Arka prowadzi w Bydgoszczy 1:0. Zapraszamy po przerwie.

• Piotr Lasyk kończy I połowę.

• Jeszcze akcja Yussuffa na lewym skrzydle, ale dośrodkowanie na Abbotta bardzo złe.

• Fatalny strzał Patejuka z rzutu wolnego. Dobra pozycja, ale Patejuk trafia wprost w mur.

• Faul Alana na Lewickim przed polem karnym. Szansa dla Zawiszy na wyrównanie rezultatu przez końcem I połowy.

• W odpowiedzi szybka kontra Arki. Zółto- niebiescy wyszli "czwórką", Da Silva znowu dobrze wypatrzył Nalepę, który bez zastanowienia uderzył mocno sprzed pola karnego. Tym razem ponad bramką.

• Na przekór moim słowom... W końcu fantastyczne zagranie z lewego skrzydła w wykonaniu Mici. Lewicki na wślizgu uprzedza Jałochę i uderza z wyczuciem czubkiem buta. Słupek!

• Do momentu utraty bramki to Zawisza był stroną dominującą. Nie przełożyło się to na sytuacje podbramkowe. Arka wykorzystała natomiast fatalny błąd Sapeli i wyszła na prowadzenie. Końcówka I połowy spokojna.

• Zawisza próbuje otrząsnąć się po nieoczekiwanej starcie bramki. Do dośrodkowanie z prawej flanki dochodzi Lewicki, który uderza głową obok słupka bramki strzeżonej przez Jałochę.

• Fatalne wybicie Sapeli, piłkę przejmuje Marcus Da Silva, zagrywa do Nalepy, a ten potężną bombą z 7. metrów posyła piłkę pod poprzeczkę.

• Gooooool!!! Arka wychodzi na prowadzenie !!! Nalepa i Arka 1:0 Zawisza!!!

• W żółtych kartkach 1:1. Tym razem ukarany Warcholak, który faulował Drygasa.

• Piłka w siatce Zawiszy, ale bramka jest nieuznana! Lewą stroną przedarł się Abbott, zagrał wzdłuż linii, a interweniujący Sapela nabił piłką Nalepę, po czym ta wtoczyła się do siatki. Duże szczęście teraz przy drużynie Macieja Bartoszka, gdyż futbolówka dotknęła ręki pomocnika gdynian.

• Centrował Nykiel, Alan zagrał nieco niepewnie głowa w polu karnym i skwapliwie skorzystał z tego Smektała, który mocno uderzył z woleja z ostrego kąta, ale niecelnie.

• Przed dobrą szansą mógł stanąć wchodzący w pole karne ze środka pola Nalepa, jednak w zagraniu Abbotta zabrakło dokładności.

• Da Silva mógł wyjść na dobra pozycję, ale faulem ratował się Nykiel i za to zagranie słusznie zostaje ukarany żółtą kartką.

• Świetna akcja gospodarzy. Smektała płasko w ple karne do Drygasa, ten zgrywa z klepki do Mici, ale pomocnik Zawiszy uprzedzony przez obronę Arki.

• Bożok fauluje Drygasa na 20. metrze i Zawisza będzie wykonywać rzut wolny z dogodnej pozycji. Bezpośrednio uderzał Mica, ale prosto w mur.

• Odpowiedź Zawiszy, prawym skrzydłem przedarł się Smektała i dośrodkował, ale piłka pada łupem Konrada Jałochy. Pewny chwyt bramkarza Arki.

• Wyrzut z autu, Da Silva ładnie centruje na wchodzącego Yussuffa, ale uprzedza go defensor gospodarzy.

• Murawa w Bydgoszczy przygotowana bardzo dobrze. Lekko zroszona, na pewno warto dziś uderzać z dystansu.

• Zaczynamy!

• Trybuny stadionu w Bydgoszczy wciąż niemal puste. Przykry to obrazek. Ostatnio Arce poszło dobrze przy pustych trybunach w Głogowie. Jak będzie dziś?

• Zagra za to były zawodnik Zawiszy, Paweł Abbott, który jak sam mówi do spotkania podejdzie bez sentymentów:

Nie ma mowy o sentymentach. Jest praca do wykonania, teraz gram dla Arki, a ja zazwyczaj też nie kieruję się jakimś szczególnym podejściem do meczów z drużynami w których grałem.
  • W dzisiejszym meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Rafał Siemaszko, zdobywca bramki w pierwszym spotkaniu obu drużyn.

• Spotkanie Zawisza- Arka rozpoczyna rundę wiosenną obecnego sezonu. W 1. kolejce, w starciu obu ekip w Gdyni, po emocjonującym meczu padł wynik 1:1. Dziś ciężko wskazać faworyta. Żółto- niebiescy są co prawda w dużo lepszej dyspozycji, ale nie wygrali oni w Bydgoszczy od 40 lat. Liczymy zatem na dużą dawkę emocji!

• Arka spisuje się w obecnych rozgrywkach nad wyraz dobrze i z dorobkiem 32 punktów plasuje się na drugim miejscu, tuż za liderującą Wisłą Płock (34 punkty). Zawisza po niezłym początku rundy, ostatnio obniżył loty i aktualnie zajmuje dopiero 9 miejsce w ligowej tabeli (24 punkty i jeden mecz zaległy).

• Już za pół godziny rozpocznie się bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie, w którym bydgoski Zawisza podejmie gdyńska Arkę. Na relację z tego meczu zaprasza Andrzej Rukść.

• Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia LIVE!

Zapowiedź: Zawisza - Arka LIVE! Starcie gigantów na zapleczu Ekstraklasy

Spotkanie Arki z Zawiszą to jedno z najbardziej elektryzujących meczów na zapleczu Ekstraklasy. Duże marki, obie z aspiracjami i sięgającą sezonu 1962 historią spotkań. Dziś w ramach 18. kolejki 1. ligi bydgoszczanie i gdynianie zmierzą się o kolejne punkty.

Czy Arka wygra w Bydgoszczy? Patrząc na historię spotkań będzie to bardzo trudne. Żółto-niebieskim nie udało się wygrać z Zawiszą na wyjeździe od sezonu 1975/1976. Jednak w zeszłym tygodniu Arka przełamała już jedną złą passę i wygrała w Głogowie z Chrobrym. Czyżby nomen omen historia miała się powtórzyć?

Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 1:1