Zawisza Bydgoszcz 3 - 0 Lechia Zielona Góra

Zawisza Bydgoszcz

3

Lechia Zielona Góra

0

• Koniec meczu ! Zawisza nie zagrał najlepszego meczu w tej rundzie, a mimo to inkasuje dość pewnie trzy oczka!

• Fantastyczny lob Maziarza okazał się minimalnie niecelny!

• Ładna indywidualna akcja Kanika, który z prawego skrzydła dograł do Imeha. Ten połasił się na bramkę, lecz został zablokowany. Szkoda bo zupełnie niepilnowany był jeden z jego partnerów.

• Imeh strzelał z linii pola karnego i niewiele mu zabrakło do szczęścia.

• Młodzieżowa roszada. Bojas za Kota. Z boiska wieje nudą. Piłkarze Zawiszy są zadowoleni z trzy bramkowego prowadzenia i nie atakują z taką pasją jak na początku drugiej połowy. Lechia z kolei nie ma takich umiejętności by zagrozić gospodarzom.

• Przepraszamy za kłopoty techniczne. Aktualnie jest 78 minuta i na boisko wchodzi Kanik za Okińczyca.

• Na boisku pojawił się Imeh.

• Fantastyczna akcja Dąbrowskiego, który przebiegł całe boisko a następnie dograł do Ślifirczyka. Temu nie pozostało nic innego jak tylko skierować piłkę do pustej bramki! 3:0!

• W drugiej połowie Lechia już zupełnie oddała pole gry Zawszy.

• Na placu gry melduje się Rafał Piętka a zmienia Patryka Klofika.

• Dogrywa Stefańczyk, piłkę przejmuje Okińczyc, lecz uderza zdecydowanie za słabo.

• Oglądaliśmy dwa strzały z obu stron - oba niecelne.

• 'Śliwka' w tej sytuacji już bezlitosny! Znakomicie zwiódł obrońcę przyjęciem piłki i pokonał bezradnego Dłoniaka!

• Slifirczyk w dobrej sytuacji został zablokowany.

• Kapitalna robinsonada bramkarza gości! Z rzutu wolnego z około 30. metrów swych sił próbował Klofik!

• Gospodarze rozpoczęli z animuszem i już mieli znakomita okazję! Klofik będąc na piątym metrze wycofał do Ślifirczyka, który silnie uderzył, lecz tym razem lepszy okzał się Dłoniak!

• W przerwie boisko opuścił Kaczorowski. Za niego pojawia się Sucharek.

• Początek drugiej połowy. Miejmy nadzieję, że piłkarze pokażą się z lepszej strony.

• Koniec pierwszej połowy. Zawisza gra słabo i szczęśliwie prowadzi 1:0.

• 1:0 ! Typowa bramka z niczego! Fatalna strata zielonogórzan przed polem karnym - futbolówkę przejmuje Stefańczyk i bezlitośnie pakuje piłkę do bramki Dłoniaka w sytuacji sam na sam!

• 'Okińczyc' z około 18. metrów - pięć metrów nad bramką...

• Dośrodkowanie Stefańczyka z rzutu wolnego z okolic środka boiska nie dotarło do żadnego z jego partnerów.

• Żenujący poziom 'widowiska' w Bydgoszczy...

• Warczachowski głową po kornerze - metr nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Klofika o mały włos zaskoczyłaby Dłoniaka.

• Figiel z wolnego z podobnej odległości co Pytlarz - również niecelnie.

• Pytlarz z około 35 metrów - żadne zagrożenie dla bramki Witana.

• Mecz toczy się przy totalnej ciszy. Kibice wciąż poza trybunami.

• Ładna kontra miejscowych zakończona... podaniem w ręce Dłoniaka.

• Strzał z dystansu Warczachowskiego z najwyższym trudem odbija Dłoniak!

• Fatalna pomyłka Brzykcego - przy próbie wybicia wrzutki omal nie pokonał własnego bramkarza.

• Klofik skiksował przy próbie strzału. Piłka minęła bramkę o dobre sześć metrów.

• Lechia nie opuszcza własnej połowy - nie przekłada się to jednak na sytuacje bramkowe gospodarzy.

• Wieści z Jarocina - GKS Tychy pokonał Jarotę 3:1. Leniwe tempo pojedynku w Bydgoszczy.

• Zza pola karnego Klofik - pomylił się o metr.

• Znów stały fragment mieli 'Wojskowi'. Ponownie 'Stefan' - w tym wypadku za krótko.

• Źle wykonał korner Stefańczyk.

• Ładnie złożył się Okińczyc, ale jego próba została zablokowana. Za chwilę dośrodkowywał Wójcicki - rzut rożny.

• Strzał Topolskiego po koźle wyłapuje golkiper niebiesko - czarnych.

• Zaskakujące jest to, że miejscowi budują swe akcje głównie długimi podaniami.

• Silne uderzenie z większej odległości Kaczorowskiego okazuje się niecelne.

• Gospodarze co prawda mają przewagę, lecz ich poczynania są zbyt chaotyczne.

• Prawy obrońca o dobry metr za wysoko. W pierwszych minutach gra toczy się na połowie gości.

• Kot faulowany przed polem karnym, żółta karta dla Pytlarza. Dobra okazja dla Stefańczyka.

• Pierwsze długie podanie piłkarzy Zawiszy okazuje się zbyt mocny. Od bramki Dłoniak. Tym czasem trybuna B opustoszała, przed nią zawisł napis: "Trybuna zamknięta na wniosek Donalda Tuska".

• Startujemy!

• Drużyny wychodzą z tunelu, za chwilę zaczynamy ostatnie spotkanie tej serii spotkań w drugiej lidze!

• Spotkanie rozpocznie się z sześciominutowym opóźnieniem ze względu na transmisję telewizyjną. Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę.

• Zawisza i Lechia do tej pory mierzyły się między sobą 11. razy. Łączny bilans to 5 zwycięstw niebiesko - czarnych 3 remisy i 3 zwycięstwa dzisiejszych gości. Natomiast w Bydgoszczy bydgoszczanie zwyciężyli 4 razy i tylko raz padł remis.

• Arbitrem głównym tego meczu będzie pan Łukasz Szczech z Białegostoku. Arbiter ten prowadził w obecnym sezonie jedno spotkanie niebiesko - czarnych ( wygrany mecz 2:1 z Chojniczanka na wyjeździe) i ani jednego zielonogórzan.

• W lewym okienku można już dowiedzieć się jakie jedenastki rozpoczną to spotkanie. Co do rezerwowych do w Zawiszy są nimi: Skowroński, Wasikowski, Piętka, Thiakane, Bojas, Imeh, Kanik. Natomiast na ławce Lechii zasiądzie zaledwie 4 graczy: Kalinowski, Dorniak, Sztonyk, Sucharek.

• Witamy serdecznie ze stadionu w Bydgoszczy. Już za około pół godziny rozpocznie się spotkanie pomiędzy miejscowym Zawiszą a Lechią Zielona Góra. Za moment zaprezentujemy składy obu zespołów.