0

Ruch Chorzów

3

• Koniec meczu! Zawisza - Ruch 0:3

• Kontra Ruchu. Kuświk przyjął piłkę, odegrał do Włodyki, wyszedł na pozycję, Włodyka odegrał mu piłkę i napastnik Ruchu wykorzystał sytuację sam na sam.

• Gooool! Grzegorz Kuświk na 3:0 dla Ruchu!

• Maciej Sadlok za Marka Zieńczuka

• Surma zagrał na prawą stronę do Smektały, ten dośrodkował w pole karne, gdzie nieszczęśliwie interweniował Andre Micael. Futbolówka trafiła pod nogi Surmy, który pewnym strzałem pokonał Witana

• Gooool! Łukasz Surma i 2:0 dla Ruchu!

• Piotr Petasz zmienił Łukasza Skrzyńskiego

• Kamil Włodyka w miejsce Jakuba Kowalskiego

• Wójciki nie trafił w piłkę głową, a był w dobrej sytuacji w polu karnym Ruchu!

• Koniec pierwszej połowy w Bydgoszczy. Ruch prowadzi z Zawiszą 1:0

• Akcja prawą stroną Kowalskiego, który dośrodkował w pole karne, gdzie źle interweniował Witan, ale na jego szczęście piłka trafiła pod nogi Ciechanowskiego. To jednak okazało się nieszczęście dla Zawiszy, bo Ciechanowski podał futbolówkę pod nogi Babiarza, który ładnym strzałem przelobował Witana

• Gooool! Bartłomiej Babiarz i Ruch prowadzi 1:0!

• Bydgoszczy nie brakuje walki w środku pola. Surma sfaulował Kadu

• Nie popisali się Dudek z Ciechanowskim. Ten pierwszy podawał za mocno, drugi w ogóle nie zrozumiał jego intencji i... piłkę za darmo dostali chorzowianie

• Fantastyczną okazję miał po rzucie rożnym Andre Micael! Centrował Dudek i zawodnik Zawiszy strzelił z kilku metrów. Trafił prosto w Buchalika

• Gospodarze w kontrze. Ruszył lewą stroną Ziajka, ale jego dośrodkowanie było nieskuteczne. Zostało zablokowane i bydgoszczanie na pocieszenie mają tylko rzut rożny

• Na spalonym Marek Zieńczuk i spokojnie grę mogą wznowić gospodarze

• Po rzucie wolnym groźniej zrobiło się pod bramką Zawiszy. Dośrodkowanie Zieńczuk co prawda nie było idealne, ale piłka trafiła ostatecznie pod nogi Konczkowskiego. Jego strzał obronił Witan

• Początek meczu! Zaczęli goście z Chorzowa

• Piłkarze obu drużyn już na boisku, jeszcze tylko przywitanie, losowanie i początek meczu!

• Do Bydgoszczy nie przyjechali fani chorzowskiego Ruchu, którzy solidaryzują się z kibicami Zawiszy, którzy są skonfliktowani z właścicielem klubu Radosławem Osuchem

• Ruch - rezerwowi: Kamiński – Helik, Sadlok, Janik, Mularczyk, Smektała, Włodyka.

• Zawisza - rezerwowi: Kaczmarek – Petasz, Hermes, Gevorgyan, Luís Carlos, Sochań.

• Znamy składy obu drużyn. W zespole Ruchu nie ma niespodzianek. Jan Kocian stawia konsekwentnie na tych samych graczy. Zaskoczył natomiast trener Zawiszy Ryszard Tarasiewicz. W bramce pierwszy raz w tym sezonie zagra Andrzej Witan.

• Chorzowianie są bardzo blisko, by zmieścić się w pierwszej czwórce. Przed ostatnią kolejką są na trzecim miejscu. Mają 47 punktów. Czwarta Wisła ma 45, piąta Pogoń 44. A na szóstej pozycji jest Zawisza z 42 punktami w dorobku. Bydgoszczanie muszą liczyć na porażki drużyn z Krakowa i Szczecina, co również ucieszy chorzowian

• Poza tym i to ważniejszy aspekt oba zespoły walczą o pierwszą czwórkę. Przypomnijmy, że drużyny z miejsc 1-4 zagrają w drugiej części sezonu cztery mecze u siebie i trzy na wyjeździe

• Obie drużyny są już pewne miejsca w pierwszej ósemce. Ale to spotkanie mimo tego ma swoją stawkę, bo przecież punkty, które dzisiaj uda się zdobyć będą na koncie również w drugiej części sezonu. Co prawda zostaną podzielone na pół, ale każdy punkt w ostatecznym rozrachunku może być bezcenny