Zawisza nie utrzymał prowadzenia. Gra w dziesiątkę dała remis

Daniel Ludwiński
Arkadiusz Wojtasiewicz
Remisem 1:1 zakończył się trzecioligowy mecz Stolem Gniewino - Zawisza. Bydgoszczanie prowadzili już od 12. minuty, ale nie utrzymali korzystnego wyniku.

To był jeden z tych meczów, które po prostu muszą się odbyć, ale tak naprawdę nie mają już praktycznie żadnego znaczenia. Obie drużyny plasują się w połowie tabeli i nie zagraża im ani degradacja, ani tym bardziej awans. Spotkanie dwóch ligowych średniaków zakończyło się więc podziałem punktów.

Polecamy

Początek był jednak bardzo korzystny dla Zawiszy, który już w 12. minucie objął prowadzenie po trafieniu Mateusza Oczkowskiego. Lepszego otwarcia nie można było więc sobie wyważyć, ale, niestety, jeszcze przed przerwą boisko musiał opuścić Cyprian Maciejewski, który obejrzał czerwoną kartkę. W drugiej połowie bydgoszczanie zagrali więc w osłabieniu.

Przez jej pierwszy kwadrans wydawało się, że mimo deficytu jednego zawodnika Zawisza utrzyma skromne zwycięstwo. W 60. minucie Kamil Patelczyk zdołał jednak doprowadzić do remisu. W dalszej części meczu już żadna ze stron nie skierowała piłki do siatki.

Odnotujmy jeszcze, że po raz pierwszy w trzecioligowym meczu zagrał 18-letni Jarosław Tkaczyk, bramkarz Zawiszy.

Stolem Gniewino - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:1)