Zawisza traci punkty

Marcin Szczepański
Zawisza Bydgoszcz 2:1 Nielba Wągrowiec
Zawisza Bydgoszcz 2:1 Nielba Wągrowiec Mateusz Bosiacki (Ekstraklasa.net)
W pierwszym dzisiejszym meczu grupy zachodniej Nielba Wągrowiec zremisowała z Zawiszą Bydgoszcz 2:2.

Po pierwszej połowie wszystko przebiegało po myśli walczącego o awans Zawiszy. Bardzo szybko piłkarze z Bydgoszczy wyszli na prowadzenie. Już w 18. minucie bramkę zdobył Tomasz Podgórski. Kwadrans później wynik podwyższył Marcin Kozłowski i wydawało się, że goście wywiozą pewne trzy punkty.

Nielba grała jednak do końca, zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie. Kontaktową bramkę zdobył tuż przed przerwą Jacek Figaszewski. Remis udało się wągrowiczanom wywalczyć tuż przed końcem spotkania. Humoru Zawiszakom popsuł Rafał Leśniewski trafiając z rzutu karnego.

Zawisza tracąc punkty w dzisiejszym spotkaniu zmarnował ciężko wypracowane trzy punkty z meczu z Ruchem Radzionków. Nielba utrzymała solidną pozycję tuż za czołówką.