Zawisza wysoko pokonał Unię. Piotr Okuniewicz otrzymał medal w Piłkarskich Orłach [zdjęcia]

Daniel Ludwiński
Jakub Stykowski
Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali Unię Janikowo aż 5:1 w derbowym spotkaniu III ligi. Przed meczem Piotr Okuniewicz, zawodnik Zawiszy, otrzymał z rąk Marcina Habla, redaktora naczelnego "Gazety Pomorskiej", "Expressu Bydgoskiego" i "Nowości", medal dla piłkarza sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim w rankingu Piłkarskie Orły.

Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się tuż przed rozpoczęciem spotkania. Okuniewicz zapewnił sobie triumf w sierpniowej klasyfikacji naszego rankingu dzięki trzem bramkom zdobytym w III lidze oraz jednemu trafieniu w Pucharze Polski.

Zawisza wysoko pokonał Unię. Piotr Okuniewicz otrzymał medal...

Derbowy mecz nie przyciągnął na trybuny tłumów, ale ci, którzy wybrali się na to spotkanie, mogli przeżyć sporo emocji. Faworytem był Zawisza, w dotychczasowej części sezonu radzący sobie wyraźnie lepiej, ale początkowo więcej do powiedzenia miała Unia. To właśnie przyjezdni zaliczyli pierwszą bramkę - po dośrodkowaniu w pole karne piłkę skierował do siatki Miłosz Matuszewski.

I gdy wydawało się już, że piłkarze zejdą do szatni przy wyniku 0:1, doszło do rzadko spotykanej sytuacji - bydgoszczanie strzelili aż dwa gole w doliczonym czasie gry. W pierwszej dodatkowej minucie wyrównał Falciano. Uniści nie pogodzili się jeszcze z utratą prowadzenia i golem do szatni, gdy było już 2:1, a autorem bramki ponownie był Brazylijczyk.

W drugiej części spotkania Zawisza poszedł za ciosem. Wprowadzony na boisko po przerwie Kamil Żylski strzelił trzeciego gola dla gospodarzy, a po chwili Maciej Koziara zachował najwięcej zimnej krwi w polu karnym i podwyższył wynik. Po niespełna godzinie gry losy spotkania były już praktycznie rozstrzygnięte.

Kropkę nad "i" w 80. minucie postawił Falciano - Brazylijczyk, który był bohaterem meczu, skompletował hat-tricka.

Zawisza Bydgoszcz - Unia Janikowo 5:1 (2:1)