Jakub Lisowski
Piłkarki Pogoni bez powodzenia zagrały w Łęcznej.
Piłkarki Pogoni bez powodzenia zagrały w Łęcznej. Andrzej Szkocki
Kobieca Pogoń Szczecin wiosnę rozpoczęła od czterech zwycięstw ligowych oraz sukcesu w Pucharze Polski. Ale wyjazd do kandydata do mistrzostwa Polski zakończył się dla szczecinianek porażką.

Zawodniczki Pogoni Szczecin przerwały swoją serię wiosennych zwycięstw w ekstraklasie. W niedzielę przegrały w Łęcznej z Górnikiem 1:2. Rywalki prowadziły 2:0 po golach Klaudii Fabovej, a tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobyła Roksana Ratajczyk.

W II połowie – mimo ciekawych akcji – drużyny już nie zdobyły kolejnych bramek i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górnika 2:1.

Inne wyniki 16. kolejki: Czarni Sosnowiec – UKS SMS Łódź 0:3, Pogoń Tczew – Śląsk Wrocław 3:3, Sportowa Czwórka Radom – Medyk Konin 3:1, APLG Gdańsk – GKS Katowice 0:2, KKP Bydgoszcz – AZS Kraków 0:0.

W tabeli prowadzi GKS i SMS po 40 punktów, a Górnik jest na 3. pozycji - 38. Pogoń jest siódma - 21 punktów, ale do czwartego Śląska traci tylko cztery punkty.