[ZDJĘCIA, WIDEO] 3 liga. Broń Radom wygrała na wyjeździe z Unią Skierniewice

SzS
Radość piłkarzy Broni po zdobyciu trzeciej bramki
Radość piłkarzy Broni po zdobyciu trzeciej bramki Sylwester Szymczak
W sobotę piłkarze Broni Radom grali ostatni mecz wyjazdowy w tym roku. Na boisku w Skierniewicach wygrali z miejscową Unią.

UNIA SKIERNIEWICE - BROŃ RADOM 2:3 (1:2)

Bramki: Parobczyk 19, 54 - Czarnecki 11, 61 z karnego, Wicik 36
Unia: Gibki - P. Czarnecki, Przybycień (80 Szyc), Łojszczyk, Przezak, Wrzesiński, Bujalski (90 Nalej), Górski, Pieńkowski, Parobczyk, Uthke - Nowak.
Broń: Kosiorek - Leśniewski, Jagieła, Terentiew, Wicik, Nogaj, Czarnota, Zagórski (89 Sala), Jedynak (90 Sternicki), K. Czarnecki (86 Winiarski), Śliwiński (75 Kołtunowicz).

Sędzia: Dawid Wiśniewski z Olsztyna.

Unia zajmuje dziewiątą lokatę, ma na swoim koncie 22 punkty. Broń jest nieznacznie słabsza, bo zajmuje 11 miejsce i ma trzy "oczka" mniej od gospodarzy.
W ekipie Broni zabrakło w tym meczu Bartłomieja Ziemaka, który jest po operacji nosa. Ponadto w ekipie Broni dwie niespodzianki w składzie. Od pierwszych minut w obronie grają Władysław Terentiew i Tomasz Zagórski, którzy zastępują odpowiednio Emila Więcka i Maksima Kventsara.

Bardzo dobrze zaczęła ten mecz Broń. Nasza drużyna wyszła ofensywnie, wysoko i w pierwszych minutach Unia miała ogromne problemy. W 11 minucie było już 0:1. Po akcji lewą stroną, Przemysła Śliwiński idealnie dośrodkował do Kmaila Czarneckiego i ten tylko idealnie dołożył nogę.
Niestety po zdobytej bramce Broń pogubiła się w obronie. Z prowadzenia cieszyła się osiem minut. W zamieszaniu podbramkowym Jakub Kosiorek dwukrotnie bronił strzał rywala, ale po uderzeniu Rafała Parobczyka był bez szans.

Radomska drużyna jeszcze raz przycisnęła. Dobrą okazję miał między innymi Przemysław Nogaj, ale jego strzał nogami obronił golkiper miejscowych. W 36 minucie Przemysław Wicik, kapitan Broni przymierzył z rzutu wolnego i piłka wpadła do siatki.
Przed przerwą ponownie miejscowi przycisnęli oddali dwa groźne strzały na bramkę Broni, ale do szatni radomska drużyna schodziła prowadząc różnicą jednej bramki.

Druga połowa była pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji! Unia od pierwszych minut przycisnęła i w 54 minucie wspomniany Parobczyk trafił bezpośrednio z rzutu rożnego. Gospodarze doprowadzili do remisu. Broń nie załamała się stratą gola. W 61 minucie faulowany w polu karnym był Kacper Jedynak. Sędzia podyktował rzut karny. Co ciekawe była to pierwsza jedenastka dla Broni w tym sezonie.
Broń prowadziła ale znowu dała się zepchnąć do defensywy. Niestety w zamieszaniu podbramkowym w 80minucie sedzia doparzył się faulu Patryka Czarnoty na zawodniku Unii. Rafał Parobczyk przestrzelił z rzutu karnego.
W ostatnich minutach Broń nie pozwoliła juz na nic rywalowi i wywiozła komplet punktów.

W piątek, 13 listopada Broń zagra z Polonią Warszawa u siebie.

Trenerzy Rafał Smalec (Unia Skierniewice) i Dariusz Różański (Broń Radom)