Zespół Kuszczaka odpadł w barażu o Premier League, Zaha katem Brighton

msz
Zespół Tomasza Kuszczaka, Brighton & Hove Albion przegrał rewanżowe spotkanie barażu o awans do Premier League z Crystal Palace 0:2. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis i to zespół z Londynu zagra w finale baraży na Wembley.

Zespół Tomasza Kuszczaka zdołał bezbramkowo zremisować w pierwszym meczu barażowym w Londynie i dzisiaj mógł być uznawany za faworyta rywalizacji. Dobra postawa polskiego bramkarza nic jednak nie dawała przy braku skuteczności kolegów z ofensywy. Dzisiaj bardzo długo utrzymywał się także bezbramkowy remis, który owocowałby dogrywką, jednak sprawy w swoje ręce wziął Wilfred Zaha. Najpierw w 69. minucie pokonał Kuszczaka dobrym strzałem głową w górny prawy róg bramki, a kiedy rywale odsłonili się w końcówce, próbując odrobić stratę, dobił ich strzałem lewą nogą z 88. minuty.

Crystal Palace 27 kwietnia zmierzy się w finałowym barażu na Wembley z Watford, które wyeliminowało Leicester City.

Brighton & Hove - Crystal Palace 0:2 (0:0)