Zieliński i Milik odpadają. Nie ma już Polaków w europejskich pucharach

MS
Arsenal wypunktował Napoli w najciekawszym ćwierćfinale Ligi Europy. Na zdjęciu Piotr Zieliński eastnews
Bardzo mądrze i pewnie w obronie zagrał Arsenal w rewanżowym spotkaniu z Napoli. Kanonierzy nie dali sobie wbić choćby jednego gola i wygrali w Neapolu 1:0. Z marzeniami o Lidze Europy żegnają się Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Nie ma już Polaków w europejskich pucharach w sezonie 2018/19.

Arkadiusz Milik miał doskonałą sytuację w pierwszej połowie i nawet ją wykorzystał. Polak pięknie podciął piłkę nad bramkarzem Arsenalu Petrem Cechem, ale był jednak na spalonym. Londyńczycy zabili dwumecz w 36. minucie - pięknym rzutem wolnym Alexandre'a Lacazette'a.

Milik miał tylko jedną prawdziwą szansę, poza nią - kilka mniejszych. Arsenal jednak spokojnie wyczekiwał na Napoli na swojej połowie. Pieklił się nawet Piotr Zieliński, który nie rozegrał złego meczu, ale często był bezradny przy zorganizowanej grze Arsenalu.
Pod Wezuwiuszem wierzono, że Napoli odrobi dwa gole deficytu z The Emirates i powalczy o półfinał Ligi Europy. W półfinale jednak zagra Arsenal, przeciwnikiem Anglików będzie Valencia, która z łatwością poradziła sobie z Villarrealem. W drugiej parze półfinałowej Chelsea zmierzy się z Eintrachtem Frankfurt.

We wtorek odpadł Wojciech Szczęsny. Juventus przegrał na własnym boisku z Ajaksem Amsterdam. Mimo że Polak był bardzo chwalony za występ, to jednak mistrzom Włoch nie pomógł. Szczęsny drugi sezon z rzędu żegna się z Ligą Mistrzów na etapie 1/4 finału. W 1/8 finału Ligi Mistrzów odpadł Robert Lewandowski. Jego Bayern przegrał z Liverpoolem. W 1/8 finału Ligi Europy Chelsea rozbiła Dynamo Kijów Tomasza Kędziory. W tej samej fazie odpadło Dynamo Zagrzeb Tomasza Kędziory. Milik i Zieliński byli ostatnią nadzieją na polskie akcenty w grze o finał europejskiego pucharu.